@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 18.09.2009

Çocuklar için spor okulları

Çocuklarımızın sağlıklı ve sosyal gelişimi için onlara birçok alanda seçenek sunan spor okullarından sizler için seçtiklerimiz…

Çocuklarımızın daha enerjik, daha sağlıklı ve daha sosyal birer yetişkin olabilmesi için sporun önemi büyük! Sporun bir yaşam biçimine dönüşebilmesi için ise 0-5 yaşlar arasında bu alışkanlığın kazandırılması ve fiziksel olarak hazırlanmak gerekiyor.


Çocuklarımız için spor seçimi yaparken dikkat etmemiz gerekenler,
''Hangi yaşta hangi spor yapılmalı?'' yazımızda yeralıyor. Okumak için tıklayınız...

Çocuklarımız neden spor yapmalı?
  • Bir çocuğun güven duygusu ve kendine saygısının gelişmesinde yaşamının ilk yedi yılının çok önemli bir yeri vardır
  • Fiziksel aktivitelerin erken yaşlarda alışkanlık haline getirilmesi, çocuğun yetişkinlik döneminde spor ve sağlıklı yaşamı, bir yaşam tarzı olarak benimsemesine önemli ölçüde yardımcı olur.
  • Bir çocuğun güç, sabır ve fiziksel becerilerini geliştirme potansiyeli, yaşamının ilk 2 yılında önemli bir artış gösterir.
  • Çocuklar 2 ile 5 yaş aralığında, büyük ve küçük kas kabiliyetlerini ve ileri yaşlarda yapacakları spor aktivitelerinde başarılı olmalarını sağlayan motor yeteneklerini geliştirirler.
  • Bu dönemde çocuğunuzu hareketli olmaya ne kadar teşvik ederseniz, bu, onun güçlü ve enerjik bir yapıya sahip olmasını ve kaslarını çalıştırma becerisini daha çabuk geliştirmesini sağlar.
  • 10-13 yaş aralığındaki fazla kilolu çocukların yüzde 80’i ileride fazla kilolu yetişkinler haline gelmektedirler.
  • Çocuklar 3 ile 7 yaşlar arasında bile gereksiz kilo almaya başlayabilirler.
  • Fiziksel bir aktiviteyi başarmaktan dolayı duyulan heyecan, çocuğun yaşamının her döneminde ihtiyaç duyacağı kendine saygı ve güven duygularının gelişmesinde önemli bir rol oynar.
  • Bir çocuğun fiziksel gelişimi, onun gelecekteki mutluluğunda önemli bir rol oynar.


MyGym1982 de California’da kurulan My Gym 200 noktada, 65000 çocuk için fitness’ı eğlenceye dönüştürmüş ve eşsiz programlarıyla ve doğum günü partileriyle sayısız ödül almış bir okul. 6 haftadan 13 yaşa kadar olan çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmak için sıra dışı programlara sahip. En son teknolojiyi takip eden tesisi, çocuklara yeni ve heyecan verici bir tecrübe yaşatmak için her hafta yerleşim düzeni değiştirilen özel tasarımlı ekipmanlara sahip. Ebeveyn katılımlı sınıflar 6 haftalık - 6 aylık çocuklar için Little Bundles; 7 - 13 aylık çocuklar için Tiny Tykes; 14 - 22 aylık çocuklar için Waddlers; 23 aylık - 2,5 yaş çocuklar için Gymster; 2,5 yaş - 3 yaş çocuklar için Terrific Tots şeklinde… Bağımsız sınıflar ise 3 yaş - 4,5 yaş çocuklar için Mighty Mite, 4,5 yaş - 6 yaş çocuklar için Whiz Kids, 6 - 8 yaş çocuklar için Champions ve 8 - 13 yaş çocuklar için Cardio Kids şeklinde… Bu her programının içeriğini detaylı bir şekilde web sitelerinde bulmak mümkün. Size tavsiyemiz; ikisi İstanbul’da, biri Ankara’da olmak üzere üç farklı şubeye sahip My Gym’in web sitesine mutlaka göz atın!

Tarabya şubesi: Adnan Kahveci cad. No. 39 Ferahevler Tarabya Sarıyer 0 212 262 8247
Ankara şubesi: Angora Cad. Beysupark Yaşam Merkezi No: 209 29 Çayyolu Ankara 0312 225 4167
Etiler şubesi: Mohini Aile ve Çocuk Yaşam Merkezi Etiler / 0212 351 6588
Web: www.mygym.com.tr


Club SporiumClub Sporium Bostancı’da çocuklara yönelik yaz okulları, kış okulları, sporium mini ve sömestr gibi programlar bulunuyor. Sporium Mini Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor: spor akademileri ve spor liselerine hazırlık okulu düzenliyor. 3-6 yaş grubu öğrencilerle yüzme, jimnastik, mini basketbol, mini voleybol, mini futbol, mini hentbol, mini tenis, satranç, modern dans, halk oyunları ve daha pek çok branşlarda temel eğitim almış ve yetenekli öğrencilerin gelişimini takip eden, iyi bir sporcu olabilmesi için programlar hazırlıyor. Okul öncesi eğitim kurumlarının sunduğu tüm eğitim programlarını ‘yaşayarak öğrenme’ modelini benimseyerek aynı şekilde sunan, program, kavram geliştirici etkinlikler, serbest zaman çalışmları, resim, müzik, ingilizce, baby pilatesi, baby yoga, yaratıcı drama, satranç gibi etkinliklere de yer veriyor.

Adres
: Tünel Yolu Cad. Bahçelerarası Sok. Bostancı – İstanbul
Tel: 0212 385 4910
Web: www.clubsporium.com


Ataşehir Yıldızları Spor OkullarıAnabilim Eğitim Kurumları ve Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde düzenlenmekte olan basketbol okulları, 5 - 17 yaş arası erkek ya da kız tüm sporcular için eski milli oyuncularımızdan Burak Sezgin tarafından hazırlanan program dahilinde, alanlarında uzman ve deneyimli basketbol antrenörleri tarafından düzenleniyor. Yüzme okulu ise 5 - 13 yaş arası erkek ya da kız tüm sporcular için sporcu sağlığı uzmanı / antrenör Neslihan Dergin tarafından hazırlanan program dahilinde, alanlarında uzman ve deneyimli yüzme antrenörleri tarafından düzenleniyor. Eğitimler, yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda, uluslararası normlara uygun ekipmanlarla ve en fazla 18 kişilik gruplarla yapılıyor. Jimnastik okulu, 4 - 8 yaş arası erkek ya da kız tüm sporcular için eski milli takım antrenörlerimizden Ergun Koç tarafından hazırlanan program dahilinde, alanlarında uzman ve deneyimli jimnastik antrenörleri tarafından düzenleniyor. Eğitimler jimnastik ve stüdyo salonlarında, uluslararası normlara uygun ekipmanlarla ve en fazla 18 kişilik gruplarla yapılır; düzenli antrenmanlar, teorik dersler ve kamplarla desteklenir. Çalışmalar ve daha detaylı bilgi için web sitelerine göz atabilirsiniz.

Adres: Ataşehir Bulvarı, 49 Ada, Kamelya 1-1, Kat: 1, Daire: 3, Ataşehir / İstanbul
Tel: 0216 456 3436
Gsm: 0549 523 6132
Web: www.atasehiryildizlari.com.tr


Taç SporKış programlarına bakarsak… Tenis Okulları Ekim – Mayıs tarihleri arasında 6’şar haftalık periyotlar halinde düzenleniyor. Isıtmalı 6 adet kapalı kort var. 6 – 14 yaşa yönelik kış tenis okulu, branşlarında uzman ve antrenör belgesine sahip eğitmenler tarafından düzenleniyor. Basketbol ve Voleybol derslerinin her ikisi de lisanslı olarak sporcu yetiştirmeye yönelik çalışmalarını modern ve ısıtmalı spor salonlarında gerçekleştiriyor. Basketbolda Milli basketbolcu ve antrenör Hüsnü Çakırgil ve voleybolda da Milli voleybolcu Özlem Özçelik koordinatörlüğünde deneyimli antrenörler eğitim veriyor. Yüzme Okulu deneyimli antrenörler yönetiminde yeni hizmete giren ısıtmalı modern yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda gerçekleştiriliyor. Futbol Okulu ise yine deneyimli antrenörler tarafından lisanslı futbolcu yetiştirmek üzere UEFA kriterlerinde onaylanmış suni çim futbol sahasında düzenleniyor.

Adres: Prof Dr Hıfzı Özcan Cad. no:29 Küçükbakkalköy - Kadıköy
Tel: 0216 576 9050
Web: www.tacspor.org.tr


Kids Sport HouseMarmara Üniversitesi Beden Eğitimi mezunu Kids Sport House kurucuları amaçlarının okul öncesi eğitimin içine sporu da alarak yapılan yüzme - tenis - oyun - müzik - dans - ve jimnastik dersleri ile çocuklarımızın enerjilerini iyi yönlere kanalize etmek, geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu söylüyor. Web sitelerinde yüzme, tenis, jimnastik gibi disipline dayanan spor branşlarının, çocukların okul başarılarını ve okuldaki uyumlarını da olumlu yönde etkilediğini; özellikle okul öncesi eğitim çağında sporla tanışan çocukların fiziksel uyumluluk ve vücut sağlığı, büyüme ve gelişme, vücudun kontrolü ve fiziksel yeteneklerin gelişimi, vücudun hareket becerilerini anlama ve değerlendirme etkin yaşam biçimi kazandırma, entellektüel gelişim, kişisel ve sosyal gelişime katkı sağlama, kendine güven ve doğal yeteneklerin gelişiminin hızla gerçekleştiğini belirtiyor. Okulda da yüzme, tenis, jimnastik ve basketbol kurları yer alıyor.

Adres: Namık Kemal Mah. Tunç Sok. No:12 Ümraniye İstanbul
Tel: 0216 523 0734
Web: www.miniakademi.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER