11.11.2017

Kadınlara prezervatif nasıl takılır?

Kadın prezervatiflerinin nasıl kullanıldığı ve sağladığı avantajlar hakkında her şey Pudra.com'da.

Kadınlar da istenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara önlem amaçlı olarak prezervatif kullanabilirler. Erkek prezervatifiyle aynı amaçlar doğrultusunda kullanılan kadın prezervatifinde tek fark, vajinanın içerisine yerleştiriliyor olmasıdır.

Kadınlara prezervatif nasıl takılır?
 
9 – 17 cm uzunluğunda olan kondom kaygan bir yapıya sahiptir. Arzu ederseniz ekstra kayganlaştırıcı da kullanabilirsiniz. Yalnızca yağ bazlı olanlar kondoma zarar verebileceği için su bazlı olanları tercih etmelisiniz.
 
Kimler kullanabilir?
  • Gebelikten korunmak isteyen kadınlar.
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak isteyen kadınlar.
  • Partneri kondom kullanmak istemeyen kadınlar.
  • Partnerine güvenmeyen kadınlar.
  • Âdet döneminde olanlar kadınlar.
  • Her şeyi kontrol altına almak isteyen kadınlar.
 
Uyarı: Daha önce cinsel deneyimi olmamış kişiler için uygun değildir.
 
kondomNasıl kullanılır?
Kadınlar, kondomu doktor yardımı olmadan, kendileri takıp, çıkarabilirler. Kutusunun içinde bulunan talimatlara uyacak şekilde, vajinanın içerisinden başlayarak yerleştirilir. Kondom cinsel ilişki sırasında da içerde kalır.
 
Prezervatifin ucunda bulunan halkayı parmaklarınızın arasına alarak rahim ağzına doğru, kolayca yerleştirebilirsiniz. Aynı erkek prezervatifinde olduğu gibi vajinanın içerisinde kapalı kısmı yer alacak şekilde rahmi kaplar.
 
Prezervatifin dışında bulunan halka vajinanın girişinde durmalıdır. Aynı zamanda, dış halka vajina girişini cinsel ilişki süresince kaplamalıdır.
 
Cinsel ilişki bitiminde, kondomun dış halkası kendi etrafında çevrilerek, içindekilerin dökülmesi engellenecek şekilde çıkartılmalıdır.  Kondom sperm saçmayacak şekilde çöpe atılmalıdır.
 
Hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hem de istenmeyen gebeliklerden sizi koruyan kadın prezervatifi, doğru kullanıldığında %95 oranında olumlu etkisini gösteriyor.
 
Kadın prezervatifiyle erkek prezervatifi arasındaki farklar:
 
  1. Kadın prezervatifleri daha kalındır.
  
  1. Erkeğin kullandığı prezervatifin, ilişkiden hemen önce takılması gerekirken kadınlar için olan saatler öncesinde takılabilir. En büyük avantajlarından biri olan bu özellik sayesinde, ön sevişmeyi bölmek zorunda kalmamış olursunuz.
 
  1. Kadın prezervatifi, kadın genital bölgesinin çok daha geniş  yüzeyini örttüğü için cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha koruyucudur.
 
Erkek prezervatifinde de olduğu gibi tek kullanımlıktır. Her ilişkide yeni bir prezervatif kullanmalısınız. Ayrıca kullanmadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmelisiniz.
 
Paketi açarken, kondom zarar görmemesi için makas kullanılmamalısınız. Tırnakların zarar vermesine de dikkat edilmelidir.

Uyarı: Poliüretan allerjisi olanlar için uygun değildir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER