@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 08.04.2015

Banyoda bebeğin güvenliği nasıl sağlanır?

Bebeğinizin banyo zamanı, hem siz hem de bebeğiniz için en eğlenceli zamanlardan biri ama bebeğinize banyo yaptırırken mutlaka dikkat etmeniz gereken kurallar var.

Banyoda bebeğin güvenliği nasıl sağlanır? bebek banyo kuvet 2
2/8

Bebeğimin banyo suyunun sıcaklığını nasıl ayarlamalıyım?


Suyun sıcaklığını termometre ile ölçebilirsiniz. Bazı banyo termometreleri aynı zamanda çocuğunuz için eğlenceli bir banyo oyuncağı olabiliyor. Birçok termometre ideal vücut sıcaklığı olan 37-38 derece arasını gösterir. Su sıcaklığını ölçebilmenin bir diğer kolay yolu da dirseğinizi suya sokmak. Elinizi suya sokarak doğru şekilde sıcaklığını anlayamazsınız, çünkü eliniz suyu ne sıcak ne de soğuk hissedebilir. Banyonuzdaki sıcak-soğuk su musluklarından sıcak su musluğuna sabitleyici bir valf takarak suyun hemen hemen aynı sıcaklıklarda akmasını da sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar banyo sıcak olsa da bebeğinizi sudan çıkardığınız zaman vücut ısısı aniden düşebilir. Bundan kaçınmak için bebeğinizi sudan çıkarır çıkarmaz havluya sarmalısınız. Bebeğinizi giydirmeden önce, 10 dakika havluya sarılmış şekilde kucağınızda tutarak onu ısıtabilirsiniz.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2