Junoastrology.com 18.02.2016

22 Şubat Başak burcunda Dolunay'ın etkileri

22 Şubat'ta gerçekleşecek Dolunay belirsizliklere veya kontrolümüz dışında gelişen olaylara neden olabilir. Juno Yıldız Gözlemcisi, Dolunay'ı yorumladı.

22 Şubat 2016 günü, İstanbul’a göre 20:19 itibariyle, Dolunay adını verdiğimiz Ay–Güneş karşıtlığı tam halini alacak.

22 Şubat Başak burcunda Dolunay'ın etkileri

Belirsizlik ile sınanacağımız, riski öngörme ve kontrol etme arzumuzla, kendimizi kaybetme eğilimimiz arasında salınacağımız bir Dolunay bizleri bekliyor.

Dolunay’ın birkaç gün öncesinde ve sonrasında belirsizlikler veya kontrolümüz dışında gelişen olaylar, kendimizi huzursuz ve kaygılı hissetmemize neden olabilir.

Fiziksel ve finansal güvenliğimiz adına fazlasıyla hassasiyet gösterebiliriz ya da yeterince özenli davranmadığımız, güvenlik açıkları bıraktığımız, ihmalkar olduğumuz durumlarla yüzleşebiliriz.

Hayatın akışı üzerinde kontrol kurabilme ihtiyacımız, olayların akacağı yönü tahmin etme ve belirleme isteğimiz yükselirken, belirsiz koşullar nedeniyle bunun mümkün olmayacağına dair kaygılarımız da artabilir.

Çaresizlik veya güçsüzlük algısına kapılabilir ve tepki olarak biz de gerilimi tırmandıracak şekilde davranabiliriz. Ani gelişen dürtülere kapılarak tutarsız bir tavır içine giren, düzeni bozan, hem kendimizin hem çevremizin huzurunu kaçıran biz de olabiliriz.

İnsan dış dünyadan kaynaklanan riskleri sevmez. Oysa inişli çıkışlı tepkileri, kaygılı ve gerilimli hallerdeki akıl-dışı tutumları, olayları kendi istediği yöne doğru fazla zorlama ve kırılma noktalarını tetikleme ısrarı, sabır veya tutarlılık göstermekteki beceriksizliği gibi nedenlerle, hayatı riskli hale getiren, insanın kendisidir!

İnsan belirsizlik hallerinde;
 • Korkuya kapılarak köşesine sinmek
 • Kurban moduna veya çaresizlik içinde depresyonuna gömülmek ve bu nedenle yapabileceklerini de yapamamak
 • Sorunu görmezden gelmek ve çözümü ertelemek
 • İlk bulduğu güvenli ya da güçlü ele tutunmak ve kendini düşüncesizce teslim etmek.
 • İşe yaramadığı ya da farklı tehditler içerdiği belli olsa da, tanıdık-bildik gelen bir yönteme ısrarla sadık kalmak
 • Olayları iyice karmaşık hale getirecek hırçın ve gergin hareketler yapmak
 • Müdahale edemeyeceği durumlara bir süre sabır göstermek yerine abartılı kaygı senaryoları üretmek
 • Etrafındakileri suçlayarak rahatlamaya çalışmak
gibi akıl dışı davranışlar sergiler.

İşte bu Dolunay'da bunları yapmamaya çalışmak pek yerinde olur.

Zira böyle davranmak bizi istediğimizin tam aksine riske açık, hataya eğilimli, etki altında alınarak istenilen yere çekilebilen, kırılgan ve hatta zarar verici hale getirecektir!

Eğer hayat bir süreliğine "kafa karıştırıcı" bir hale geldiyse ya da geçmişten beri bizi huzursuz etmiş olan sorunlar yeniden baş gösteriyor gibiyse,
 • Olaylara ani tepkiler vermek yerine resmin tüm parçalarının yerine oturmasını beklemek
 • Her duyduğumuza inanmak yerine detaylı analizler yapmak ve serinkanlı bir strateji belirlemek
 • Eğer gelebilecek zararı engelleyecekse ya da bizim için önemli olanı korumamızı sağlayacaksa, bilinçli olarak bazı beklentilerden, girişimlerden, taleplerden geri adım atmayı tercih etmek
 • Değiştiremediğimiz durumlarda, iç huzurumuzu korumak, bu sayede sağlam bir duruş sergilemek
gibi aklı-selim sahibi tavırlar, sorunu büyütmeye değil çözümü kolaylaştırmaya yarar.

Bu Dolunay’da, kendimize ve çevremize zarar verecek algı ve duygular içinde kaybolmadan, aşırı tepkisellik ya da bezginlik ve umarsızlık gibi uçlara savrulmadan hatırlayalım;
Evrenin bir sistemi ve bu sistemin mükemmel bir işleyişi vardır! Bunu bilerek, zorluğun ya da kaygının içinden onurlu bir şekilde geçelim. Olana engel olamayabiliriz, ama olaylar karşısında takınacağımız tavır, yapacağımız seçimler bizi geleceğe taşır!

Özüne yakışanı yapan mutlaka aydınlığa çıkacaktır. Umut, sevgi ve dirayet bizimle olsun. Burcunuz ve Yükselen burcunuz için aşağıdaki yorumların açıklayıcı olması dileğiyle;
 

Koç ya da yükselen burcu Koç olanlar

Kendinizi ağır gelen bir yükün, sizi zorlayan ya da bir tür tıkanıklığa giren bir işin ya da sorumluluğun altında bulabilirsiniz. Üstünüze kalan bir mecburiyet sizi asıl yapmak istediklerinizden alıkoyabilir. Beklentiler ile sizin enerjiniz ve istekliliğiniz arasında fark olabilir. Ya da sağlık ve enerji durumunuz, hayatın getirdiği fırsatları karşılamanıza izin vermediği için, siz kendinizi risk altında hissedebilirsiniz. Eğer sabırlı olmanız gerekiyorsa, kendinize olumlu telkinlerde bulunun. Yapamayacağınız ya da istemediğiniz şeyler varsa, bunları ifade etmenin bir yolunu bulun. Eğer enerjinizi sonuç getirmeyecek bir şeye bağlamak üzereyseniz, ısrar etmeyip kendinizi geri çekmeyi de bilin.


Boğa ya da yükselen burcu Boğa olanlar

Biraz fazla gerginsiniz! Aşk ilişkileri de, iş fırsatları da, heyecan verecek projeler de sizin için bir endişe konusu. Karşınıza çıkan fırsatları kaygı yüzünden değerlendirememek, konsantre olamamak ya da eliniz ayağınız birbirine dolandığı için hiçbir şey yapamamak gibi bir moda girebilirsiniz. Acilen toparlanın. Kendinizi salıp bırakmanın da enerjinizi yitirmenin de zamanı değil. Eğer dikkatinizi toplarsanız, önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek, sizi mutlu edecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize dürüst olun ve detayları atlamayın ama aşırı kontrolcü ya da kaygılı davranmaktan da sakının. O zaman mutluluktan bile mutsuzluk çıkartabilir ya da yumuşak bir geçişle hallolabilecek şeyleri zora sokabilirsiniz.


İkizler ya da yükselen burcu İkizler olanlar

Önünüzde yeni projeler ya da yeni iş başlangıçları var, ancak çok iyi tanımlanmamış bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz. Sağlam bir altyapı kurmadan, düzgün bir çerçeve koymadan kolları sıvarsanız, uçayım derken yere çakılabilirsiniz. Hayatınıza ve işinize yeni bir düzen getirmeniz şart! Ancak bir yandan da talepkar, hatta baskıcı insanlarla karşı karşıya kaldığınız, tatmin edilmesi gereken bir sürü beklentinin varlığını hissettiğiniz bir zaman. Geçmişte böyle durumlarda kaldığınızda nasıl hatalar yaptığınızı lütfen hatırlayın! Yol haritanızı çizerken belirsizlikleri fırsat ya da rahat bir hareket alanı olarak görmek yerine, bu kez titiz, kararlı, ne istediğini bilen şekilde davranmayı önemseyin. İçteki belirsizliğiniz, hayatınızı belirlemesin.


Yengeç ya da yükselen burcu Yengeç olanlar

Bu ara hayatınız çok hareketli. Yeni insanlarla tanışmak, yeni çevrelere girmek, yeni eğitimlere ya da projelere el atmak, keyifli planlar yapmak, seyahat etmek gibi faaliyetlerin içinde "bunalabilirsiniz." Adımlarınızı dikkatle planlamanız, zamanı iyi kullanmanız gereken bir süreçtesiniz. Eğer olayların içinde kaybolup insiyatifi başkasına bırakırsanız bahanelere sığınır ama içten içe kendinizden nefret edersiniz. Eğer herkesi beklentileriniz ve sorunlarınızla bunaltırsanız, bu defa da fırsatları değerlendiremez ya da yaşadıklarınızdan keyif alamazsınız. O yüzden önceliklerinizden sapmayın. Esnek ama gerçekçi planlar yapın. Yolunuz açık, keyfiniz bol olsun.


Aslan ya da yükselen burcu Aslan olanlar

Bu aralar para durumunuz ve alacak verecek meseleleriniz konusuna takılmış durumda olabilirsiniz. Kazancınızı arttırmak için elinize geçen yeni fırsatlar olabilir. Öyleyse, enerjinizi verimli kullanmaya ve elinize geçen gelirleri ve koşulları ziyan etmemeye, müsrif ya da şımarık davranmamaya çalışın. Neye yatırım yaptığınıza dikkat edin. Size çok kıymet verildiğini hissettiğiniz yeni çevrelere girebilirsiniz. Böyle ortamlarda kendinizi kaybetmemeye, sonradan pişman olacağınız maddi ya da fiziksel ilişkilere girmemeye, size sunulan imkanlara "elle gelen düğün bayram" muamelesi yapmadan sonuçları hesaplayarak yaklaşmaya çalışın. Geçmişte size kaynak ve zemin kaybettirmiş olan davranışlarınızdan uzak durup, yolunuzu çizerken güvenli yöntemler seçmeye özen gösterin.
 

Başak ya da yükselen burcu Başak olanlar

Kendinizi hem olasılıklara gömülmüş hem de türlü risk altında hissedeceğiniz şenlikli bir zaman. Önünüze iş birliği önerileri hatta aşk teklifleri çıkabilir. Ama siz sunulan elmalara "dışı kırmızı olsa da içi kof çıkar mı" diye bakıyorsunuz. Eh haklı da olabilirsiniz. Genelde insanlar sizin kadar tutarlı, detaycı, sözüne sadık ya da basitçe göründüğü gibi değil! Bu nedenle de işinizi sağlam tutmaya gayret edin. Eğer bir danışmanla, avukat ya da bilirkişi ile yürütülmesi gereken işleriniz varsa, bunları sıkı tutun. Eğer bir iş ya da aşk ilişkisine girecekseniz ya da danışman rolü üstlendiğiniz bir iş yapıyorsanız, sizden ne beklendiğini iyi anlayın. Özetle ne birilerini bunaltın ne de kimsenin sorumluluklarını sallamasına ya da size yıkmasına müsaade edin. Anladınız siz onu…


Terazi ya da yükselen burcu Terazi olanlar

Bu aralar pek "tadınız” yok. Yapılacak iş çok ama sizde bunları yapacak keyif ya da şevk az. Kendinizi kontrolsüz bir biçimde gergin ve tehdit altında hissediyor da olabilirsiniz. Hatta alenen mağdur psikolojisine girmeniz ve herkesi size yüklenmekle ya da size istediklerinizi vermemekle suçlamaya başlamanız da mümkün. Hayat bize her zaman gül bahçesi vaat etmez. Bazen sadece elimizde olanı yapmak, olmayana sabretmek, belirsizliği tutarlı ve sakin bir tavırla aşmaya gayret etmek gerekir. İçinizde "daha fazlasını" isteyen biri var. Ama onu bir süre dizginleyin. Ve şu anda sadece yapmanız gereken rutin işlerle ilgilenin. Ne çıkacağını bilmediğiniz durumlarda dahi, elinizden geleni yapmış olmak sizi ayakta tutacaktır. 
 

Akrep ya da yükselen burcu Akrep olanlar

Bu aralar resmen bir kibritle yanıyor, üflemeyle de sönmek bilmiyorsunuz. Yeni girişimlerde bulunma, risk alma ve dahi aşk yapma arzunuz tavan! Lakin karşınıza çıkan her fırsata ve insana da "paranoyak" bir kaygıyla yaklaşıyorsunuz. Yani kontrol yanlarınız tüm haşmetiyle hayat sahnenizde. Tatlım size söyleyebileceğim tek şey; "Az durun motorunuz soğusun!" Yakıp yıkarak istediğinizi alamayacak ya da sizden alınmasından korktuğunuz şeyleri geri getiremeyeceksiniz. Bir şeyi arzu edince engel tanımayan, incitilme kaygınız yükselince de çok incitici olabilen insanlarsınız. Hiçbir şeyin üzerine sonradan pişman olacağınız kadar  sert gitmeseniz iyi olur. Sular durulunca, olayların sandığınız kadar "öyle şöyle böyle" olmadığını siz de göreceksiniz. Abartmayın ki abartmak yüzünden sorun yaşamayın. 
 

Yay ya da yükselen burcu Yay olanlar

Bu aralar kariyerinizde ve sosyal konumunuzda ilerleme fırsatları ile karşı karşıyasınız. Ancak bu fırsatları değerlendirebilmek için yenilemeniz gereken bazı altyapılar, düzenlemeniz gereken sistemler, tamamlamanız gereken kurgular da var. Başarısızlığa ya da hayal kırıklığına uğrama kaygısı ile iç geriliminiz yüksek! O gerilimi kontrol altında tutmaya gayret edin. Aile ve iş sorumluluklarınız arasında dengeyi kurmak için de çabalıyor olabilirsiniz. Pek sevdiğiniz üzere yüksekten atmak ve atlamaktan uzak durun. Disiplini, planı, sistemi elden bırakmayın. İyi yapamama kaygısı ile hiç yapmamak, süreci aşırı uzatarak yapılacak işlerin tavını kaçırmak gibi eğilimlerinizi de kontrol edin.
 

Oğlak ya da yükselen burcu Oğlak olanlar

Harekette bereket bulacağınız bir zaman. Sizi heyecanlandıracak karşılaşmalar, hayal gücünüzü harekete geçirecek olasılıklar ve teklifler var. Seyahat ya da eğitim fırsatları, yoğun iletişimi gerektiren ortamlar hatta basın veya yayıncılık sektörüyle alakalı gelişmeler dahi olabilir. Ancak planlarınızı iyi yapın! Düşünce ve kararlarınızı aceleye getirmeyin. Kaygılı olmayın ama titiz olun. Kendinizi rehavete kaptırıp gevşek davranmayın. Oğlak burcuna da böyle demek biraz garip ama öyle! Geçmişte hayat planlarınızda aksamaya neden olmuş konuları elden geçirip, yeni düzenlemelere gitmek, yarım kalmış projeleri yeniden ele almak için de iyi bir zaman.


Kova ya da yükselen burcu Kova olanlar

Seçilmek, değerli ya da haklı bulunmak ya da basitçe kazanmak istediğiniz bir dönemdesiniz. Ama kayba ya da haksızlığa uğramaktan endişe ediyorsunuz. Olaylar üzerinde iktidar kurmayı çok istemenize karşın, kendinizi kırılgan ya da akışa emanet hissediyor ve bundan da hiç hoşlanmıyor olabilirsiniz. Beklenmedik gelişmeler sizi olaylara başka bir gözle bakmaya sevk edecek. Bu arada siz beklenmedik çıkışlarla ortamı alt üst etmemeye ya da kendinizi fazla germemeye dikkat edin. Otorite figürlerinin, yönetici ya da karar alıcı konumunda olan insanların baskısını fazla hissediyorsanız, biraz sabırlı olmaya çalışın ki kazanacağınız davayı savunun.


Balık ya da yükselen burcu Balık olanlar

Yeni fırsatlar, yeni başlangıçlar, size keyif ve heyecan veren ya da sizden beklentileri ve talepleri olan insanlarla karşılaşabileceğiniz bir süreç. Ancak muhataplarınızın sizi titizlikle inceleyeceğini bilin ve siz de onları aynı titizlikle inceleyin. Atacağınız adımlar konusunda birilerinden akıl almanız ya da ilerlemek için birilerine bağımlı olmanız da mümkündür. İlişkileri dengeli ve ılımlı tutun. İstekli ve hazır hissettiğiniz bir konuda, destek veya onay alamamak ya da engellenmekten endişe edebilirsiniz. Size koşul koyan ya da yargılayanlara tarafsız bir gözle bakın ve ciddiye almanız gerektiği kadar alın. Karasız veya güven vermeyen insanlara dikkat edin! Eğer birileri sizin emin olduğunuz bir konuda işleri yokuşa sürüyorsa ve anlaşma imkanı yoksa, arzularınız ve duygularınız karşılık görmüyorsa, zorlamayı bırakarak yolunuza bakın.

​Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER