@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.01.2014

G noktası nedir?

Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktasını partnerinizle birlikte keşfetmeye var mısınız?

G noktası nedir?
Kadınların zevk noktalarından biri de G noktası… G noktası, ilk olarak Dr. Grafenberg tarafından tarif edilmiş. G noktası, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölge. Bu noktanın görevi de kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmak…
Çocuk ayakkabıları
En stil trençkotlar


G noktası efsane mi gerçek mi?


Günümüzde G noktasının var olup olmadığı, bir efsane mi yoksa gerçek mi olduğu hala tartışılıyor. Psikolog Ayşe Kayhan, G noktası olarak tarif edilen bölgenin, klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki nokta olduğunu belirtiyor ve bu noktanın aslında “klitoris sapı” ya da “klitoris son noktası” denilen bölge olduğunu söylüyor.

“Penis vajinadan girdiğinde, klitorisin sapı dediğimiz o son noktaya kadar erişebilecek boyuttaysa, aynı zamanda doğru bir ritim ve basınç varsa hareketlerinde, o sap uyarılacak ve kadın keyif alacaktır” diyor Ayşe Kayhan. G noktasının bir efsane olduğunu savunan Kayhan, “Bu, kadının cinselliğine ilişkin satılabilecek bir bilgi olarak üretildi” diyor.


G noktası neresi?


Grafenberg’e göre vajinanın hemen ön duvarında, vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra, kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunur. Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır.

G noktası nasıl bulunur?


Bu noktayı bulabilmek için kendiniz de vücudunuzda keşfe çıkabileceğiniz gibi partnerinizle birlikte G noktanızı tespit edebilirsiniz. Bu bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazma ulaşabilirsiniz. Bu masaj esnasında önce idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşür. G noktası ile vajinal orgazm ve klitoral orgazmı bir arada tattığınızda, “muhteşemdi” diyebileceğiniz bir sevişmeyi yaşamış olacaksınız. Belki de bugüne dek yaşadığınız mükemmel orgazmlar da G noktası olarak tabir edilen bölgeye bilmeden de olsa ulaşmış olmanızın marifetidir.

G noktası tek başına yeterli mi?


Tabii şunu unutmamak gerekiyor ki, cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün değil. En önemli cinsel organımız beynimiz olduğuna göre önce beynimizi zevke ulaşmak için hazırlamalıyız.

G noktasının var olduğu görüşüne göre, G noktası orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer erojen noktaları bulup uyararak da orgazmı yaşabilirsiniz. Önemli olan doğru partner tarafından doğru bölgelerin keşfedilmesi!


EN ÇOK OKUNANLAR
POPÜLER GALERİLER
en iyi yuz kuru yaglar guzellik cilt bakim
en yeni iyi yaz parfumleri parfum 2016
2016 plaj aksesuar trendleri
gwyneth paltrow nyc new york daire ev salon oturma odasi dekorasyon en cok
2016 bohem modasi yaz stil moda
victoria s secret 2016 plaj kiyafetleri
kerastese wedding servisi tuba unsal 2016 gelin sac modelleri dugun la romantique
2016 yilin en iyi parfum odulleri vakfi
EN YENİLER