milliyet cadde 17.05.2010

Vakit varken aşkınızı kurtarın!

Hayatınızın aşkını buldunuz. Dikkat!!! Cicim ayları geçtikten sonra hayatın gerçekleri geri dönüyor ve ilişki sınavdan geçmeye başlıyor...

Hayatınızın aşkını bulduğunuz ilk dönemde, mutluluktan ayaklarınız yerden kesilebilir. Ancak ‘cicim ayları’ geçtikten sonra hayatın gerçekleri geri döner ve ilişki sınavdan geçmeye başlar. Bu noktada akıllı olun ve ilişkinin daha iyiye gitme potansiyelini koruyun.

Vakit varken aşkınızı kurtarın!

Ne yapmamız gerektiğini ünlü yazar Richard Templar, Optimist Yayınları’ndan çıkan ‘Aşkın Kuralları’ isimli kitabında anlatıyor.

Aşkımızı bir kazaya kurban vermemek için yapmamız gerekenler pudra.com'da...


1- İlk özür dileyen siz olun
Unutmayın, asıl düşünceniz ya da davranışınız için değil, işlerin çok fazla kontrolden çıkmasına izin verdiğiniz için özür diliyorsunuz. Eğer orada da haksızsanız, o başka tabii. Bu durumda gerçekten onun için de özür dileyeceksiniz.

2- Houston, bir sorunumuz var!
Doğası gereği, eşiniz mutsuzsa sizin de bir sorununuz var demektir. Bu ortak bir problemdir ve bunu beraber çözmeniz gerekir. Konuşun ve tartışın. Bunun neden bir sorun olduğunu, bu sorunu her ikinizin de içini rahat ettirecek bir çözüme kavuşturmak için neler yapabileceğinizi anlamaya çalışın.

3- Sevgilinizi çok yükseklere koyup, hep orada kalmasını beklemeyin
Bazılarımız gerçekten de sevgililerimizi idolleştirmekten hoşlanırız. Onları sanki bir kral ya da kraliçe gibi görmek, onlara tapınmak isteriz. Birini sevdiğiniz zaman onun mükemmel olduğuna kendinizi inandırmak çok kolaydır. Ancak sevgiliniz mükemmel değil, o sadece bir insan. Oradan aşağı inip yanınıza sokularak dağınık, karmaşık ve sıradan bir insan olduğu zamanların da tadını çıkarın. Er ya da geç hata yapacak, çuvallayacak, yanlış kararlar verecek, karakterine uymayacak şekilde davranacak. Bundan hiçbirimiz kaçamayız.

4- Çekici görünme çabasını hiç bırakmayın
Sanırım hâlâ partnerinizin ilk tanıştığınız zamanki kadar çekici olmasını istiyorsunuz. Sizin için bakımlı olmaya çabalamasını istiyorsanız, siz de aynısını yapmak zorundasınız.

5- İltifat edin
Hepimizin rahatlatılmaya ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı var. İnsanız ve böyle çalışıyoruz. Herkes iyi bir iş başardığının kendisine söylenmesini ister.

6- Onu sevindirmek için biraz zahmete girin
Sevgilinize her hafta çiçek vermeyi deneyin. Sürprizler, maceralar ve hediyeler planlamak sizi ne kadar eğlendirecekse, bunları keşfetmek ve onu ne kadar sevdiğinizin farkına varmak da partnerinizi o kadar eğlendirecek.Onu mutlu görmek, sizin en büyük ödülünüz olacak.

7- Sizi gördüğüne sevinmeli
Eğer kurallara göre oynuyorsanız, sizi her gördüğünde ona sevgi, sıcaklık, güvenlik ve huzur sunmaya özen göstererek bunun gerçek olmasını sağlayabilirsiniz. Onu her seferinde sıcak ve sevgi dolu bir şekilde karşılama kararı alarak işe başlayabilirsiniz. Bunun anlamı, kapıdan çayın ne zaman hazır olacağını sorarak ya da ne kadar berbat bir gün geçirdiğiniz hakkında homurdanarak girmemenizdir. İçeriye yüzünüzde bir gülümsemeyle, bir öpücüğe ve bir kucaklaşmaya hazır olarak girmenizdir.

8- Sorumluluğu ona yıkmayın
Bazen hayatta bir şeyler ters gider. Böyle durumlarda bir günah keçisi bulmayı her şeyden çok isteriz. Eh, bu iş için sevgilimizden daha iyisi olabilir mi? Buna ihtiyaç duymanızın bir tek nedeni var, kendinizin de sevgilinizden daha güvenilir olmadığınızı bilmeniz. O yüzden hadi gelin, sorumluluğu paylaşacak kadar olgun davranın, tercihen bunu esprili bir şekilde dile getirin ve her ikinizin de hata yaptığını kabul edin.

9- Arkadaşlarından hoşlanmıyorsanız söyleyin
Sevgilimizin tüm arkadaşlarından onun hoşlandığı kadar hoşlanabilseydik harika olurdu. Pekâlâ, bu konuda ne yapacaksınız? Arkadaşlarından bazılarıyla vakit geçirmeye pek istekli olmadığınızı ona rahatça söyleyebilirsiniz. Onun arkadaş seçimini eleştirmeyin çünkü sevgiliniz her an savunmaya geçebilir. Nezaketinizi bozmayın ve elinizden geldiği kadar sevmediğiniz o arkadaşla aynı ortamda bulunmayın.

10- Kıskanmak sizin sorununuzdur
Kıskançlık duymak için birçok nedeniniz olabilir ve bunların birçoğu muhtemelen kendi geçmişinizle ilgilidir. Kıskançlığınızı kendiniz ele almak zorundasınız. Size durmadan nerede olduğunu açıklamak ya da kontrol etmeniz için cep telefonunu size teslim etmek sevgilinizin görevi değil.


Etiket: aşk, evlilik, ilişkiler
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER