haberturk 13.10.2009

Çocuklara tiyatro

Çocuklarınıza eğlenceli ve eğitici bir hafta sonu programı yapmak istiyorsanız, tiyatro alternatiflerini mutlaka göz önünde bulundurun.

Tiyatro sezonu açıldı. İşte perdelerini çocuklar için açan; İstanbul, Ankara ve İzmir’deki tiyatro salonları…
Tiyatro Alkış / İstanbul
Tiyatro Alkış’ın 2009-2010 programında; Sevimli Periler’in yanı sıra Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler adlı oyun yer alıyor. Sezon boyunca piyesleri kaçırmadan takip eden küçük seyircilere verilen Alkış üye kartına sahip olanlar ise oyunları yüzde 20’ye varan indirimle izleyebilecekler. Bu arada, oyunca olmak isteyen minikler, Tiyatro Alkış’ta eğitim de alabiliyor.
Adres: Osman Ağa Mah. Karadut Sok. 17/2 Kadıköy
Tel: 0216 347 1470


Tiyatro Mie / İstanbul

17 yıl önce Kadıköy’de açılan Mie Çocuk Tiyatrosu, bu sezon dönüşümlü olarak Rapunzel, Külkedisi, Alice Harikalar Diyarında, Kırmızı Başlıklı Kız, Pinokyo, Bremen Mızıkacıları, Komik Tavşan Hopi, Küçük Balık Bambam adlı oyunları sahneleyecek. Salim Dörtcan’a ait olan Tiyatro Mie’de bu kış haftanın beş günü oyun sergilenecek. Tiyatro Mie’nin oyuncuları sezon boyunca zaman zaman çeşitli kültür merkezlerinin sahnelerinde de çocukların karşısına çıkacaklar.
Adres: Rıhtım Cad. Misak-ı Milli Sok. Topkaya Hanı no: 12/2 Kadıköy
Tel: 0216 347 4560


Beş Taş Çocuk Tiyatrosu / İstanbul

Bahçelievler’deki 5 Taş Çocuk Tiyatrosu, her yıl sezon boyunca oyunlarını Türkiye’nin dört bir yanındaki tiyatro sahnelerine taşıyor. Bugüne kadar 782 kez sahneledikleri Aya Maya Kumpanya gibi projelere imza atan tiyatro, bu yıl Güneş, Bulut, Çiğdemcik ve Umut, Bir Zamanlar Çocuktuk, Hacivat ile Karagözüm, Sevimli Maymun Çarli ve Büyük MO Efsanesi adlı oyunlarla çocukların karşısına çıkacak.
Adres: Eski Londra Asfaltı Üstü, Yayla Durağı Karşısı, Bahçelievler
Tel: 0212 441 3681


Akbank Çocuk Tiyatrosu / İstanbul
Hamit Belli’nin önerisi ve desteği ile Erol Günaydın yönetiminde 1972 yılında kurulan Akbank Çocuk Tiyatrosu sahnesinde bugüne kadar Perran Kutman, Zeynep Tedü, Günfer Feray, Ayla Aslancan, Bülent Kayabaş, Yüksel Gözen, Hayrettin Aslan, Ali Tara, Nahit Güvendi ve Enver Demirkan gibi Türk tiyatrosunun önemli isimleri sahne aldı. İlk temsilinde perdelerini Erol Günaydın’ın yazıp yönettiği Elma Dersem Çık adlı oyunla açan Akbank Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, kışın İstanbul’un çeşitli semtlerindeki tiyatrolarda, yazın ise Anadolu’da çocukların karşısına çıkıyor. Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun oyunlarını, bu kış Şişli Terakki Lisesi Tiyatro Salonu, Akbank Karagöz Kukla Tiyatrosu, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Tiyatro Salonu’nda izleyebilirsiniz.
Adres: İstiklal Cad. no: 14-18 Beyoğlu
Tel: 0212 252 3500


Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu / İstanbul
Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, 1987’den bu yana her kış İstanbul, İzmir, Bursa ve Eskişehir’deki okullarda, yazın ise tiyatro bulunmayan bölgelerde çocuk seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Geçen sezon İranlı yazar Samed Behrengi’nin aynı adlı öyküsünden sahneye konan Küçük Kara Balık’la perdelerini açan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu yıl da aynı oyunla devam edecek. 4 Ekim’de perdelerini açacak olan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, Nisan ayına kadar her Cumartesi ve Pazar, Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde, saat 11:15’te ücretsiz olarak gösterilerine devam edecek.
Adres: Mecidiyeköy Profilo Alışveriş Merkezi
Tel: 0212 216 4369
Kültürpark Gençlik Tiyatrosu / İzmir
2006 yılından bu yana, toplam 123 gösterimde 20 bin 500 çocukla buluşan Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda bu yıl, geçen sezon da sahneye koydukları Bremen Mızıkacıları, Ağaçların Dansı, Akdeniz’in Büyüsü; Alipot ve Kuvayi Milliye adlı oyunlar devam edecek.
Adres: Kültürpark Gençlik Tiyatrosu
Tel: 0232 293 1699


Pembe Kurbağa / Ankara
1984’ten bu yana çocuklar için birbirinden ilginç oyunlar sahneleyen Tiyatro Pembe Kurbağa, bu yıl üç farklı oyunla seyircileriyle buluşuyor: Küçük Deniz Kızı, Sihirli Sihirbaz ve Masallara Yolculuk. Çocuklarınıza hafta sonu programı yaparken aklınızda bulunsun; yeni sezonun ilk gösterim tarihi 17 Ekim.
Adres: Büklüm Sok. no: 8/11 Kavaklıdere
Tel: 0312 418 0298


Çan Tiyatrosu / Ankara
Bugüne kadar 250 bin çocuk ve gencin seyrettiği, perdelerini üç bin kez açan Çan Tiyatrosu, bu sezon perdelerini Yardımsever Kurt adlı oyunla açacak. Grimm Kardeşlerin unutulmaz masalı Kırmızı Başlıklı Kız’dan esinlenerek onun bir devamı olarak yazılan oyun, üç-dokuz yaş çocuklarının eğlenceli ve eğitici zaman geçirmesini amaçlıyor.
Adres: Adnan Saygun Cad. no: 8/9 Sıhhiye
Tel: 0312 431 8528


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER