Pudra.com 05.05.2009

Anneee! Anne Oluyorum

Ayşe Aydın’dan öğretirken güldüren, güldürürken ağlatan bir tüp bebek ve hamilelik kitabı.

Vatan Gazetesi anne-çocuk yazarı Ayşe Aydın'ın ilk kitabı "Anneee! Anne Oluyorum!" Türkiye'de yayınlanmış hamilelik kitaplarından oldukça farklı.

Ayşe Aydın'ın tüp bebek tedavisi sırasında yaşadığı trajikomik olaylarla başlayan kitap, hafta hafta hamileliğiyle ilerliyor ve doğumla sonlanıyor. "Anneee! Anne Oluyorum!" anne ve baba adayları için eğitici olduğu kadar duygusal bir kitap.

Kitabı ‘farklı’ yapanlar

Tüp bebek uygulamasını ilk kez doktorlar değil de, bu deneyimi bizzat yaşamış bir kişi kaleme alıyor. Tedavinin nasıl gerçekleştiği, dikkat edilmesi gerekenler ve işin psikolojik boyutu rahatlıkla anlayabileceğimiz sade bir dille anlatılıyor.İkiz hamileliği de Türkiye'de kitaplaştırılmamış konulardan... İkizleri beklerken nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli, riskler nedir? Bu konuları ilk kez tecrübe etmiş birinin anlatımından öğrenme fırsatı buluyoruz.

Aydın, çalışan annenin hakları, kordon kanı gibi birçok konuyu da gazeteci kimliğiyle araştırıyor ve uzmanlara soruyor. Tüp bebek tedavisi ile başlayan ve 36 hafta süren hamileliği boyunca gebelik şikayetlerinden, bebek alışverişine, bakıcı bulmanın püf noktalarından, yeni annenin yeni hayatına kadar birçok konuda doktoruna ve deneyimli annelere danışarak bizleri bilgilendiriyor.

Anneee! Anne Oluyorum
Ayşe Aydın
Remzi Kitabevi
2009, 320 sayfa


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER