@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.10.2009

Sevgiliniz evliliğe hazır mı?

Sevgilinizin evliliğe hazır olup olmadığını öğrenmek ve hazır değilse onu yavaşça evlilik yoluna çekmek için yapmanız gerekenler…

Bugüne dek “evlilik” dendiğinde ağız burun kıvırdınız, erkek arkadaşınızla sevgili kalmak istediğinizi söylediniz. Üstelik evliliğin aşkı öldürdüğüne inandınız. Ama bir dakika, çevrenizdeki arkadaşlarınız birer birer nikah masasına oturuyor, hamile kalıyor ve çocuk doğuruyor. Neredeyse sizden başka bekar kalmadı! Adına ister “mahalle” deyin, ister “toplum” deyin, baskının en fenasıyla karşı karşıyasınız. İçten içe kendi kendinize de baskı yapmaya başlıyorsunuz, ‘ben ne zaman evleneceğim?’ diye.

Sevgiliniz evliliğe hazır mı?

Şimdiye kadar evliliği konuşmadığınız erkek arkadaşınıza konuyu nasıl açacağım hesapları yapmaya başlıyorsunuz. E tabii, bir taraftan da bir zamanların evlilikle ilgisi olmayan ya! Öyle vıcık vıcık bir evlilik müptelası görünümü yaratmak size göre değil.

Ya evliliğe hazır değilse?
Bu durumda yapmanız gereken, ya Elif Şafak’ın “Siyah Süt” romanında dediği gibi, sevgilinize, “Başkalarının evliliğine karşıyım ama seninle evlenmeye değil” benzeri bir açıklıkla teklifte bulunacaksınız ya da onu evlilik yoluna doğru hissettirmeden çekeceksiniz.

Birinci şık cesaret gerektiriyor, kabul. Üstelik erkeğin de evliliğe meyilli olmasıyla olumlu sonuca kavuşacak bir şey. Ya hayatınızdaki erkek evliliğe hazır değilse? İkinci şık devreye giriyor demektir.

Evlilik, büyük çoğunlukla çocuk sahibi de olmak anlamına geldiğine göre, ona çocukları ne kadar sevdiğinizi, kendi çocuğunuz olsa daha da seveceğinizi hissettirmeye çalışın. “Bizim çocuğumuz olsa kime benzerdi acaba?” ya da “Sen nasıl bir baba olurdun?” gibi sevimli sorularla onu baba olma isteğine yaklaştırmaya çabalayın.

Mutlu aile tablosu gösterin
Mutlu evlilik yaşayan arkadaşlarınıza erkek arkadaşlarınızla birlikte ziyaretler düzenleyin. Sorunlu evlilik yaşayanlardan ne çok fazla bahsedin ne de evlerine gidin. Bu, bir erkeği evlilikten kaçırmanın en kestirme yoludur...

Akşamları dışarı çıktığınızda artık yüksek sesli müzik çalan, fazla yorucu olabilen mekanlardan hoşlanmadığınızı, artık hayatta sakinlik aradığınızı, bunu da ev ortamında bulduğunuzu belirterek, sevgilinizle evde daha çok zaman geçirmeye çalışın. Evde mutfakta birlikte yemek hazırlayarak, film izleyerek, birlikte aynı evde yaşamanın çok güzel olduğunu uygulamalı olarak gösterin.

Birlikte mobilya mağazalarının vitrinlerine, özellikle yatak odası takımlarına bakın. Böylece mesajınız doğru yere ulaşacaktır.

Güzel bir akşam yemeğindeyken, hissettiğiniz en uygun zamanda, gözlerinin içine bakarak hayattan neler beklediğini sorun. Planlarının içinde size ne kadar yer olduğunu öğrenmek istediğinizi söyleyin. Kendi gelecek planınızdaysa ona fazlasıyla yer olduğunu, hayatınızı ondan başkasıyla geçirmek istemediğinizi anlatın. Bir de maddi koşullarınızı birleştirdiğinizde daha rahat olanaklara kavuşacağınızı dile getirin.

Evlilik işaretleri
Bunca çabaya rağmen evliliğe yanaşmıyor, evlilik lafını ağzına almak istemiyorsa, gerçekten buna hazır değil demektir. Biraz daha zamana ihtiyacınız vardır. Peki, sevgilinizin evliliğe hazır olduğunu nasıl anlarsınız?
  • Sizi ailesiyle tanıştırmak istiyor ve bunu gerçekleştiriyorsa,
  • Annesiyle sizin hakkınızda konuşuyor ve bunu sizinle paylaşıyorsa,
  • Gelecekte iki kişilik bir evi nasıl döşemek istediğini anlatıyorsa,
  • Geleceğe dair planlarına sizi de dahil ediyorsa,
  • Çocuklara fazla ilgi duymaya başlayıp, babalık için biyolojik saatinin geldiği mesajını veriyorsa,
  • Yaşlandığında değil de gençken çocuk sahibi olarak, onunla daha fazla zaman geçirmek istediğini belirtiyorsa,
  • Maddi konularda sizinle adeta evliymişsiniz gibi bir ortaklık içine giriyor ve size destek olmaya çalışıyorsa, bu adam ‘artık evliliğe hazırım’ sinyalini veriyor demektir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER