@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 15.01.2015

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları başlıyor

Hamilelik fiziksel değişikliklerle, duygusal iniş çıkışlarla dolu bir dönem. Bu zor dönemi daha kolay geçirmek ve bebek bakımı hakkında uzmanlardan bilgi almak için Memorial Doğuma Hazırlık Kursu'na ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Bir kadının hayatında yaşadığı en keyifli ancak bir o kadar zorlu dönemlerden biri hamilelik. 9 ay boyunca fiziksel değişikliklerle, duygusal iniş çıkışlarla dolu bu dönem, kadınlar için yepyeni bir hayatın kapısını aralıyor. Anne ve baba adaylarının yeni hayatına kolayca alışması, stres ve endişelerden uzak bir hamilelik geçirmesi için Memorial kurslar düzenliyor. Doğuma Hazırlık Kursu 5 hafta sürüyor, anne ve babalar ücretsiz olarak katılabiliyor.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları başlıyor

Uzman doktorların eğitim verdiği kursta, anne baba adayları merak ettikleri soruları da uzmanlara bire bir sorabiliyor. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu, Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde 5 Şubat 2015 Perşembe günü başlıyor.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursu'nda neler öğrenebilirsiniz?
1. Hafta
Vücutta yaşanacak değişikler ve bebek sahibi olma sürecini riske atacak durumlar hamileliğin ilk günlerinde en merak edilen konuların başında geliyor. Bu nedenle kursun ilk haftası da gebelikte yaşanacak fizyolojik değişiklikler ve risk oluşturabilecek durumlar anlatılıyor. Ayrıca gebelikte ortaya çıkabilecek ağız ve diş sağlığı problemleri ile tedavileri hakkında da bilgi veriliyor. Gebelik beslenmesi hakkında bilinmesi gerekenler ise beslenme ve diyet uzmanları tarafından annen adaylarına aktarılıyor.

2. Hafta
Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde gelişen bel ve boyun ağrıları, anne adaylarını zorlayabiliyor. Kursun ikinci haftasında, gebelik boyunca yaşanabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarına karşı yapılması gereken gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersiz programına ek olarak, anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve bu süreçte yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne baba adayları ile paylaşılıyor.

3. Hafta
Doğum yönteminin seçimi, anne adayının en merak ettiği konuların başında geliyor. Kursun üçüncü haftasında da kadın hastalıkları ve doğum uzmanları bu konuya açıklık getiriyor. İdeal doğum yöntemleri, gebelik ve sonrasında ortaya çıkabilecek psikolojik problemler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verilirken, anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılara anlatıyor.

4. ve 5. Hafta
Eğitimin son iki haftasında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, bebek doğduktan sonraki süreçte yenidoğan sağlığı, bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebeğin banyosu, göbek bağı bakımı ve masajı gibi bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerin önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Ayrıca ilk zamanlar bebekle ebeveyn arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynlerle paylaşılıyor.

Memorial Şişli Hastanesi
5 Şubat – 5 Mart 2015
Her Perşembe / 18:00 – 20:00 (5 hafta boyunca)
Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi
5 Şubat – 5 Mart 2015
Her Perşembe / 18:00 – 20:00 (5 hafta boyunca)
Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsizdir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER