Radikal 14.03.2012

Türkiye'de en çok erkekler mutlu!

Yapılan araştırmaya göre Türkiye'de en mutlu olanlar, erkekler. Türkiye'deki erkekler kadınlara, çalışanlara, emekli ve işsizlere, alt veya üst sosyo-ekonomik statü gruplarındaki insanlara göre daha fazla hayatından memnun.

Barem Research’ün 58 ülkede yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de erkekler kadınlara, çalışanlara, emekli ve işsizlere, alt veya üst sosyo-ekonomik statü gruplarındaki insanlara göre daha mutlu.

Türkiye'de en çok erkekler mutlu!

Global Mutluluk Barometresi araştırmasında dünya genelinde görüşülen kişilerin yüzde 53’ü kendini mutlu hissettiğini belirtirken, yüzde 13’ü mutsuz hissettiğini dile getirdi.

52 bin 913 kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen araştırmanın bir diğer sonucu ise insanların sahip oldukları para miktarından çok toplumdaki statülerinden mutluluk duydukları yönünde.

Araştırma global ekonomilerini büyütmek için yoğun mücadele veren ulusların çok sayıda mutsuz birey yarattığını gösteriyor. Çin’in net mutluluk puanı olan 25, global ortalamanın yaklaşık yarısı seviyesinde. Ekonomik açıdan baskı altında olan İspanyolların net mutluluk puanı 55 düzeyinde.

Bir ayrıntı da dinin mutluluk üzerindeki rolü. Herhangi bir dini inanca sahip olanlar, diğerlerine kıyasla daha mutlu olduğunu söylüyor. Net Mutluluk Oranı Katolik ve Protestanlarda yüzde 54, Yahudilerde yüzde 50, Hindularda yüzde 43, Müslümanlarda yüzde 42 iken bir dine mensup olmayanlarda yüzde 27’ye kadar düşüyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER