05.12.2017

Kızı ilk kez regl olan annelerin bilmesi gerekenler

İlk regl her kadın için önemli bir dönüm noktasıdır. Kızınıza bu doğal süreci anlatırken dikkat etmeniz gerekenler Pudra.com'da.

Hem fiziksel hem de psikolojik olarak önemli değişimlerin gerçekleştiği regl döneminde kızınızla her şeyi konuşmanız ve ona destek olmalısınız.

Kızı ilk kez regl olan annelerin bilmesi gerekenler

Yapmanız gerekenlere bakacak olursak,
anne- kiz1) İlk regl her kadın için önemli bir dönüm noktasıdır. Dolayısıyla kızınıza regl olmanın korkulacak bir şey değil, doğal bir süreç olduğunu ve genç kızlığa ilk adım anlamına geldiğini açıklayın. Bunun için de tatlı bir dille, kendi regl anılarınızı anlatın.

2) Kızınızın size regl ile ilgili sorular sormasına izin verin. Mesela ilk merak edeceği şey regl olacağını nasıl anlayacağıdır. 

3) Kızınızın doğru pedi bulması için ona yardımcı olabilirsiniz.

4) Kızınız ilk reglini yaşadıktan sonra beraber adet takvimi hazırlamalısınız.

5) Kızınıza regl ağrıları için çözümlerden bahsedin.

6) Kızınızı regl ve hamilelik ilişkisi hakkında bilgilendirin.

7) Kızınızın âdet döneminde kendisini dünyaya kapatmasına izin vermeyin. 

İlgili yazılarımız:

Kız çocuklarının adet kanamasına hazırlanması
Adet kanaması konusu hem siz, hem de kızınız için konuşması zor bir konu olabilir. Dr Murat Emanetoğlu bu hassas konuya nasıl yaklaşmanız gerektiğiyle ilgili yardımcı noktaları anlatıyor.

Adet öncesi sendromuna karşı beslenme önerileri
Şişkinlik, iştah artışı, cilt bozukluğu, göğüslerde hassasiyet, bel ağrısı, kabızlık, duygusal dalgalanmalar, gerginlik gibi adet öncesi sendrom belirtilerini azaltan beslenme önerileri Pudra.com'da.

​Adet öncesi sendrom en çok kimlerde görülüyor?
Her ayın belli günlerinde işgücü kaybına ve yaşam kalitesinin bozulmasına neden olan adet ağrıları en çok hangi kadınlarda ve hangi yaş aralığında görülüyor?


POPÜLER GALERİLER
derin mermerci network
victoria s secret fashion show kendal jenner
EN YENİLER