@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.01.2014

G noktası nedir?

Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktasını partnerinizle birlikte keşfetmeye var mısınız?

 
145838777 thinkstock mutlu iliski cift seks orgazm opusme mkl
Kadınların zevk noktalarından biri de G noktası… G noktası, ilk olarak Dr. Grafenberg tarafından tarif edilmiş. G noktası, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölge. Bu noktanın görevi de kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmak…

G noktası efsane mi gerçek mi?


Günümüzde G noktasının var olup olmadığı, bir efsane mi yoksa gerçek mi olduğu hala tartışılıyor. Psikolog Ayşe Kayhan, G noktası olarak tarif edilen bölgenin, klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki nokta olduğunu belirtiyor ve bu noktanın aslında “klitoris sapı” ya da “klitoris son noktası” denilen bölge olduğunu söylüyor.

“Penis vajinadan girdiğinde, klitorisin sapı dediğimiz o son noktaya kadar erişebilecek boyuttaysa, aynı zamanda doğru bir ritim ve basınç varsa hareketlerinde, o sap uyarılacak ve kadın keyif alacaktır” diyor Ayşe Kayhan. G noktasının bir efsane olduğunu savunan Kayhan, “Bu, kadının cinselliğine ilişkin satılabilecek bir bilgi olarak üretildi” diyor.


G noktası neresi?


Grafenberg’e göre vajinanın hemen ön duvarında, vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra, kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunur. Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır.

G noktası nasıl bulunur?


Bu noktayı bulabilmek için kendiniz de vücudunuzda keşfe çıkabileceğiniz gibi partnerinizle birlikte G noktanızı tespit edebilirsiniz. Bu bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazma ulaşabilirsiniz. Bu masaj esnasında önce idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşür. G noktası ile vajinal orgazm ve klitoral orgazmı bir arada tattığınızda, “muhteşemdi” diyebileceğiniz bir sevişmeyi yaşamış olacaksınız. Belki de bugüne dek yaşadığınız mükemmel orgazmlar da G noktası olarak tabir edilen bölgeye bilmeden de olsa ulaşmış olmanızın marifetidir.

G noktası tek başına yeterli mi?


Tabii şunu unutmamak gerekiyor ki, cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün değil. En önemli cinsel organımız beynimiz olduğuna göre önce beynimizi zevke ulaşmak için hazırlamalıyız.

G noktasının var olduğu görüşüne göre, G noktası orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer erojen noktaları bulup uyararak da orgazmı yaşabilirsiniz. Önemli olan doğru partner tarafından doğru bölgelerin keşfedilmesi!


POPÜLER GALERİLER
en iyi plaj sahil sac model yaz 2015 12
2015 yaz sac modelleri orgu dalgali trend
7 cocuk odasi oda yatakodasi yatak oda ilham veren dekorasyon fikir
2015 guzellik makyaj cantasi yaz
kare uygun fiyatli makyaj malzemeli kozmetik urunleri
moda indirim kacirilmayacak parcalar 2015 yaz manset
bugra gulsoy instagram unluler
midi etek 2015 yaz modasi trend midi etek kombinleme mns mkl mnk
EN YENİLER