@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 01.02.2012

Sevgililer Günü’nde sevgilisiz olmak…

Siz de bu kategoriye dahilseniz, bırakın hayata küsmeyi ve Sevgililer Günü’nün sevgilisiz de eğlenceli geçirilebileceğine inanın!

14 Şubat yaklaşıyor… Bu yıl da Sevgililer Günü’nü sevgilisiz geçireceksiniz diye içten içe hüzünlenenlerden misiniz? Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Pek çok ‘yalnız’ insan bugünlerde en az sizin kadar hüzünlü, belki bir o kadar öfkeli. Bu Sevgililer Günü de nereden çıktı diye hayıflanıp duruyor. Yalnızlığını hatırlattığı için… Aralarından bazıları ise feci halde ısrarlı, “sevgilisizler günü icat edelim” fikrinde...

Sevgililer Günü’nde sevgilisiz olmak…

Sevgilisizler için Siyah Gün
Akıllarına nereden geldi bilinmez ama “sevgilisizler günü” konusunda erken davranan bir ülke var: Güney Kore. Sadece 14 Şubat’ı değil, her ayın 14’ünü sevgililere dair bir güne çeviren Güney Koreliler, sevgilisi olmayanlar için de “Siyah Gün” ilan etmişler. 14 Nisan’da sevgililer evlerinde otururken, sokaklar, giysilerinden en küçük aksesuarlarına kadar siyahlar içinde olan bekarlarla dolup taşıyor. Siyah Gün’ü kutlayan bekarlar, restoranlarda bir araya gelip “jajangmyeon” adında siyah renkli sosla yapılmış siyah noodle’lar yiyorlar. Yalnızların dayanışma gününde aralarından şanslı olanlar da yeni sevgilileriyle restorandan ayrılıyorlar.

Sevgiliniz yok diye üzülüyor ve 14 Şubat’ta yalnız kalmayı dert ediniyorsanız, şimdiden 14 Nisan için Güney Kore’ye biletinizi ayırın! Ama yine de Sevgililer Günü’nü yalnız geçireceğiniz için hayata küsmeyin ve sizin için araştırdığımız yalnızlık ilaçlarına göz atın.

Sevgilisizler partisi
14 Şubat’ı sevgilisizken eğlenceli hale getirmenin biricik yolu, sevgilisiz kız arkadaşları bir araya toplayıp bir parti vermektir. Yiyin, için, dans edin ve felekten bir gece çalın!

Kendinize gül alın
Bir gülü koklamak için neden bir sevgiliye ihtiyacınız olsun ki! Kendinize en güzel güllerden harika bir demet hazırlatın ve onları seyretmenin tadına varın.

Yalnızlarla sinema keyfi
Sizin gibi yalnız arkadaşlarınızla birlikte sinemaya gidin, ama seçeceğiniz film asla bir aşk filmi ya da romantik komedi olmasın. Belki bir korku ya da aksiyon filmi, kafanızı dağıtmanıza yardımcı olur.

Hafta sonu kaçamağı
Hafta sonu gezisi düzenleyen tur organizasyonuna katılmak için hala vaktiniz var. Yalnız başınıza iki günlük de olsa bir geziye çıkmak eğlenceli olabilir. Üstelik yeni birileriyle tanışmanız için de fırsat yaratır.

Kendinizi ödüllendirin
Hediye sadece sevgiliye mi alınır sanıyorsunuz? Fena halde yanılıyorsunuz. Kendinizi mutlu etmek için uzun zamandır aklınızda olan kıyafeti ya da ayakkabıyı almaya ne dersiniz?

Geçici ayrılık özlemi artırır
Sevgilisi iş ya da askerlik için uzakta olanlar da Sevgililer Günü’nü sevgilisiz geçirenler kervanına dahil. El ele, etrafa gülücükler saçan çiftlere bakıp da hüzünlenmemek elde değil, haklısınız. Ama bu geçici ayrılığın aranızdaki sevgiyi daha da güçlendireceğini, özlemin ve arzunun artacağını, kavuştuğunuz gün özlem gözyaşlarının yerini mutluluk gözyaşlarının alacağını düşünüp içinizi ferah tutmaya çalışın. Ne de olsa sayılı gün çabuk geçer!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER