Pudra.com 22.04.2011

Yoga Art Center'da hamile yogası dersleri...

Yoga eğitmeni Zuhal Bozkurt, hamilelikte yoga yapmak isteyenlere Yoga Art Center'da 'hamileler için yoga dersleri' veriyor.

Annenin duygusal durumunun bebek beyni ve organizması üzerindeki etkisi önemli...

Yoga Art Center'da hamile yogası dersleri...
Yoga eğitmeni Zuhal Bozkurt

Aşırı korku, öfke ve iş stresi altında geçen hamilelikler, bebeklerde aşırı hassaslığa yol açabiliyor. Yoğun duygular, annenin kanından bebeğin dolaşım sistemine geçiyor ve beynin işlevlerini etkileyen bazı kimyasal maddelerin salgılanmasına yol açıyor. Yakın zamanda gerçekleştirilen araştırmalar, depresif annelerin çocuklarında olumsuz değişik beyinsel faaliyet kalıpları oluştuğunu ortaya koyuyor. Bu annelerin çocukları gelecekte depresyona girme açısından daha çok riske sahip oluyor.

Yoga eğitmeni Zuhal Bozkurt, Yoga Art Center’da verdiği “Hamileler İçin Yoga Dersleri” ile annelerin hamilelik dönemini sağlıklı geçirmelerinin anahtarını sunuyor.

Hamilelik dönemi yaşam tarzınızın önem taşıdığını vurgulayan Bozkurt, hamilelik sırasında yapılan yoganın faydalarını şöyle sıralıyor: “Yoga; duygusal, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Hamilelik sırasında yaşanacak hormonal ve fiziksel değişimlerin sebebiyet verdiği depresyon ile zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı oluyor. Düzenli yapılan yoga sayesinde bebeğinizin rahatça gelişmesi ve doğması için değişim geçiren vücudunuzun ağrıları azalarak rahat bir hamilelik dönemi ve rahat doğum süreci yaşanıyor. Yoga, bebeğinizin fiziksel ve beyinsel gelişimine en iyi şekilde yardımcı oluyor, içinizdeki huzuru ve sevgiyi bebeğinizle paylaşarak kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlıyor.”

Zuhal Bozkurt hakkında...
Zuhal Bozkurt ve ekibi Nişantaşı’nda bulunan Yoga Art Center’da; başlangıç-orta-ileri seviye yoga, hamile yogası, bebeklerle, çocuklarla, eşle ve ofis çalışanları ile birlikte yoga, hamilelik sonrası toparlanma için yoga, çeşitli rahatsızlıklar için yoga terapi, 60 yaş ve üzeri için yoga, meditasyon teknikleri, modern dans, Tai-Chi, Pilates, Nefes koçluğu, nefes terapisi ve bio enerji gibi bir çok alanda ders veriyor, katılımcıların kişisel gelişimlerine kılavuz oluyor.Yoga Art Center
Güzelbahçe Sok. Güzelbahçe Apt. No.29 Kat 1 D:5
(Amerikan hastanesi Karşısı)
Şişli / İstanbul
Telefon : 0212 231 9852 - 0532 301 1918


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER