@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 01.06.2016

Tantrik seks ile cinsel enerjinizi yükseltin!

5 bin yıllık bir öğreti olan Tantrik seks partnerinizle aranızdaki bağı güçlendirmenin yolu olabilir. Tantrik seks hakkında bilmeniz gerekenleri yazdık.

Eğer Tantrik seks kavramına aşina değilseniz, basitçe seks seansları maratonu olarak varsayabilirsiniz. Bu şekilde bakınca hem harika hem korkutucu gelebilir ama gerçek Tantrik deneyimi bundan çok daha fazlası.Tantrik seksi hayatınıza nasıl dahil edersiniz?
Tantrik seks nedir?

Tantrik seks eski doğu kültüründen kalma spirütüel bir uygulama ve kişinin bilincini genişletip, erkek ile dişinin kutupsal enerjisini bağlamayı amaçlıyor. Böyle bir deneyim sonucunda varlığından dahi haberdar olmadığınız cinsel enerjiniz yeni bir seviyeye çıkabiliyor.

Sizin ve partnerinizin yoğun bir şekilde konsantrasyon olmanız, saatlerce inanılmaz bir cinsel deneyim yaşamanıza, yoğun orgazmlara ve hem birbirinizle hem dünyayla hem de kendinizle yeni bir bağ kurmanıza yardımcı oluyor.

Beş bin yıllık bir geçmişi olan Tantrik seks orgazmın ötesinde bir aydınlanma deneyimi. Great Sex Made Simple: Tantric Tips to Deepen Intimacy and Heighten Pleasure kitabının yazarları Mark Michaels ve Patricia Johnson “Klasikleşmiş bir cinsel ritüelde, çiftler birbirlerine tanrının bir görüntüsü gibi yaklaşırlar” diye açıklıyor. “İnsanları sevişirken ve hayatlarının tüm alanlarında birbirlerine karşı saygılı davranmaya teşvik ediyoruz. Tantrik yaklaşım teknikten çok zihinsel orgazm ile ilgili ve güçlü kalmakla hiç alakası yok.”
tantrik seks


Tantrik sekse nereden başlamalı?

Tantrik seksin odak noktası orgazma ulaşmak değil, cinsel ilişkiyi anlamlandırmak! Ve bunun birçok yolu var.

1- Birlikte nefes alarak başlayın, direkt göz teması kurarak devam edin ve ardından sizi birbirinize bağlayacak kelimeleri sırayla paylaşın.

2- Birbirinize yavaşça parmak uçlarınızla dokunarak sinirlerinizi uyandırıp, duyularınızı yükseltin. Genital bölgelerinize yaklaşın ancak asla tam olarak temas kurmayın.

3- Ardından Tantrik öpüşmeyi deneyin. Dudaklar açık bir şekilde nefesiniz serbestçe birbirine aksın, sonunda şehvetle dudaklarınızı bir araya getirin.

4- Bir sonraki adımda Tantrik masajı deneyin. Çiftlerden biri yüzüstü yatarken diğeri ilk olarak erojen olmayan bölgelere hafifçe masaj yapar ardından erojen bölgelere geçer.

5- Seks bu sürecin son adımı. Bu aşamada da çiftlerin bağ kurabileceği, göz temasının olacağı romantik pozisyonlar denenmeli.
tantrik seks


Tantrik seks hayatınıza neler katar?

Bu deneyimi yaşamaya çalışırken, Tantrik seksin bir şeylerin üzerine atlamakla ilgili olmadığını anlamak size yardımcı olabilir. Zamana, bağlılığa, iletişime, bilince, açık fikirliliğe ve çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Seks fikrinin tek boyutlu bir şey olmadığını görebilirsiniz ve partnerinizin gücünü hissedebilirsiniz.

Ünlü seks, ilişki ve travma uzmanı Psalm Isadora, çocukluğunda yaşadığı cinsel istismar ve şiddetin etkilerinden kurtulmak, cinsel anlamda iyileşmek için Tantra öğrendi ve Tantranın gerçek misyonunu açıklamak için KISS yöntemini kullanıyor.


1. K-Kinetic (Kinetik)

Isadora Tantra'nın içimizdeki cinsel enerjiye dokunmak ve onu kucaklamakla alakalı olduğunu söylüyor.  


2. I-Intimacy (Samimiyet)

Tantra'nın prensibi, düşünceli seks başlığı altında samimiyeti artırmaya çalışmak.


3. S-Slow Down (Yavaşlamak)

Yukarıda bahsettiğimiz Tantrik seksin adımlarında da gördüğünüz gibi ön sevişme ve cinsel ilişki oldukça yavaş ilerliyor. Isadora bu sayede, partnerinizin ihtiyaçlarına ve hislerine daha fazla ve yakından odaklanabildiğinizi söylüyor.


4. S-Sensuality (Duygusallık)

Cinsel ilişkiden öncesinde de duygularınız ve şehvetinizin artmasını sağladığınızda, kalbinizin, bedeninizin ve ruhunuzun açılmasına izin vermiş olursunuz. Böylece hem kendi bedeninizle hem partnerinizle uyumu yakalamanız kolaylaşır.


Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Orgazm tipiniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?
Orgazm olamamanızın ya da tercih ettiğiniz orgazm tipinin nedeni karakter özellikleriniz. Orgazm ve kişiliğiniz arasındaki ilişkiyi açıklıyoruz.

100 Kamasutra Seks Pozisyonu
Seksin kutsal kitabı Kamasutra hem cinsel yaşamınıza hem ilişkinize heyecan getirebilir. Kamasutranın 100 seks pozisyonu Pudra.com'da.

Libidoyu artıracak alternatif tedaviler
Son zamanlarda cinsel isteğinizde azalma varsa alternatif tedavi yöntemleri size yardımcı olabilir. Libidoyu artıracak doğal tedaviler bu yazımızda!

Tao sevişme sanatı ve yöntemleri
Boşalmayı ve orgazmı kontrol altına almayı amaçlayan ve bu cinsel sorunlara çözümler sunan Tao sevişme sanatı ile ilgili merak edilenler Pudra.com’da!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER