@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 20.07.2009

Doğuma hazırlık kursları

Anne ve baba adaylarını doğuma ve yeni doğan bebeğin bakımına hazırlayan kurslardan sizler için seçtiklerimiz…

Doğum öncesi kurslar hem anne hem de baba açısından doğuma hazırlıkta oldukça faydalıdır. Anne psikolojik ve fiziksel olarak doğuma hazırlanırken, baba da onun yanında olarak kendini bu serüvene hazırlar.

Doğuma hazırlık kursları
Ayşe Öner anne adaylarına eğitim verirken...

Doğuma Hazırlık ve Hamile Eğitim kurslarının amacı; hamilelik süreci, doğum ve bebek bakımı gibi konularda anne-baba adaylarını bilinçlendirerek kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmelerini sağlamaktır.

İşte Pudra.com’un sizler için araştırdığı Hamile Eğitim Merkezleri ve Doğum Öncesi Kursları…

Ayşe Öner Doğum Öncesi Hazırlık Kursu
Doğum sadece gebeliğin fizyolojik olarak bitmesi demek değildir. Kadının vücuduyla ve ruhuyla yaşadığı hayatındaki en önemli deneyimdir. Doğum sırasında bebeğine ve kendine yardımcı olacak becerileri öğrenmek, doğuma aktif bir şekilde katılabilmek; hem sağlıklı bir bebeğe sahip olmak, hem de iyi bir doğum deneyimi yaşamak, anne olmanın hazzını bir kat daha arttıracaktır.

Ayşe Öner’in kursunda çağdaş aileler Hamile Rehberlik Hizmetleri merkezinde "Bilimsel" anne ve babalığa hazırlık için, haftanın belirli günlerinde eğitim görüyor. Sağlıklı, bilinçli bir hamilelik süreci, kolay bir doğum ve sonrası sağlamak amacı ile kurulan Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri 1989 yılından itibaren hizmet vermekte…

22 saat süren programın içeriği ise; kursun amaç ve önemi, anatomisi, hamilelik; hamilelikte fiziksel, metabolik, psikolojik değişimler; doğum, sezeryan, doğum sonrası süreç ve bebek bakımı.

İletişim: www.ayseoner.com.tr

Nöro Hamilelik Eğitimi ve Danışmanlığı
Hamilelik esnasında annenin ve bebeğin ruhsal ve bedensel anlamda sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşayabilmesi için, bu dönemin pek çok uygulama ile desteklenmesi gerektiğini düşünen çok kapsamlı Nöro Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi hamilelik eğitimleri veriyor. Bu kursun bir özelliği de anne ve babaları doğum sonrası dönemde çocuğun düşünsel ve duygusal gelişimi konusunda da bilgilendirmesi ve desteklemesi.

10 kurdan oluşan programda yoga, meditasyon, müzik atölyesi gibi pek çok zenginleştirilmiş uygulamalar bulunuyor. Kursta ayrıca hamilelik döneminden itibaren annenin ve bebeğin psikolojik ve fiziksel gelişimi, doğum türleri, yeni doğan bakımı, bebeğin beyin ve zeka gelişimi, aile içinde anne ve babanın çocuğunun karakterini nasıl modellediği, ilk yardım uygulamaları gibi konularda anne ve babaların bilgilendiriliyor. Kursa katılan anne ve babalara koçluk desteği de veriliyor. Eğitim her biri alanında uzman Melek Ersoy Cingi, Ethem Kocabaş, Jale Dural ve Onur Anitaş gibi isimler tarafından veriliyor.

İletişim: noroegitimmerkezi.com

Natal Hamile Eğitim Merkezi
Natak Hamile Eğitim Merkezi tüm hamileleri tek tek değerlendirerek, kişiye özel egzersiz programı düzenliyor. Ders programında ise hamilelikte kas, iskelet sistemi değişiklikleri (karın kasları, çatlaklar, göğüs), hamilelikte cinsel hayat, doğum (video ile eğitim, doğum sırasında solunum yöntemleri, doğum sırasında eş tarafından yapılması gereken masaj yöntemleri, diyetisyen tarafından hamilelik ve lohusalık diyeti, psikolog tarafından 4 derslik eğitim, doğum komplikasyonları (dikişli, vakum, forceps uygulamaları), özürlü çocuklar ve rehabilitasyonu, yeni doğan çocukta yapılması gereken testler, yeni doğan bebeğin bakımı, beslenmesi, emzirmenin önemi gibi konularda hamilelere ve baba adaylarına bilgi veriliyor.

İletişim:0212 269 13 63

Diğer Hamile Eğitim Merkezleri
İstanbul
International Hospital: 0212 663 3000
Kanguru Hamile Eğitim Merkezi: 0212 264 1096
Hem Hamile Eğitim Merkezi: 0216 338 8095

Ankara
Ankara Hamile Eğitim Merkezi: 0312 467 7573
Ankara Güven Hastanesi Hamile Eğitim Merkezi: 0312 468 7220

İzmir
İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi: www.irenbe.com.tr
Hilton Best Club: 0232 441 6060


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER