@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 24.11.2009

Doğumu kolaylaştıracak öneriler

Doğumunuzun rahat ve kolay geçmesi için öncesinde ve doğumun yaklaştığı günlerde neler yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

 
kolay dogum mkle
  • Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu: endişe etmemek ve korkmamak… Çünkü bu tip hislere kapıldığınızda ağrılarınızın düzeni bozulur ve dolayısıyla doğum süreciniz uzamaya başlar.
  • Doğumun yaklaştığı günlerde dinlenmeye vakit ayırmalı, ağır işlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu durum kolay bir doğum yapıp yapmamanızı oldukça fazla etkiler.
  • Hamileliğiniz boyunca nefes egzersizi yapmaya özen gösterin. Eğer yapmadıysanız da doğuma yakın iki ağrı arasında düzenli bir şekilde derin derin nefes alıp vermeye çalışın. Bunun nelere yaradığını okumak için tıklayın.
  • Eğer ağrılarınız başladıysa katı gıdalar yerine sıvıları tercih edin. Çünkü bu şekilde bağırsaklarınız daha boş olacak ve doğumunuz kolaylaşacaktır.
  • Hamilelik sürecinde yoga yapmak da çok önemlidir. Çünkü yoga, kas ve nefes kontrolü sayesinde anne adayını hem zihinsel hem de fiziksel olarak doğuma hazırlar. Konuyla ilgili bir kitap edinmek istiyorsanız size önerimize bir göz atmak için tıklayın.
  • Hamileliğini boyunca yapacağınız sporların etkisi çok yüksektir. Aynı şekilde doğumdan sonra da… Özellikle kol, bacak ve sırt kaslarınızı çalıştırmak sizi rahat bir doğuma hazırlayacaktır.
  • Hastaneye gitmeden alacağınız ılık bir duş da çok faydalıdır.
  • Doğumdan sonra karnınıza hafif hafif masaj yapabilirsiniz. Bu durum karnınızdaki sertlik ev ağrının azalmasını ve rahminizin daha hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlayacak, kanamaları azaltacaktır.
  • Doğumdan sonraki ilk yarım saat içinde bebeğinizi mutlaka emzirin. Çünkü bu emzirme hem sizin doğum kanamalarınızı azaltacak, hem de bebeğinize ilk bağınızı güçlü bir şekilde kurmanızı sağlayacaktır.


Konuyla ilgili haberlerimiz için tıklayın:

Rahat doğum için nefes egzersizi şart! Hamilelik döneminizi günde bir defa yapacağınız nefes egzersiziyle çok rahat geçirebilirsiniz.

Hamilelik sıkıntılarına pratik çözümler
Mide bulantısı, kusma, bel ağrısı, yorgunluk gibi hamilelik şikayetlerini önleme yöntemleri...

Hamilelikte spor ve egzersiz Rahat ve sağlıklı bir doğum ve annelik süreci için sporu yaşamınızın bir parçası haline getirin.

En kapsamlı yoga: Cihangir Baby Cihangir Baby hamile yogası, doğuma hazırlık kursları, anne, bebek ve çocuk yogası gibi alternatiflere sahip.

Hamilelere haftalık yoga kitabı Hamileliğinizde yoga uygulayarak rahat bir doğum yapmak için Dr. Neslihan İskit’in kitabını hemen edinin!


PUDRA'YI TAKİP EDİN
Popüler Galeriler
sindirella cinderella ayakkabi pirilti
selena gomez adidas neo ilkbahar yaz koleksiyon 2015
464157204 julianne moore keira knightley mucevher taki aksesuar 2015 oscar kirmizi hali
oscars odul toren canta ayakkabi 2015
oscar 2015 en iyi elbiseler
burak ozcivit en seksi turk erkek
mango violeta 2015 ilkbahar yaz koleksiyon 3
mezuniyet elbise en guzel markalar mnk
EN YENİLER