@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.01.2010

Evliliği mahveden 7 davranış!

Herkes gibi sizin de hayaliniz uzun süreli ve mutlu bir evlilikse, evliliği mahveden bu 7 davranıştan vazgeçmelisiniz.

Mutlu bir ilişki ve evliliğiniz olmasını istiyorsanız dikkat! Eşinize karşı sergilediğiniz ve hemen terk etmeniz gereken 7 davranış biçimi pudra.com’da…

Evliliği mahveden 7 davranış!

1. Ailesini eleştirmek
Eşinizin ailesi hakkında belki iyi belki biraz kötü hisleriniz olabilir. Ama siz siz olun, eşinize karşı ailesi hakkında eleştiri yapmaktan kaçının. Hiç kimse, arasında kan bağı olan yakınları hakkında sert sözler duymaktan hoşlanmaz. Dolayısıyla konu bir şekilde onun ailesine geliyorsa, dilinizi tutmanızda yarar var.

2. Ajanlık yapmak
Eşinizin nerede olduğunu, ne düşündüğünü ve diğer önemsiz ayrıntıları, Facebook’undan ya da Twitter’ından sürekli takip ederek, kendiniz için iyi bir şey yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Belki bu sayede onun, ilişkinizi ilgilendiren farklı alışkanlıklarından haberdar olabilirsiniz. Ama bu, ilişkinize yarar getirmekten daha çok zarar verebilir.

3. Toplum içinde kavga etmek
Çiftlerin ara sıra tartışmaları doğal bir şeydir. Ancak, bu tartışmanın kavgaya dönüşmesi, sık aralıklarla tekrarlanması ve özellikle başkalarının da olduğu ortamlarda herkesin ilgisini çekebilecek kadar kontrolden çıkması, sizin açınızdan utanç verici olduğu kadar ilişkiyi zedeleyici bir probleme de dönüşebilir.

4. Kendinizi bırakmak
Kendinize bakmayı bırakmak, kilonuza ve görünümünüze dikkat etmemek, sadece sizin sağlığınıza zarar vermekle kalmaz, ilişkinizde de karşı tarafa kötü bir mesaj verir. Kendinize bakmayı bıraktığınızda, eşiniz, ona bakmaktan da vazgeçtiğinizi, ilişkinizi önemsemediğinizi düşünecektir.

5. Onu değiştirmeye çalışmak
Çoğu kadının düştüğü bir hata bu! Kadınlar sürekli birlikte yaşadıkları erkeği geliştirmek için çabalarlar. Her ne kadar bu, ilişkiyi zora soksa, yeni problemler yaratsa da… Sürekli onu eleştirmek, yanlışlarını göstermek, bazı alışkanlıklarını değiştirmesi için uyarmak, kalp kırıcı olabilir. Bu da erkek açısından ilişkiyi tatsız hale getirir.

6. Problemleri kafanıza takmak
Herkes mükemmel bir ilişkiye sahip olduğunu düşünmek ister. İşte bu uğurda didinmek, sürekli ilişkinize ait problemlere kafa yormak, sizi üzer. Ama bu sorunları dile getirmeden, sürekli kendi içinizde onlarla boğuşursanız, kendinizi olduğu kadar eşinizi de incitebilirsiniz. İyi iletişim, mutlu olmanın ve uzun süreli bir ilişkinin köşe taşıdır.

7. Yalan söylemek
Birlikte güzel bir gelecek hayali kuruyorsanız, eşinize yalan söylemenin hiçbir gerekçesi olmamalı. Yani ‘beyaz yalanlar’ deyip işin içinden sıyrılmaya kalkmayın!


Evlilik ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için tıklayın…

İyi günde, kötü günde evlilik… Evlilikte hayal kırıklıkları, mutsuzluk, çaresizlik, kızgınlık ve çatışma yaşamamak için evliliği anlamak önemli bir adım…

İlişkiler neden kısa sürüyor? Evlilik, birlikte yaşam veya aşk ilişkisini sürdürebilmek için bazı özel bilgi ve becerilere de sahip olmak gerekiyor.

Uyumlu bir çift misiniz? Bu testi çözün ve ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu öğrenin.

Kötü giden ilişkiyi kurtarma yolları Ayrılık, ilişkilerde bazen kaçınılmaz son olur. Oysa bazı hataları tekrarlamamak, ilişkiye farklılıklar getirmek çözebilir her şeyi…

Tartışma ve anlaşmazlıklar nasıl çözülmeli? Eşinizle yaşadığınız tartışmalarda nelerden kaçınmalısınız? Terapist Ebru Tuay Üzümcü anlatıyor...

Evliliğinizi değiştirecek 10 sihirli karar Yeni yılda evliliğinizi de yenilemeye ne dersiniz? Nasıl mı? 10 sihirli kararı vererek…

Mutlu evliliğin sırları Mutlu bir evliliğin temelinde iletişime özen göstermek yatar. Peki bunu nasıl yapacağız?

Evliliğin acı gerçekleri Evlilikle ilgili size bunlardan bahseden olmuş muydu?


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER