Mynet 01.12.2011

Koç burcu aylık yorumu (Aralık 2011)

Aralık ayında sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte aylık burç yorumunuz..

Koç Burcu-Aralık Ayı Genel Değerlendirmesi

Koç burcu aylık yorumu (Aralık 2011)

10 Aralık tarihindeki Ay Tutulması, özellikle yakın çevrenizle alakalı başta kardeşleriniz, akrabalarınızla ilgili konulardaki hassasiyetin simgesidir. Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için olayları mantıklı bir bakış açısı çerçevesinde ele almak gerekir. 14 Aralık itibariyle beklemeye alınmış meseleler veya yapmayı düşündüğünüz yenilikler hakkında olumlu sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Eski ile alakalı konular üzerinde durarak boş yere kendinizi harap etmeyiniz. 20 Aralık sonrası sosyal faaliyetleriniz, dostlarınız aracılığıyla planlarınızı gerçeğe dönüştürme fırsatları bulabilirsiniz. 22 Aralık sonrası iş hayatı, sorumluluklarınız ön plana geliyor.

Aralık Ayı Astrolojik Takvimi

10 Aralık Ay Tutulması 16:33-İkizler Burcunda
10 Aralık Uranüs Düz Seyrine Geçişi 09:04
14 Aralık Merkür Düz Seyrine Geçişi 03:43
20 Aralık Venüs Kova Burcuna Girişi 20:26
22 Aralık Güneş Oğlak Burcuna Girişi 07:30
26 Aralık Jüpiter Düz Seyrine Geçişi 00:08

AŞK VE İLİŞKİLER

22 Aralık tarihine kadar etkisi devam edecek Güneş-Yay burcu geçişinin genel anlamı, farklı ufuklara açılma arzusu ve dünya görüşünüze göre hayatınızı şekillendirme isteği demektir. Kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten hoşlanırsınız. İyimser ve neşeli, bağımsız ve çok yönlü bir sevgi alış verişini benimseyebilirsiniz. İlişkisi sağlam temele dayalı çiftler hayatın güzel ve zevkli yanlarını birlikte keşfederek eğlenceli bir süreç geçirebilirler. Yeni insanlarla tanışmanın, çevrenizi genişletmenin mümkün olduğu Güneş-Yay burcu süreçleri genel anlamıyla sizler için gayet hoş geçebilir. İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönem, problemlerin kaynağına inerek bunları çözüme kavuşturmak anlamında pek etkili değildir. Çünkü böyle enerjiler altında hayatın güzelliklerini paylaşmak dururken sorunlardan söz etmek veya çözümlemeye çalışmak kişiye zor gelebilir. Biriniz konuyu açsa diğeriniz kapamaya çalışabilir. Aslında ortada kötü bir niyet yoktur. Ancak sürecin yansımalarında pek sıkıntıya gelemez insan. Diyelim ki, bir çift olarak uzun süredir zorlu bir dönem geçiriyorsunuz. Siz veya sevgiliniz bu ilişkiyi kafanızın içinde çoktan bitirmiş durumdasınız. Ancak bir türlü bu ayrılığın adını koymuyorsunuz. Bir taraf düzelir diye bekliyor diğeri işine geldiği gibi yaşıyor. Eğer bu tanımlamaya örnek bir durumdaysanız, bu dönemin deneyimsel, özgürlükçü, yeni insanlar tanıma arzusu veren etkisi altında, işine geldiği gibi yaşamaktan yana olan taraf bir başkasıyla kısa süreli bir macera yaşayabilir. Bu aslında ilişkinizi bitirip yeni bir beraberlik yaşama isteğiniz değil, sadece biraz kafanızı boşaltmak ve ilişkinin problemlerinden uzak durmak adına yaptığınız bir eylem olabilir. Gelelim önemli bir hatırlatmaya.

Güneş-Yay burcu ilerlemesi, yöneticisi Jüpiterin 26 Aralık tarihine kadar sürecek geri hareketi nedeniyle aşk hayatımız ve yenilik anlamındaki hevesliliğimizin dikkatli bir şekilde kontrolünü gerektiriyor. Evet insan bir şeyler yapmak istiyor ancak önemli olan değerleriniz ve kriterleriniz anlamında sağlam, uzun vadeli ve güvenlik olgusu içinde düşünmeye çalışmanızdır. Sorunlarınızı, yapmayı düşündüklerinizi, planlarınızı 24 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Merkür geri hareketi süresince gözden geçirirseniz kendinizi çok daha güçlü bir şekilde ifade edebilir, arzu ettiğiniz yenilikler için bireysel anlamda güç kazanmış olursunuz.

Güneş-Yay burcu geçişinin etkili tarihleri: 2-4-6-19-20 Aralık olarak önem arzediyor.

2 Aralık tarihinde özgür olmak, kendince hareket etmek, keşiflerde bulunmak isteyen bireyin, ilişkinin pürüzlerini düzeltmekte zorlanması anlamındadır. 4 Aralık özellikle yeni tanışmalarda acele edilmemesi karşınıza çıkan kişiyi tanımanız gerektiğini gösteriyor. Eski bir mesele veya sorun çıkarmış problem üzerinde düşünmek gerekiyor. Ayrıca bu etki altında birkaç hafta önceki bir mevzu tekrar gündeme gelebilir. 19 ve 20 Aralık günkü enerjiler ilişki anlamında olumlu durmakta. Dengeleri yerli yerine oturtmak, arkadaşça konuşmak, ortayı bulmaya çalışmak kolay gözüküyor.

26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Oğlak burcu seyri altında, ilişkinizin toplum içindeki yeri, konumu, ciddiyeti, taşıdığı misyonu değerlendirmeniz ve sorumluluklarınız konusunda daha ciddi hareket etmeniz şarttır. Duygular ciddileşir, ilişkideki saygınlık baş köşeye oturtulur. Yani ilişkinin önemi her iki kişi içinde ne anlam ifade etmektedir sorusuna cevap aranır. Özellikle evli veya uzun süredir bir arada olan çiftlerin aralarındaki ilişkinin niteliğine göre gözden geçirmelerde bulunmaları faydalıdır. Aranızda sorun yaratan maddiyat, sorumluluk, saygınlık, toplumsal durumunuz, beraberliğin sağlamlığı gibi konular ciddi bir biçimde ele alınmalıdır. Eğer aranızda problemler varsa doğal olarak bunların belli bir sıkıntı yaratacağı açıktır. Çünkü amaçlarınız birbirinizden ayrı ise sonuçta izleyeceğiniz yol da farklı olacaktır. İşte bu gibi durumlarda eğer eski sorunlar oturulup güzelce konuşulursa ve ilişkinin düzgün bir şekilde sürdürülmesi adına her iki taraf da kendince önlemler alabilirse tabii ki gayet olumludur.

Venüs-Oğlak burcu geçişinin etkili tarihleri: 1-5-18 Aralık öne çıkıyor.

1 Aralık günkü enerjiler ilişki konusunda red cevabı almaktan hoşlanmadığınızı, gerekirse gücünüzü karşı taraf üzerinde baskın bir şekilde gösterebileceğinizin işaretidir. Size karşı çıkılmasından, sınırlarınızın zorlanmasından hoşlanmazsınız.

5 Aralık günkü enerjiniz, ilişkinizde ciddiyeti önemsediğinizi, her durumu incelikle ele aldığınızı gösteriyor. Sizin için detaylar çok önemli. Karşı tarafın güven vermesi halinde ona yönelebilirsiniz. Ancak belirttiğim gibi kriterlerinize uygun şekilde davranılması şart koşabilirsiniz.

18 Aralık tarihinde ilişkiniz konusunda fazlasıyla ciddi düşünebilir, hatta karşı tarafa baskı uygulamaktan çekinmezsiniz. Aranızdaki paylaşım ve ortaklaşa bütünlük konusunda sorunlar yaşanabilir.

URANÜS GERİ HAREKETİ SONRASI-10 Aralık

Hatırlarsanız aylık ve yıllık yorumlarınızda Uranüsün geri hareket süreciyle ilgili sizleri bilgilendirmiş, 10 Temmuz-10 Aralık 2011 tarihleri arasında etkili olan geri hareket boyunca sıra dışı tavırlar, kendinizi ortaya koyma anlamında dışa karşı yabancılaşmış hissetme, fazlasıyla ilerici düşünme, istekleriniz konusunda başkaldırı tarzında tavırlara sebebiyet verebileceğinden söz etmiştim.

10 Aralık 2011 tarihinde geri hareketi sona erecek Uranüs, 13 Temmuz 2012 tarihine kadar düz seyirle burcunuz üzerinde yoluna devam ediyor. Bu geçişin sizler üzerindeki etkisini hatırlayalım. Hızlı değişimlerde bulunmanız adına sizi destekleyen bu enerji kendi bildiğiniz yolda ilerlemeniz adına da teşvik eder. Ancak unutmayalım ki, bu aşırı hızlanma bazen yanlış yollara sapmanıza da neden olabilir. Uranüs beklenilmeyeni getiren ve bunu hayatınıza sürpriz bir şekilde dahil eden bir astrolojik fenomendir. Hem de öyle bir zamanda getirir ki, ne eski düşüncelerinizin ne de davranışlarınızın artık aynı olmadığını, farklılaştığınızı, yeni bir gerçekliğe özgür bir biçimde geçiş yaptığınızı hissetmeye başlarsınız. Daha doğrusu rutin bir gidişatın artık sizi doyurmayacağının gayet iyi farkına varırsınız. Uranüs-Koç burcu geçişinde, yenilik hevesimiz öncelikle kişiliğimiz üzerinde etkili olacağından, giyim tarzımızda, yaşantımızda, hal ve davranışlarımızda özgürlüğün izlerine rastlamak mümkün. Şimdi yeni yürümeye başlamış ve etrafından ne var ne yok diyerek anlamaya çalışan bir küçük çocuk gibiyiz. Hevesliliğimiz nedeniyle bizi durdurmak zor gibi gözükse de, Ekim 2012 tarihine kadar etkisi devam edecek Satürn-Terazi burcu seyri başkalarının bizim üzerinde tesirli olabileceğini gösteriyor. Yani yeni bir şeyler yaparken aslında bizi kontrol eden, yeri geldiğinde ortaklaşa hareket etmemizi gerektirecek kişi ve durumların yaşanması muhtemeldir.

20 Aralık-15 Ocak 2012 tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Venüsün genel anlamı, bağımsızlığınıza özel önem vermeniz, sosyalleşmek, arkadaşlık merkezli ilişkileri tercih etmeniz anlamındadır. Bu enerji bekar Koçların sıra dışı ilişki yaşama heveslerini canlandırabilir. Sevgilinizle öncelikle arkadaş olmayı isteyebilirsiniz. Özgürlük ihtiyacı bu dönemde özellikle ilişkilerde fazlasıyla önemsendiğinden, sevgilinizin size anlayış göstermesi gerekir. Yani siz kendi istediğiniz şekilde ilişkinizi yaşamak isterken, sevgilinizin müdahalede bulunması, ilgi ve sevgi beklemesi rahatsızlık verici olabilir. İlişkisi sağlam temele oturmuş, sevgi birliği sağlam olan Koçlar bu dönemde, partnerleriyle arkadaşlık olgusunu ön planda tutarak birlikte aktivitelerde bulunabilir, ortak zevklerinin tadını beraberce çıkarabilirler. Sosyal hayatın içinde, dostlarıyla birlikte paylaşımda bulunmak onlar için vazgeçilmez bir zevktir. İlişkisi olmayan Koçlar ise, bu dönemde ortak arkadaşları vasıtasıyla yeni bir kişiyle tanışabilir veya bir grup içinde ortak bir gayede buluştukları sırada birbirlerine karşı çekim hissedebilirler. Sürpriz aşklar genelde bu enerji altında sıkça görülür. Ortak olarak iş yaptığınız bir kişiyle özel bir yakınlık yaşamanız mümkündür. Kurulan özel arkadaşlıklarda, duygulardan ziyade mantık ön plandadır. Şöyle bir toparlarsak, zevkli arkadaşlıklar, grup faaliyetleri vasıtasıyla tanışımlar, partnerinizle birlikte aynı hedef doğrultusunda ortak girişimlerde bulunmak, birbirinize yardımcı olmak, beklenmedik sürpriz bir beraberliğin yeniden başlaması veya daha önceden birlikte olduğunuz bir kişinin yeniden karşınıza çıkması ani ve oldukça hoş karşılaşmalar yaşanabilir. Genel olarak bu enerjinin yaşatabileceği gelişmeler bu yöndedir.Bu tarihlerde ilişkisi olmayan Koçlar, evlenmiş ayrılmış ve çocuğu bulunan biriyle arkadaşlık kurabilirler. Bazılarınız sıra dışı ilişkilere açık olabilirsiniz. İlişki sorunları olan Koçlar birbirinizden uzaklaşmanız ve deneyimsel davranmanız mümkündür. Eşinizin gayet anlayışlı davranması, sizin de, mantıklı düşünmeniz lazımdır.

Venüs-Kova burcu geçişinin etkili tarihleri: 21 ve 31 Aralık öne çıkıyor.

21 Aralık tarihinde, Jüpiter geri hareketi hala devam ettiği için, ilişkinizle ilgili konularda sağlamlığı, uzun ömürlülüğü ve güven olgusunu önemsemeniz, hızlı kararlar vermeden önce iyi düşünmeniz, aceleye getirmemeniz yerinde olur. Aranızdaki farklılıklar doğal olarak ilişkinizde sorunlara yol açabilir.

31 Aralık tarihinde bu ilişkinin ileriye dönük şekilde düşünülmesi, konuşulması mümkündür. Her iki tarafın da kendini gelişime açık tutması yerinde olur. Yeni kurulan ilişkiler özellikle sosyal ortamlardaki paylaşımlar sonucu gerçekleşir. İki kişi de yenilikçi görüştedir.

22 Aralık-20 Ocak 2012 tarihleri arasında etkili olacak aşk evinizin yöneticisi Güneş-Oğlak burcu seyri genel olarak ciddiyet ve sorumlulukların ön planda olacağını gösteriyor. Tabii ki aşkı içinden geldiği gibi yaşayan ve aşkla coşabilen sizler için bu durum keyifsizlik vericidir. Bu devrede olgun, toplumsal anlamda güçlü ve kariyer sahibi kişilere yönelebilirsiniz veya sevgilinizden ciddiyet ve saygı bekleyebilirsiniz. Seçeceğiniz eşin veya şu an hayatınızda bulunan kişinin aşırı duygusal davranmasından ziyade, size yol ve yöntem sunmasını, sen yaparsın, başarırsın demesini isteyebilirsiniz. Bu süreç içinde siz, şartlarınızın gereği zaten biraz keyifsiz olabileceğiniz için, üzerinize gelen, sizden çok şey talep eden, ilgi alaka bekleyen bir kişinin pek şansı olmayabilir. Güneş aşk hayatınızla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan özellikle ilişki konusunda bu dönemde seçimlerinizi yaparken veya sizden kaynaklanan problemler yaşıyorsanız sizin de kendinize şöyle dışarıdan bir bakmanız, yanlışlarınız ve eksikleriniz üzerinde düşünmeniz yararlı olabilir.
Güneş-Oğlak burcu geçişinin etkili tarihleri: 22-23-29 Aralık.

22 Aralık tarihindeki enerjiler, Jüpiterin geri hareketinin bitmesine yakın günlerde olduğumuz için, biraz sabırlı olmamız gerektiğini gösteriyor. Ayrıca olumlu bir görünüm olması sebebiyle, ilişkinin sorumluluklarını üstlenme anlamında etkilidir. Hem geçmiş meseleleri çözümlememizde hem de önümüze ciddiyetle bakmamızda yardımcıdır.

23 Aralık tarihinde Uranüs artık düz seyre geçmiş durumda. Bu durum aşk hayatınızla ilgili meselelerde bir yandan ciddiyet ve sorumluluğun üzerinizde baskın olduğunu gösteriyor, diğer taraftan özgürlük ihtiyacı yoğun. Birbirinden ayrı olan bu ihtiyaçlar nedeniyle ne yapmanız gerektiği hususunda sıkıntılar yaşanabilir. Ancak şu var ki, artık eskisi gibi davranmanız pek kolay değil. Hangi nedenle olursa olsun kısıtlanmaktan pek hoşlanmazsınız.

29 Aralık tarihinde gücü ve kontrolü elinizde tutmaktan yanasınız. Sert tepkilerde bulunabilirsiniz. Hayat kavgası ister istemez sizi her konuda iradenizi ön planda tutacak şekilde hareket etmenize neden oluyor.

İŞ VE KARİYER

11 Kasımda başlayan ve 23 Ocak 2012 tarihine kadar Başak burcunda ilerleyecek yöneticiniz Mars genel anlamıyla, hayatınızın gündelik temposu içindeki görevleri yerine getirirken sizden konum olarak usta olan kişilerle iyi geçinmeye çalışmalı, yeri geldiğinde onlara danışmalı, fikirlerini sormalı ve geçirdikleri tecrübelerden yararlanmalısınız. Bir koç bildiğiniz gibi bunu yapmaktan hoşlanmayacaktır. Oysaki bu enerjiler altında buna muhakkak gönüllü olması gerekmektedir. İkincisi, özverili, disiplinli ve sorumluluklarınıza sahip çıkan tarzda çalışmanız gerekecektir. Bir Koç doğaldır ki, böylesi bir durumda isyana yatkın olabilir. O her şeyi kendi bildiği şekilde yapmak isteyecektir. Fakat bu enerji altında bu problemlere yol açabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla ılımlı, hoşgörülü bir şekilde anlaşmaya çalışmalısınız. Çünkü iş şartlarında yaşanabilecek huzursuzluk böyle bir enerjiyle birleşti mi, kişinin sağlığını bozucu bir etki yaratabilir. Sağlık ve hijyeninize dikkat etmeniz lazımdır. Çalıştığınız ortamlardaki düzen, intizam veya gündelik aktiviteniz esnasında kullandığınız her türlü alet ve ekipmanın yeteri kadar temiz olup olmadığı bu süreçte önemlidir. Ayrıca sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeli, beslenme düzeninize dikkat etmeli. Temiz olmayan, sağlık kurallarına dikkat edilmeyen ortamlardaki yiyecekleri tüketmemelisiniz.

İş ortamınızdaki düzen kendi isteğinize göre olmadığında agresif tepkiler göstermemeli, en azından bu süreçte olabildiğince doğal akışa ayak uydurmaya çalışmalısınız. Kurallara uymanız gayet önemli olacağından, sizin fikirlerinize veya isteklerinize göre insanları veya düzeni sorgulamanız, değiştirmeye kalkmanız mümkün olmayabilir. Bir haksızlıkla karşılaştığınızda veya size uymayan bir durum oluştuğunda olabildiğince olgun bir şekilde davranmaya çalışmalı gerekirse ılımlı bir anlaşma ortamı yaratarak konuşmaya çalışmalısınız. Arzu ettiğiniz gelişmeler oluşmadığında, belirsizlikler ve kaos gibi durumlarla karşılaştığınızda siz görevinizi ne olursa olsun yapmaya çalışmalı, çatışmalardan uzak durmak için gayret göstermelisiniz. Bu süreçte detaylar ön planda olabilir ve bu düzenli çalışmanızı gerektirebilir. Konudan konuya, işten işe atlamamalı, belirli bir plan çerçevesi içinde hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Mars-Başak burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 2-5-12 Aralık olarak öne çıkıyor.

2 Aralık tarihindeki enerjiler, Merkür geri hareketini sürdürdüğü için geleceğinizi ilgilendiren konularda yapmayı düşündüğünüz yenilikleri çok dikkatli bir şekilde ele almanız gerektiğinin göstergesidir.

5 Aralık tarihinde girişimleriniz konusunda fazlasıyla titiz düşünmek zorunda kalmanız sizi rahatsız edebilir. Hatta kimi zaman gerilim yaşamanız mümkündür.

12 Aralık tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konularda geleceğinizi belirleyebilecek gelişmeler sizin için son derece önemlidir. Sağlığınızı önemsemeli, kararlarınız vermeden önce bilinçli düşünmelisiniz. Yoğunluklar artabilir ve bu yoğunluk özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olabilir. Aşırı çalışma ve verimli bir şekilde ilerlenmesi nedeniyle kendinizi yorgun ve keyifsiz hissedebilirsiniz.

YAY BURCUNDA MERKÜR GERİ HAREKETİ-24 Kasım-14 Aralık

Hangi Konularda Etkili:

Uzun seyahatleriniz (iş, eğitim, özel), yabancı bir ülkeye yerleşim (evlilik, iş, eğitim ), yüksek eğitiminiz, akademik eğitiminiz, ahlaki görüşünüz, yabancı kültürlere duyduğunuz merak, din ve inancınızla alakalı tüm konular, fanatik görüşleriniz, gelenek ve göreneklere verdiğiniz önem, bilgelik yolundaki inanışlarınız, ithalat ve ihracatla ilgili meseleler, yasalarla alakalı görüşleriniz, medya, yayın faaliyetleri, yargı konuları, araştırma ve keşifleriniz, maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkiniz (kardeşleri, yeğenleri), taraftarlık (spor v.b), yabancı dil öğrenmek, felsefi görüşleriniz, ihtisaslaşma ile ilgili durumlarınız, dini kurumlar, yayıncılık, denizaşırı ülkeler, içinizdeki tanrı görüşünüz, kendi içinize yolculuk (ben kimim, nerden geldim nereye gidiyorum soruların cevaplarını arama), egzotik yerler, sezgisel olarak algılama gücünüz, yabancılarla tanışmak (maceralar, evlilik), prensiplerinizle alakalı konularda 24 Kasım tarihinden başlamak üzere, her şeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projelerinizi ve tüm işlerinizi kontrol etmelisiniz.

Merkür Geri Hareket süresince Neler Dikkat Edilmelidir?

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.

- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.

- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.

- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.

- Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.

- İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.

- Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular

- Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.

- İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.

- Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

- Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

- Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

- Bütün bu durumlar gözden geçirildikten sonra yukarıda maddeler halinde sıralanan alanlardaki planlarınızı gölgeli günler dahil olmak üzere 21 Aralık sonrası yürürlüğe koyabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi ve sonrası önem taşır. 17 Kasım itibariyle dikkatli olunmalı ve 21 Aralık sonrası planlarınızı yürürlüğe koymalısınız. Bu tarihler geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesi devam edecek Venüs genel anlamıyla ayaklarınız sağlam olarak yere basacak şekilde kariyer yaşamınızı gözden geçirmeniz anlamındadır. Eşiniz veya iş anlamında ortaklaşa hareket ettiğiniz kişiler varsa, bu süreçte belli bir ciddiyet çerçevesi içinde irtibatta bulunabilirsiniz. Siz sorumluluklarınızın farkında olmak onlar da aynı şekilde davranmak mecburiyetindedir. Aslında böyle bir alışveriş doğaldır ki, işin ilerlemesinde, gelişmesinde çok daha olumlu tesir yaratır. Koçlar genel anlamıyla böyle bir baskıya gelemeyebilirler. Kendi işlerini kendi istedikleri gibi halletmek, yeri geldiğinde ani bir karar vererek yön değiştirmekten hoşlanırlar. Ancak bu süreçte tabii ki birlikte iş yaptığınız insanlara hesap vermek zorunluluğunuz bulunuyor. Eğer siz bir kuruluşta tek başınıza görevli olarak çalışıyorsanız, bu süreçte otoritelerle olan irtibatınızda dikkatli olmanız gerekir. Onlar soğuk tavırlar içinde mesafeli davranabilirler. Siz bunu pek uygun bulmayabilirsiniz. Size işinizi nasıl yapmanız gerektiği konusunda yönlendirmede bulunduklarında buna kızmak yerine işinizin gereği olarak kabul ederseniz süreci gerilimsiz bir şekilde geçirebilirsiniz. İş başvurularında giyiminizden konuşmanıza kadar duruşunuzla güven uyandırmayı unutmayınız. Dürüst davranarak ne istediğinizi bildiriniz. İşinizi gayet iyi yaptığınızı ve bunun karşılığını da almak istediğinizi uygun bir tarzda izah ederseniz, kendinizden emin bu haliniz tercih edilmenizde uygun bir kriterdir. 1-5-18 Aralık tarihleri önemlidir. Özellikle 18 Aralık tarihinde iş anlamında güçlü bir mücadele söz konusudur. Ancak yukarıdaki noktalara dikkat edilirse, zorlu enerjiyi güce dönüştürerek kazançlı çıkabilirsiniz. Venüs-Oğlak burcu geçişinin etkili tarihleri: 1-5-18 Aralık öne çıkıyor.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY VE AY TUTULMASI

10 Aralık saat 16:36 da, İkizler burcunda oluşacak Ay Tutulması dispozitör güç Merkürün geri hareketi dönemine denk geldiği için 14 Aralık sonrası birazdan sözünü edeceğim konularda iyileşmeler ve toparlanmalar meydana gelebilir. Bu tutulmanın sizin üzerinizdeki yansıması nedir onu birlikte inceleyelim. Duygu ve düşüncelerimizin birbiriyle çatışması nedeniyle gerilimli davranmamız, abartılı tepkiler göstermeniz hususunda elden geldiğince dikkatli olmaya çalışınız. Yakın çevrenizdeki kişiler başta olmak üzere, başkalarıyla olan her türlü iletişiminiz ve zihinsel bağlantınızda acil kararlar vermemeli, daha ılımlı ve hoşgörülü tarzda ilişkiler kurmaya çalışmalısınız. Ay tutulmaları bilinçaltımızda olan biteni ortaya çıkartıcıdır. Elde olmadan hassaslaşırız. Yanlış bir söz veya davranış, sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Siz veya yakınlarınızın eğitim hayatıyla ilgili bir gelişme gündeme gelebilir. Ani bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Güvenli firmaları tercih etmekte, biletinizi kontrol etmekte, özel arabayla seyahat edecekseniz trafik kurallarına uymakta yarar var. Yasal bazı konularda gerginlik yaşanabilir, kendinizi keyifsiz hatta şanssız görebilirsiniz. Beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmakta, daha ılımlı davranmakta yarar var.

14 Aralık-8 Ocak 2012 tarihleri arasında düz olarak yoluna devam edecek olan Merkür geri hareket döneminde düşündüğünüz, planladığınız gözden geçirdiğiniz meseleleri yürürlüğe koymanız anlamında etkilidir. Tabii ki benim tavsiyem, Jüpiterin geri hareketinin bitmesidir. Merkürün Yay burundaki etkilerini tekrar hatırlayalım. Sizden farklı düşünen kişilerle her türlü iletişiminiz anlamında hoşgörülü hareket etmenin işaretidir. Merkür bu alanda her türlü konuda öğrenme hevesliliği verir. Kişi uzakları keşfetmek, yenilikleri takip etmek ve bu yenilikleri işinde kullanmak taraftarıdır. Ayrıca kendini geliştirme anlamında belli bir süre yabancı dil öğrenme, staj süresi geçirme, hem çalışıp hem akademik anlamda kariyerine ağırlık verme, ileride daha sağlam bir iş bulmak için eksikleri tamamlama şeklinde dönemi değerlendirebilir. Satış pazarlama veya bir ürünün tanıtımı anlamında girişimlerde bulunma yine bu sürecin etkileri arasında yer alır. Bir işte ustalaşmak için işyerinizin sizi bir müddetliğine bir başka şehir veya ülkeye göndermesi veya sizin bu yönde bir talepte bulunmanız mümkündür. Kültürel fikir alışverişleri, gizli bir görev için bir süreliğine geriye çekilerek çalışmak, önemli bir sanatsal proje için gözlerden uzak kalmam, bir takım araştırmalar yapmak yararlıdır. Merkür-Yay burcu seyrinin Aralık ayındaki etkili tarihi 26 Aralık. Düz seyre geçen Merkür, Kuzey düğümle kavuşum yaptığında hem eğitim hem ticari hem iletişim konularında irtibatlarda bulunabilir, yeni bir sayfadan hayata bakma anlamında güç kazanmaya başlarsınız. Merkür-Yay burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihi 26 Aralık. Bu tarihte yenilik anlamındaki işleri yoluna koymanız kolaylaşır.

22 Aralık-20 Ocak 2011tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Güneş, sadece sizin için değil hemen hemen tüm burçlar için, disiplinli çalışma, sorumluluk, kariyer hayatına önem verme, toplum içindeki yerinizi belirleme konularında önemli tarih aralığıdır. Bu dönemde, çalışma hayatınızla ilgili her şey ön plandadır. Emeğinizin karşılığı alma arzusu yani maaş artışınız, konumunuzun belirlenmesi(terfi, tayin, atama), yıllık çalışma planının uygulanması veya son noktaların gözden geçirilmesi, mesleki ihtisas alanınızla ilgili beklediğiniz gelişmeler hep bu dönem içinde ele alınacak konular arasında yer alabilir. Bu süreçte sizler açısından en önemli nokta bir hedef belirlemek veya daha önceden belirlenmiş hedefinizle alakalı geldiğiniz son durumu saptamaktır. Oğlak süreçlerinde gelişmeler genel olarak yavaş bir seyirde oluşabilir. Ayrıca Merkür gezegeninin de bu dönemde geri harekette olması zaten durup düşünmenin, akıllıca hareket etmenin gerektiğini göstermektedir.Güneş Oğlak burcu sürecinde temkinli, akıllı, mantıklı davranmanızı, sabırlı olmanızı ve şu aralar dış dünyanın eğlenceli yanlarından ziyade, kendinizi işinize adamanızı, çok çalışarak kendinizi iş hayatında göstermenizi öneriyorum. Bu dönemde sorumluluklarınız sizi bunaltsa da siz sakın yılmayınız. Doğru yolda kendinize emin bir şekilde ilerleyiniz. Bunun karşılığını muhakkak alabilirsiniz.

Güneş-Oğlak burcu geçişinin etkili tarihleri: 22-23-29 Aralık

22 Aralık tarihinde Jüpiterin geri hareketi nedeniyle mesleki konularda acele kararlardan kaçınıyoruz. Maddi açıdan güven vermeyen, gelecek vaat etmeyen işler üzerinde zaman kaybetmemek gerekiyor. 26 Aralık sonrasını beklemekte yarar var.

23 Aralık tarihinde baskı altında kalmanız veya arzu ettiğiniz yenilikleri gerçekleştirme anlamında zorlanabilirsiniz. 29 Aralık tarihinde mesleki konularda dönüşüm anlamında gelişmeler yaşanabilir. İrade ve kontrol gücünüzü kaybetmeden, sınırlarınızın farkında olarak önünüzdeki duruma bakmanızda yarar var.

YENİAY OĞLAK BURCUNDA

24 Aralık saat 20:07 itibariyle Oğlak burcunda meydana gelen Yeniay, iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların olumlu yönde artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Sözgelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş Tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir.

PARA KONULARI

26 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek para evinizin yöneticisi Venüs bütçenizin sınırları çerçevesinde hareket etmenin, sorumluluklarınızın farkında olarak avucunuzdaki parayı idareli kullanmanın önemini göstermektedir. Bu süreçte, seçimlerinizi doğru bir biçimde yapmanız, karşınıza çıkabilecek engellerin üstesinden gelebilmek için güven duygunuzu ayakta tutmanız lazım. Artık bir yetişkin olduğunuzun bilincinde hareket etmek mutlaka gerekiyor. Maddi konularda verimli ve etkili olabilmek için öncelikle köklerinizin sağlam olması yani işinizin garantili olması şarttır. Hedefiniz doğru gittiğin yol düzgünse hiç kimseye hesap vermezsiniz. İç dünyanızla uyum içinde olduğunuz zaman hem eviniz sınırları içinde hem de mesleki konularda gerek eski gerekse bugününüzle alakalı daha bilinçli gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz. 1-5-18 Aralık tarihleri Venüs-Oğlak burcu geçişinin etkili yansıma günleri olarak öne çıkıyor. 1 Aralık tarihinde işinizle alakalı konularda maddi gücü ve kontrolü elinizde tutmak arzunuz yükselir. 18 Aralık maddi konularda iş ortaklarınızla veya otoritelerle olan temasınızda ılımlı davranmakta yarar var.

20 Aralık-15 Ocak 2012 tarihleri arasında etkili olacak kazanç evinizin yöneticisi Venüs-Kova burcu seyri kazanımlar konusunda sınırlanmadan hoşlanmadığınızı, gönlünüzce hareket etmek istediğinizi gösteriyor. Bazen paranızı tutmanız gerektiğini düşünürken kimi zaman hayırseverliğiniz veya başka nedenlerle döküp saçmanız da mümkündür. Elinizin açıklığını her anlamda kontrol altına almalı, pratik hareket etmeye çalışmalı, duygusal davranmaktan ziyade gerçekçi olmalı. Bu ay içindeki etkili tarihler: 21-31 Aralık olarak öne çıkıyor. 21 Aralık tarihi bunların içinde hem olumlu hem de dikkatli olunması gereken gün olarak önem taşımakta. Venüs-Uranüs olumlu görünümü maddi konularda girişim arzunuzu yükseltici ve parasal konularda orijinal fikirler geliştirmenizi sağlayıcı bir yansıma Değerlerinizi arkadaşlarınızla paylaşım güdünüz yükseldiği gibi, arkadaşlarınız yoluyla gelir sahibi olmanız da mümkündür. Kimi Koçlar kendi işiyle alakalı yapacakları tanıtım yoluyla da gelir sahibi olabilirler. Aynı gün Venüs-Jüpiter arasında dikkatli olmamızı gerektiren mücadeleci görünüm, Jüpiterin geri hareketini sürdürmesi sebebiyle parasal konularda hızlı kararlar almadan önce enine boyuna düşünmeniz gerektiğinin işaretidir. Yani, Uranüsün hızlandırıcı ve heveslendirici görünümünü bilinçli bir şekilde ele almanız yararlı olur.

Aralık Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler:1-4-5-9-10-11-14-15-22-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler:12-13-18-19-24-25-26
Aşkta En Şanslı Günler: 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 6-7-8
Yeniay: 4-5-31
(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 18-19
(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Aralık ayı boyunca her şey gönlünüzden geçtiği gibi gerçekleşsin. Yüreğinizin ferahlık bulması, bereket ve mutluluk dileklerimle,

iremSU
Astroloji Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER