@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 25.08.2011

Başarısız tüp bebek girişimlerinde alternatif yöntemler

Defalarca tekrarlanan ama başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek tedavilerinde artık pek çok alternatif tedavi yöntemi uygulanıyor. Doç. Dr. Latif Küpeli, bu yöntemleri anlatıyor.

Başarısız tüp bebek girişimlerinde alternatif yöntemler yenidogan bebek 8 2
2/8

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı


Tıbbi olarak iki ya da daha fazla sayıda tüp bebek denemesine rağmen gebelik elde edilmemesine “tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı” diyoruz. Bu durum hem hasta hem de bizim açımızdan stres oluşturuyor. Hasta kendini suçluyor ve sorular soruyor. “Neden gebe kalamıyorum?”, “Yanlış bir şey mi yaptım?”, “Yediklerimin ya da yaptığım hareketlerin herhangi bir zararı olmuş olabilir mi?”, “Neden vücudum bebeği reddediyor?” gibi sorular onu daha da strese sokuyor. Bu da daha sonraki denemelerde yeni bir engeli ortaya çıkarıyor.

Biz de tedavide gözden kaçmış herhangi bir bulguyu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz ve çiftimize alternatif tedaviler öneriyoruz. Bazı ülkelerde transfer edilen embriyo sayılarını artırarak hastanın şansı artırılmaya çalışılıyor, ancak ülkemizde de olduğu gibi transfer edilen embriyo sayısının kısıtlandığı ülkelerde daha objektif hedefler ortaya koymak gerekiyor.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2