@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 06.08.2009

Baby Shower partileri çok renkli!

Bebeğinizin gelişini kutlamak için düzenleyeceğiniz parti için dekor, organizasyon firması, hediye ve şeker alternatifleri…

Baby Shower partileri çok renkli!
Bebek doğmadan önce verilen partiler anlamına gelen Baby Shower, annenin doğum sonrası telaşı ve yorgunluğu başlamadan herkesle bir araya gelmesi; bebeğin gelişini hediyelerle kutlaması şeklinde düzenlenir. Genellikle anne adayının bir yakını tarafından organize edilir. Parti esnasında gelen hediyeler açılır ve annenin heyecanı paylaşılır. Partinin mekanı, organizasyonu, dekoru, mönüsü ve içeriği doğumun temasına göre şekillenir. Oyunlar oynanır ve misafirlere de küçük hediyeler dağıtılır.


Günümüzde Baby Shower için özel olarak kurulmuş organizasyon şirketlerinden, sadece bu partiye özel süs ve dekor malzemeleri satan mağazalara kadar seçeneklere sahip bir sektöre dönüştü… İşte size birkaç tüyo…

Eğlenceli Baby Shower oyunları

Kurdele oyunu: Misafirler verilen kurdeleyi annenin karnının ölçüsünde kesmeye çalışır.

Mamayı bul: Küçük kaplara konulmuş çeşitli tatlarda bebek mamaları denenip, tat tahminleri yapılmaya çalışılır.

Bebeği çiz:
Herkes kitabını başının üzerine ve onun da üzerine kağıdını koyar. Bebeğin resmini, başının üzerindeki kağıda 1 dakika içinde çizer. Sonra resimler yan yana dizilir ve oylamayla en güzel resim seçilir.

Bebek bezi yarışı: Oyuncak bebeğe bez bağlama yarışması yapılır; saniye tutulur.

Herkesin bebekliği: Bebeklik resimleri yan yana dizilerek numaralandırılır. Herkes hangi bebeğin, kim olduğunu kendi kağıdına yazar. En çok sayıda doğru bilmiş olan oyunu kazanır!

Baby Shower bingo:
Bebek ve doğuma özel olarak hazırlanmış bingo oyunu oynanır.
Bebeğe şiir: Bebeğin isminin baş harflerini oluşturacak akrostiş şiir yazılır. Her bir satırı bir sonraki misafir tamamlar ve kafiye tutturulmaya çalışılır.

Süt içme:
Biberonlar sütle doldurularak masaya yerleştirilir. Herkes masanın çevresinde diz çökerek dizilir ve ellerini arkadan birleştirir. ‘Başla’ denildiğinde biberonları ağızlarıyla alıp, başlarını yukarı dikerek içmeye başlarlar. Biberonu düşüren ya da ellerini birbirinden ayıranlar oyun dışı olur. Sütü en kısa sürede bitiren oyunu kazanır.

Unutulmaz bir anıya dönüştürmek için birkaç fikir
  • Şık bir anı defteri alın. Daha sonra tüm misafirleriniz bebeğinize özel mektuplarla doldursun içini!
  • Bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Daha sonra bu fotoğraflardan seçip sevimli bir albüm oluşturabilirsiniz
  • Özellikle oyun anlarını videoya çekin; her izleyişinizde çok güleceksiniz. Hatta daha sonra bunu keyifli bir kapak yaptırıp, dvd’ye basabilir ve tüm misafirlere dağıtabilirsiniz.
Baby Shower organizasyon şirketleri


Baby Muffin
BabyMuffin 2008 yılında Neslihan Günyüz ve Özgehan Tinar tarafından kurulmuş. Organizasyon, catering ve dekorasyon başta olmak üzere birçok alanda hizmet veren BabyMuffin konsept oluşturma, mekan dekorasyonu, catering, pasta, çiçek, davetiye, tebrik kartları, müzik, hediye, fotoğraf, video gibi hizmetler sağlıyor. Sizin zevkiniz, istekleriniz, bebeğinizin cinsiyeti ve mekanın uygunluğu doğrultusunda size en uygun konsepti yaratılıyor; seçilen konsepte uygun olarak özel gününüze renk katacak dekoratif detaylar, aktiviteler, oyunlar, hediyeler de hazırlanıyor.

Tel: 0212 328 1943
Adres: Darüşafaka Mahallesi Gazeteciler Sitesi B5 Blok Daire 2 Tarabya / İstanbul
Web: www.babymuffin.com


Oya Baby Gift
'Bebeğe hoş geldin' ürünleri tasarlayan Oya Baby Gift; bebek çikolata ve şekerlerinden albümlerine, hoş geldin çelenklerinden altın yastıklarına kadar birçok ürünü bir arada sunuyor. Doğum öncesi ve sonrasında düzenlenen partilerin organizasyonlarını da yapan firma, bebek kardeşleri için özel tişört ve hediyelikler de üretiyor. En çok ilgi ilgi gören ürünler ise tasarımı kendilerine ait olan çikolata ağaçları ve pastalamış.

Tel: 0216 370 2733 / 0538 205 6878
Web: www.oyababygift.com
Baby Shower organizasyonu için dekorasyon, süs ve hediye malzemeleri


Mira BonBon
Bebek şekerleriniz ve şekerlerinizi koyacağınız sepetler için uraya mutlaka göz atın! Mira Bonbon aynı zamanda nikah şekerleri, çikolata paketleri, sepetler gibi eğlenceli üretimler yapıyor. Bebek bölümünde neler bulabilirim diyorsanız; baby shower ve bebek şekeri, doğum ve mevlüt şekeri, magnet, kutu ve keseler, kız bebek şekeri ve erkek bebek şekeri gibi bebek şekerinde sürekli eklenen yeni modeller ve bebek şekeri sepetleri yer alıyor…

Tel: 0212 291 9223 / 0539 389 8160
Web: www.mirabonbon.com


Parti Paketi
Bekarlığa vedadan tutun kına gecesine, mezuniyetten düğünlere kadar her türlü organizasyon ve parti için eğlenceli paketler sunan bir web sitesi. Dekorasyon malzemeleri, aksesuarlar, konfetiler, davetiyeler, oyunlar, kostümler, süsler, pasta dekorları; kısacası aklınıza gelebilecek her şeyi bulmak mümkün. Baby Shower organizasyonunuzu kendiniz yapıyorsanız buradan faydalanmanızı tavsiye ederiz. Baby Shower organizasyonları için neler var diye merak ederseniz… Eğlenceli dakikalar yaşatmak üzere Baby Shower Game Book’u önerebiliriz. 12 kişi için 10 parti oyunu içeren kitapçı “Büyük Hayır - Bebek Suratlar - Tuvalet kağıdından bebek bezi yapma - Şiir yarışması - Hatırlama oyunu - Anne adayını ne kadar iyi tanıyorsunuz? - İp geçirme - Resim - Bebek odası tekerlemeleri - Bebek bingo” gibi oyunları oynatıyor. Veya ortamı süslemek için pusetli, bebekli rengarenk balonlar, peçeteler, tabaklar, süsler de buradan edinebileceğiniz eğlenceli malzemeler.

Web: www.partipaketi.com

NN Baby Gifts
NN Baby Gifts, bebeğe ve annesine kişiselleştirilmiş bir armağan vermek isteyenler için kuruldu. Burada, sadece yeni doğan bebeğin ve annesinin ihtiyaçlarına yönelik ürün setleri, hediye sepetleri, anne, baba ve kardeşler için özel armağanlar bulmak mümkün.

Tel: 0212 291 9156
Adres: 11. Kısım Orkide A Blok D:1 Ataköy - İstanbul
Web: www.nnbabygifts.com


Baby Taytay
2007 yılında İstanbul'da Ayşecan Zorlu, Neslihan Karabeyoğlu ve Sibel Mesta tarafından kurulan Baby Taytay, bebekler, ağabeyleri, ablaları ve anneleri için en iyiyi ve en güzeli sunan bir marka. Bebek tulum ve battaniyeleri, çarşaf takımları, anneler için özel gecelikleri, sonsuz hediye alternatifleri ürün çeşitleri… Yüzde 100 Supima kotondan üretilmiş bebek tulumları, önlük ve omuz bezi setleri, kucak battaniyeleri; bebek yatak takımları, el işi yastıklar bebek için keyifli hediyeler olabilir.

Tel: 0216 474 9720
Adres: Mahir İz Cad. No:28/7 Altunizade Üsküdar İstanbul
Web: www.babytaytay.com


POPÜLER GALERİLER
fransiz manikuru ornekleri 10
tuvanam couture koleksiyonu 1
hande yener miin defile resize
db berdan burcu ozberk 1
EN YENİLER