@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.01.2014

G noktası nedir?

Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktasını partnerinizle birlikte keşfetmeye var mısınız?

 
145838777 thinkstock mutlu iliski cift seks orgazm opusme mkl
Kadınların zevk noktalarından biri de G noktası… G noktası, ilk olarak Dr. Grafenberg tarafından tarif edilmiş. G noktası, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölge. Bu noktanın görevi de kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmak…

G noktası efsane mi gerçek mi?


Günümüzde G noktasının var olup olmadığı, bir efsane mi yoksa gerçek mi olduğu hala tartışılıyor. Psikolog Ayşe Kayhan, G noktası olarak tarif edilen bölgenin, klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki nokta olduğunu belirtiyor ve bu noktanın aslında “klitoris sapı” ya da “klitoris son noktası” denilen bölge olduğunu söylüyor.

“Penis vajinadan girdiğinde, klitorisin sapı dediğimiz o son noktaya kadar erişebilecek boyuttaysa, aynı zamanda doğru bir ritim ve basınç varsa hareketlerinde, o sap uyarılacak ve kadın keyif alacaktır” diyor Ayşe Kayhan. G noktasının bir efsane olduğunu savunan Kayhan, “Bu, kadının cinselliğine ilişkin satılabilecek bir bilgi olarak üretildi” diyor.


G noktası neresi?


Grafenberg’e göre vajinanın hemen ön duvarında, vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra, kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunur. Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır.

G noktası nasıl bulunur?


Bu noktayı bulabilmek için kendiniz de vücudunuzda keşfe çıkabileceğiniz gibi partnerinizle birlikte G noktanızı tespit edebilirsiniz. Bu bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazma ulaşabilirsiniz. Bu masaj esnasında önce idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşür. G noktası ile vajinal orgazm ve klitoral orgazmı bir arada tattığınızda, “muhteşemdi” diyebileceğiniz bir sevişmeyi yaşamış olacaksınız. Belki de bugüne dek yaşadığınız mükemmel orgazmlar da G noktası olarak tabir edilen bölgeye bilmeden de olsa ulaşmış olmanızın marifetidir.

G noktası tek başına yeterli mi?


Tabii şunu unutmamak gerekiyor ki, cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün değil. En önemli cinsel organımız beynimiz olduğuna göre önce beynimizi zevke ulaşmak için hazırlamalıyız.

G noktasının var olduğu görüşüne göre, G noktası orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer erojen noktaları bulup uyararak da orgazmı yaşabilirsiniz. Önemli olan doğru partner tarafından doğru bölgelerin keşfedilmesi!


POPÜLER GALERİLER
amfar
tuba unsal kerastase sac mucevher tasarimlari
2015 bilboard muzik odulleri mns mkl mnk
14 mayis 18 mayis 2015 instagram unluler mns mkl mnk
pelin karahan instagram fotografi
tul etek 2015 ilkbahar yaz trend
ale by alessandra ambrosio 2015 beachwear plaj kiyafetleri yaz
giyinme odasi closet room best en guzel iyi dekorasyon giyim kiyafet alisveris 13
EN YENİLER