@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 07.12.2009

Tüp bebek merkezleri

Çocuk sahibi olmak isteyenler için İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan tüp bebek merkezleri hakkında bilgiler…

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyenler için, Pudra.com olarak kendinize en uygun merkezi bulmanızı sağlayacak bir rehber hazırladık.

Tüp bebek merkezleri

Bahçeci Kliniği / İstanbul
Prof. Dr. Mustafa Bahçeci
Prof. Dr. Mustafa Bahçeci başkanlığında büyük bir ekiple, genel jinekoloji uygulamalarından, gebelik takibine, kısırlık ve tüp bebek tedavilerine kadar geniş bir yelpazede teşhis ve tedavi hizmetleri veren bir merkezdir. 1996 yılında, infertilite tedavisi ve endoskopik cerrahinin öncü isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Bahçeci tarafından kurulan İnfertilite ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (Tüp Bebek Merkezi) son teknolojik donanımla tüm modern tedaviler uyguluyor.

Anadolu Sağlık Merkezi / İstanbul
Prof.Dr. Aydın Arıcı ve Op. Dr. Ebru Öztürk
Anadolu Sağlık Merkezi ile ilk randevunuzda tüp bebek doktorunuz, önceden yapılmış tüm tetkik ve tedavilerinizi inceleyecektir. Bazı durumlarda yeni tetkikler istenebilir. Bu verilere dayanarak, tüp bebek tedavisinin gerekliliğine sizinle birlikte karar verilir. Tüp bebek programına girme kararı verildikten sonra, tüp bebek doktorunuz sizi muayene edecek ve programa giriş için gerekli olan işlemleri tanımlayacaktır. Daha sonra tüp bebek koordinatörü, öncelikle dosyanızın tamamlandığını denetleyecek, ardından ultrason ve kan tahlili için geliş saati ve başvuru yeri, ilaçların kullanımı, her an ulaşabileceğiniz telefon numaraları, finansal konular gibi programın genel akışı hakkında size bilgi verir. Ardından programa girişte; yumurtalıkların uyarılması, ultrason takibi, hormon takibi, hCG enjeksiyonu, yumurta toplama, progesteron kullanımı, embriyo transferi ve gebelik testi uygulanacaktır.

Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi / İstanbul
Prof. Dr. Semra Kahraman
Prof. Dr. Semra Kahraman başkanlığında ve 70 kişilik deneyimli bir ekibe sahip Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi. Prof. Dr. Semra Kahraman Türkiye’de Mikroenjeksiyon (ICSI) tekniğini ilk kez uygulayarak gebelik elde etmiştir. Gerçekleştirdiği uygulamalar ve konusunda uzman kişilerle oluşturduğu uluslararası ortak çalışmalar sayesinde, tüp bebek alanında tüm yeni tekniklerin Türkiye’de uygulanmasında öncülük yapmıştır. Dr. Kahraman ve ekibi bu alanda mikroenjeksiyon yöntemini, cerrahi yollarla sperm elde etme tekniklerini, embriyo dondurma işlemlerini, rahim içi doku kültürünü, embriyolarda genetik tanıyı ve diğer birçok tekniği Türkiye’de ilk kez uygulamış ve bu yöntemlerle 10 binin üzerinde bebeğin dünyaya gelmesini sağlamıştır. Memorial Tüp Bebek ve Genetik Merkezi de yüksek teknik donanıma sahip tüp bebek, androloji ve perinatoloji klinikleri; embriyoloji, androloji, AR&GE laboratuarları ve genetik tanı merkezinden oluşuyor.

Yeditepe Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi / İstanbul
Prof. Dr. N. Cem Fıçıcıoğlu
Standart tüp bebek uygulamalarının yanı sıra, mikroenjeksiyon, tesa, tese, co-culture, in vitro maturasyon, yardımcı tomurcuklanma, preimplantasyon genetik tanı, tekrarlayan gebelik kayıpları, tekrarlayan tüp bebek deneme başarısızlıkları üzerine de çalışılmaktadır. Ayrıca merkezde SGK mensuplarına (SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı) sevksiz olarak tüp bebek uygulaması yapılmaktadır.

Kavaklıdere Tüp Bebek Merkezi / Ankara
Kavaklıdere Nisan Tüp Bebek Merkezi, çocuk sahibi olmak için çare arayan çiftler için 2006 yılında yenilenen bir merkez. En basit yumurtlama ve aşılama tedavilerinden, tüp bebek, mikroenjeksiyon, testisten sperm bulma, embryo dondurma, yuvalama, tomurcuklanma ve blastokist aşamasında transfer gibi en komplike işlemlere kadar kısırlıkla ilgili tüm yöntemler uygulanmaktadır.

Medical Park Hastanesi Tüp Bebek Merkezi / İstanbul
Medical Park Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde gelişmiş cihazlar eşliğinde detaylı testler ve incelemeler yapılarak, ailelerin bebek sahibi olamamasının sebepleri ortaya koyuluyor, yüksek başarı oranı ile gerekli müdahaleleri yaparak sorunun giderilmesine yardımcı olunuyor. Tüp Bebek Merkezleri’nde, jinekolog, embriyolog, tıbbi genetik uzmanı, üroloji uzmanları, psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan uzman ve deneyimli ekiplerle bulunuyor. Dünyadaki seçkin tüp bebek merkezlerinde uygulanan yeni tedaviler uygulanıyor.

İrenbe Tüp Bebek Merkezi / İzmir
Özel İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi - Tüp Bebek Merkezi, İzmir'in ilk özel tüp bebek merkezi. Modern bir mimariye ve ileri tıp teknolojisine sahip tam teşekküllü ameliyathane ve konforlu hasta odalarını barındıran bir sağlık merkezidir.

Erenus Kadın Sağlığı Merkezi / İstanbul
Prof. Dr. Mithat Erenus
Tedavi yumurtlamanın ilaçlarla uyarılması, yumurtaların toplanması (alınması), yumurtaların döllenmesi ve embryonun (erken gebelik ürünü) oluşumu ve embryonun anne rahmine yerleştirilmesi şeklinde uygulanacak tedavi şeklinde uygulanıyor.

Özel Yıldız Tabya Bilge Hastanesi / İstanbul
Op. Dr. Salih Karagözoğlu
Özel Yıldız Tabya Bilge Hastanesi, sadece teknolojiye değil aile yapısına da odaklanan, gelişmiş, yenilikçi ve yüksek kalitede infertilite hizmeti sağlayarak, çiftlere hayatlarının her aşamasında üreme sağlığı hizmeti vermeyi amaçlıyor. Hastaların sadece fiziksel olarak değil, duygusal olarak da rahat ve sağlıklı hissetmelerini sağlamayı, uygulanan ve uygulanacak her türlü tedavi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi ve bu bilgiler ışığında hastaların onaylarını almayı ihmal etmiyor.

HŞ Klinik / Ankara
Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu
Kadın hastalıkları, doğum ve tüp bebek merkezi, 2000 m² kapalı bir alanda, teknolojik donanımıyla ve 26 kişilik uzman kadrosuyla kadın ve aile sağlığına yönelik hizmet veriyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER