@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 13.09.2013

Çalışan anneler pişman oluyor mu?

Pudra.com okuyucusu çalışan yeni anneler! Deneyimli anneler, doğumdan sonra çalışma hayatına döndükten sonra yaşadıklarını anlatıyor. Yalnız değilsiniz!

Çalışan anneler pişman oluyor mu? ufuk tarhan 2
2/7

Ufuk Tarhan - Fütürist, Ekonomist, Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu


Şimdi 27 yaşında olan kızı 3,5 aylıkken işe başlamış bir anne Ufuk Tarhan. Bir bakıcısı olsa da, annesinin, çocuk yuvaya başlayana kadar onlarla yaşaması işini kolaylaştırmış. Çocuğunu evde bırakıp çalışmaya gittiğinde çok vicdan azabı çekmiş.

“Bakıcısından kızımı öğleden sonra uzun süre uyutmasını isterdim ki biz gelince uykusunu almış olsun ve gece geç saatlere kadar oynayabilelim. Evimizin salonu oyun bahçesi gibiydi. Nereye gidersek gidelim Ayşe hep yanımızda olurdu. Yani iş dışındaki bütün zamanlarımı kızıma adamıştım” diyor o günleri anlatırken.

Kızı 9 yaşındayken eşinden boşandıktan sonra tüm önceliğini daha da fazla kızına vermiş Tarhan: “Bu tabii, kendinizden vazgeçmek anlamına geliyor. Ama başka çarem yoktu. Çare de aramıyordum. Ayrıca çok da hoşuma gidiyordu. Ondan, onu büyütürken müthiş şeyler öğrendim. O zaman yaşadıklarımızın onun kişisel gelişimine katkılarını gördükçe tüm yorgunluk ve pişmanlıklarımı unuttum. Şimdi hayranlıkla izlediğim cici, başarılı bir iş kadını oldu. ‘Anne inşallah ben de senin benimle oynadığın kadar kendi çocuğumla oynayabilirim’ diyor.”
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2