Habertürk 01.03.2011

Koç burcu aylık yorumu (Mart 2011)

Astrolog İrem Su Mart ayında koçlara, insanların dikkatini çekeceklerini, umutlarının çiçek açacağını ve dostlarıyla irtibatlarının yoğunlaşacağını söylüyor.

KOÇ

Koç burcu aylık yorumu (Mart 2011)

Koç Burcu-Mart Ayı Genel Değerlendirmesi

2 Mart Venüs-Kova burcu seyri, insanların dikkatini kolaylıkla çekebilmenizi sağlayıcıdır. Umutlarınızın yüreğinizde çiçek açmasını sağlayan bir enerjidir. Dostlarınızla olan irtibatınız yoğunlaşır. 9 Mart Merkür burcunuzda ilerlemeye başladığında, konuşmalarınızla insanları kolaylıkla kendi tarafınıza çekebilirsiniz. Çevrenizle olan temaslarınız olumlu yönde artış gösterir. 21 Mart tarihinde Güneş burcunuza geçiş yaptığında kendinizi istediğiniz biçimde aktif olarak ifade edebilirsiniz. 27 Mart Venüs Balık burcu seyri iç aleminizin zenginleşmesi anlamındadır. 30 Mart tarihinde başlayan Merkür geri hareket döneminde girişimde bulunmayı düşündüğünüz konular üzerinde acil kararlar vermeyiniz. Sözlerinize dikkat ediniz, çevrenizde olan biten her şeyi dikkatlice gözden geçiriniz.

Mart Ayı Astrolojik Takvimi

2 mart Venüs kova burcuna girişi 04:39
9 mart Merkür Koç burcuna girişi 19:47
12 Mart Uranüs Koç burcuna girişi 02:49
21 mart Güneş koç burcuna girişi 01:21
27 mart Venüs balık burcuna girişi 09:53
30 Mart Merkür Geri Hareket Başlangıcı 23:48 Koç burcu

AŞK VE İLİŞKİLER

21 Mart tarihine kadar devam edecek Güneş-Balık burcu seyri geçtiğimiz Şubat ayından bu yana etkisini sürdürüyor. Kendi ihtiyaçlarınızdan ziyade karşınızdaki kişiye göre hareket etmeniz gerektiğinin göstergesi olan bu enerji, doğanız gereği sizi zorlayabilir. Bu zorluk nedeniyle, bu dönemi farklı şekilde ele almanız ve değerlendirmeniz mümkündür. İlişkisi sağlam temellere dayalı ve partneriyle mutluluğu yakalamış bir Koç bu dönemi, sevdiği kişiye karşı özverili davranarak, ona yardımcı olmaya çalışarak ve gerekirse kendi isteklerinden fedakarlık ederek geçirebilir. Bunun tam tersi sadece bireysel arzularını temel almaktan hoşlanan ve açıkçası ilişkisi pek umrunda olmayan bir Koç ise geriye çekilerek, kendini ele vermekten ziyade karşısındaki kişide soru işaretleri uyandırmayı tercih edebilir. Hatta kimi zaman, gizli ve yasak olanın güzelliğine kapılarak, uzun süreli olmasından ziyade, gelir geçer türü aşklar yaşayabilir.

Aşkın elinde tutsak olmak yerine güzelliklerini ve keyfini çıkarmak isteğiyle dolu olduğu için, partnerinin ne düşündüğü veya ne hissettiği onun için önemli olmayabilir. O doğasına uygun şekilde davranmaktadır ve kimliğini bu şekilde ifade etmekle kendini mutlu hissetmektedir. Bu tarihler arasında ilişkisinde sorun olan Koçların yapması gereken her şeyden önce geri planda kendilerini gözden geçirmeleri ve yanlışlarınızı dürüst bir şekilde ele almalarıdır. Fakat Güneş Balık burcunda ilerlediği için kimi Koçların bunu yapmak yerine problemlerin üstünü sıvazlamaları mümkündür. Beraberliği olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise çok daha farklıdır. Aşk konusunda kısıtlamalar, endişelerden ziyade romantik paylaşımlarda bulunabileceğiniz, size farklı bir dünyanın kapılarını açabilecek, sizi kısıtlamaktan ziyade kendisine bağlayabilecek kişileri tercih etmenizdir. Bu kişi bireysel egonuzu törpülemeli size yoğun hisler beslemeli fakat asla hesap sormamalı, bugüne dek yaşamadığınız özel duyguları hissettirmeli ve cinsel anlamda uç noktalara çıkarabilmelidir. Gördüğünüz gibi bu tarihler arasında Güneşin yani öz benliğinizin ifade tarzı gizli kapaklı hareket etmeye yönelik ve aşk konusunda değişkenlik arzetmekte.

Güneş astrolojik yapısı gereği kişinin yaşam gücü, odak noktaları ve kişisel istekleriyle birebir alakalı olduğu için, Balık burcundaki seyrinin bazı Koçlar için anlamı yukarıdaki şekilde olabilir. Diğer taraftan 22 Ocak tarihinde başlayan Jüpiter-Koç burcu etkisini de hesaba katmak gerekiyor. Çünkü Güneşi dispozite eden güç olarak önem arzediyor. Durum böyle olunca doğum haritasındaki etkiler nispetinde kimi Koçlar bu yıl kendilerini daha fazla düşünebilir, yeri geldiğinde Satürn-Terazi burcunun yarattığı sabırlı ol çağrısına –Yeter artık diyerek cevap verebilirler. Ancak yine de geri hareket döneminde sizi geçmişe doğru çeken veya bilhassa partnerinizin üzerinizde baskı kurarak sizi elinde tutmaya çalışması da mümkündür. Ben burada genel etkilerden söz etmek durumundayım. Ancak her Koç aynı durumu yaşamıyor. Onun için bu olasılıkları da bilmemiz lazım.

2 Mart-27 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek ciddi ilişkiler ve evlilik evinizin yönetici gezegeni Venüs, bağımsızlığınıza özel önem vermeniz, sosyalleşmek, arkadaşlık merkezli ilişkileri tercih etmeniz yönünde sizi destekleyicidir. Bu enerji bekar Koçların sıra dışı ilişki yaşama heveslerini canlandırabilir. Sevgilinizle öncelikle arkadaş olmayı isteyebilirsiniz. Özgürlük ihtiyacı bu dönemde özellikle ilişkilerde fazlasıyla önemsendiğinden, sevgilinizin size anlayış göstermesi gerekir. Yani siz kendi istediğiniz şekilde ilişkinizi yaşamak isterken, sevgilinizin müdahalede bulunması, ilgi ve sevgi beklemesi rahatsızlık verici olabilir.

İlişkisi sağlam temele oturmuş, sevgi birliği sağlam olan Koçlar bu dönemde, partnerleriyle arkadaşlık olgusunu ön planda tutarak birlikte aktivitelerde bulunabilir, ortak zevklerinin tadını beraberce çıkarabilirler. Sosyal hayatın içinde, dostlarıyla birlikte paylaşımda bulunmak onlar için vazgeçilmez bir zevktir. İlişkisi olmayan Koçlar ise, bu dönemde ortak arkadaşları vasıtasıyla yeni bir kişiyle tanışabilir veya bir grup içinde ortak bir gayede buluştukları sırada birbirlerine karşı çekim hissedebilirler. Sürpriz aşklar genelde bu enerji altında sıkça görülür. Ortak olarak iş yaptığınız bir kişiyle özel bir yakınlık yaşamanız mümkündür. Kurulan özel arkadaşlıklarda, duygulardan ziyade mantık ön plandadır. Şöyle bir toparlarsak, zevkli arkadaşlıklar, grup faaliyetleri vasıtasıyla tanışımlar, partnerinizle birlikte aynı hedef doğrultusunda ortak girişimlerde bulunmak, birbirinize yardımcı olmak, beklenmedik sürpriz bir beraberliğin yeniden başlaması veya daha önceden birlikte olduğunuz bir kişinin yeniden karşınıza çıkması ani ve oldukça hoş karşılaşmalar yaşanabilir. Genel olarak bu enerjinin yaşatabileceği gelişmeler bu yöndedir.

Bir Koç her konuda bireysel kimliğine sahip çıkmaktan hoşlanan bir burç mensubu olduğundan, bu dönemde birlikte olduğunuz kişinin, size aşırı bağımlı olması ve denetlemesi hoşunuza gitmeyebilir. Oysaki sizin isteğiniz yeri geldiğinde beraber, yeri geldiğinde istediğiniz şekilde davranmaktır. Bu enerjinin bir başka yansıması ise, ilişkinizin al gülüm ver gülüm hesabı içinde sürmesi gerektiğini düşünmenizdir. Çünkü bu tarihler arasında bireysel özgürlüğünüze fazlaca değer verebilir ve ön planda tutabilirsiniz. Eşinizden beklediğiniz tek şey, sizinle önce arkadaş olmayı başarmasıdır. Örneğin bu tarihlerde ilişkisi olmayan Koçlar, evlenmiş ayrılmış ve çocuğu bulunan biriyle arkadaşlık kurabilir ve onu çekici bulabilirler. Farklı türden ilişkilere açık olacağınız bu süreçte, farklı ve sıra dışı ilişkilere meyilli olduğunuz için bu türden birliktelikler yaşanması mümkündür. Benim bu enerji altında sizlere tavsiyem, ne olursa olsun öncelikle evliliğinizi veya süregelen ilişkinizi riske atmadan önce, beraberliğinizin kalitesiyle alakalı olarak düşünmenizdir. Eğer çoktan beri sorunları olan birliktelik yaşıyorsanız doğal olarak Venüs Kova sürecinde birbirinizden uzaklaşmanız ve deneyimsel davranmanız mümkün olacağından eşinizin gayet anlayışlı davranması gerekmektedir. Bu durumda sizin de, iyi düşünmeniz lazımdır. Bir de unutmayalım, 12 Mart tarihinde Uranüs Koç burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu nedenle Venüs-Kova geçişinde üzerinizde baskı kuran, işlevini çoktan kaybetmiş ve sizin açınızdan bir anlamı kalmamış bir ilişki sona erebilir. Ancak her iki taraf da hala birbirini seviyorsa, eşleşim haritalarında Uranüs-Venüs arasında olumsuz bir enerji alışverişi yoksa birbirinizin farklılıklarına lütfen saygı duyunuz. Tam tersi bir durum söz konusu ise bu beraberlik bir kriz dönemine girmiş diyebilirim.

BALIK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar 4 Mart saat 22:46 da, Balık burcunda oluşacak Yeniay başta ailevi konular olmak üzere, eviniz sınırları, ruhunuzun derinliklerindeki güzellikleri hissedebilmeniz açısından son derece kıymetlidir. Her Yeniay yeni bir tohumun toprağa ekilmesi ve sabırla büyümesinin gözlemlenmesi demektir. Balık burcunda gerçekleşen Yeniay ise, siz farkında olmadan kozmik enerjilerin sizin adınıza en hayırlı olanı hazırlaması anlamına gelir. En güzel tarafı, hayatı çok daha iyimser bir şekilde algılamanızı, hissetmenizi sağlar. Bu bakış açısıyla değerlendirdiğimizde tabii ki biz insanoğlu açısından destekleyicidir. Hassasiyet ve duyarlılığınızın artışı, manevi değerlere verdiğiniz önemin yükselişi ve sevdiklerinize karşı merhamet ve sevgi hislerinizin yoğunlaşması anlamına gelen bu Yeniay, duygusal ve ruhsal düzeyde hayatın anlamını, sağlığınızın değerini, her şeyin zamanla bir şekilde halledilebileceğini fakat yaşama sevincinin hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamanızda destekçinizdir.

Kendinizi daha iyi hissetmenizde, yaşamın inişleri, çıkışları karşısında güçlü durabilmenizde, endişelerden kurtularak içinizdeki manevi güce sarılmanızda size yardımcıdır. Tabi ki hepimiz farklı sorunlar ve zorluklar yaşamaktayız. Bunların kimi yanlış seçimlerimiz bazıları ise kontrolümüzün dışındaki gelişmeler nedeniyle olmakta. Bazen bütün bunlarla kolaylıkla mücadele ederken bazen de yılgınlık göstermekteyiz. Bir de sorunlar üst üste geldi mi, içinde çıkılmaz hale dönüştü mü, doğal olarak kaçacak yer aramaktayız. Fakat ne olursa olsun yine sorumluluklarımız bizimle. İşte bugünkü Yeniay sorunların tümüyle ortadan kalkmasını sağlamaktan öte, moralinizi yükseltici ve umutlarınızı tazeleyicidir. Böylece üzerinizdeki baskılardan bir parça olsun kurtulabilir rahatlayabilirsiniz.

URANÜS KOÇ BURCUNDA

12 Mart-10 Temmuz tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Uranüs, hızlı değişimlerde bulunmanız adına size destek verdiği gibi, sizi aynı noktada kalmadan ilerlemeniz adına da teşvik eder. Ancak unutmayalım ki, bu aşırı hızlanma bazen yanlış yollara sapmanıza da neden olabilir. Uranüs beklenilmeyeni getiren ve bunu hayatınıza sürpriz bir şekilde dahil eden bir astrolojik fenomendir. Hem de öyle bir zamanda getirir ki, ne eski düşüncelerinizin ne de davranışlarınızın artık aynı olmadığını, farklılaştığınızı, yeni bir gerçekliğe özgür bir biçimde geçiş yaptığınızı hissetmeye başlarsınız. Daha doğrusu rutin bir gidişatın artık sizi doyurmayacağının gayet iyi farkına varırsınız. Uranüs-Koç burcu geçişinde, yenilik hevesimiz öncelikle kişiliğimiz üzerinde etkili olacağından, giyim tarzımızda, yaşantımızda, hal ve davranışlarımızda özgürlüğün izlerine rastlamak mümkün. Şimdi yeni yürümeye başlamış ve etrafından ne var ne yok diyerek anlamaya çalışan bir küçük çocuk gibiyiz. Hevesliliğimiz nedeniyle bizi durdurmak zor gibi gözükse de, Satürn-Terazi burcu seyri başkalarının bizim hayatımız üzerinde tesirli olabileceğini gösteriyor. Yani yeni bir şeyler yaparken aslında bizi kontrol eden ve yeri geldiğinde uyarabilecek bir büyüğün varlığını unutmayalım. Uranüs 10 Temmuz-10 Aralık tarihleri arasında geri hareket yapacaktır. Bu devrede sıra dışı tavırlar, kendinizi ortaya koyma anlamında dışa karşı yabancılaşmış hissetme, fazlasıyla ilerici düşünme, istekleriniz konusunda başkaldırı tarzında tavır gösterebilirsiniz. Benim tavsiyem bu dönemde değişiklik olsun diye beklenmedik kararlar almamanız, yaşamınızla alakalı değişimler konusunda bilinçli bir gözden geçirmede bulunmanızdır.

21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrine başlayan aşk evinizin yöneticisi Güneş, aşk hayatınızla ilgili konularda kimliğinizi karşı cins üzerinde bütünüyle etkili kılma hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenin lezzeti anlamına geliyor . Güneşin her yıl burcunuzda ilerlediği günler, girişim anlamında gayet olumlu bir enerjidir. Hem enerjik ve hem de hevesli olacağınız bu süreçte sizi durdurmak neredeyse imkansız hale gelebilir. Tükenmez bir iyimserlikle, geniş yüreklilik ve cesaretle ilerleyeceğiniz bu süreçte flört türü maceraya yönelik birliktelikler sınırsız yaşandığı gibi hiçbir iz bırakmadan bitebilir. Aşk derken sadece karşı cins üzerinde düşünmemek gerekir. Kimi Koçlar için bu süreç aşklarının meyvesi olan çocukları için de değerlidir. Bu devrede onlarla yakından ilgilenmeniz, sıcak ve dürüst bir şekilde iletişim kurmanız hatta bizzat onlar adına girişimde bulunmanız, desteklemeniz mümkündür.

İŞ VE KARİYER

21 Şubat-19 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Merkür,
sınırların belirsizleştiği, geriye çekilerek neler yapmanız gerektiğini düşüneceğiniz zihinsel açıdan sakin bir süreç olarak dikkat çekiyor. Etkilenmelere açık oluşunuz, çevrenizdeki kişilerin ruh hallerini bir sünger gibi kendinize çekmeniz, kimi zaman anlaşılmaz ve alıngan bir kişi gibi düşünmeniz mümkün. Ayrıca dış dünyadaki olayları kendi içinizde süzgeçten geçirme arzunuz bu dönemin etkileri arasında yer almakta. Bu süreç şairler, yazarlar, edebiyatla uğraşan kişiler için biçilmiş kaftan gibidir. Çünkü bu tarzda ifadelere öncülük eden bir enerji. Yalnız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, gerçeklerden uzaklaşmamak, hayalci davranmamak olmalı. Çünkü böyle bir düşünce sizin gibi atak bir kişinin aynı noktalar üzerinde takılıp kalması demek olacağından sakıncalıdır.

23 Şubat-2 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek yöneticiniz Mars mücadele tarzınızda yumuşama, işbirliğine yanaşma, kendinizden ziyade başkalarını düşünme şeklinde gelişmelere yol açabilir. İsteklerinizi hayata geçirmek için iki misli çaba sarfetmeniz gerekebilir. Mars astrolojik anlamı olarak hedefinize kilitlenme ve ne pahasına olursa olsun elde etmenin astrolojik temsilcisidir. Oysaki Balık burcundaki Mars sürecinde geriye çekilme ve çevrenizdeki olaylardan etkilenme yoğundur. Bu nedenle savaşmak yerine mücadeleden kaçınılması, kendinizi korumak yerine akışa teslim olunması gibi durumlar sıkça yaşanabilir. Bazen de tam tersine plansızca hareket edilebilir. Genel olarak böyle bir dönemde birilerinin size yardımcı olmasını bekleyebilir, hangi iş için hangi yolu tercih etmeniz gerektiğini saptamanız zor olabilir. Bu arada Güneş Balık burcu seyrinin başlamış olduğunu hesaba katarsak, kişisel anlamda rehavete kapılmanız mümkündür.

9 Mart tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayacak çalışma evinizin yöneticisi ve iletişim ve haberleşmenin astrolojik simgesi olan Merkür geri hareketinin başlayacağı 30 Mart tarihine kadar gerek sözel ve gerekse zihinsel anlamda, açık ve direkt olarak düşünmekten yana olacağınızın işaretçisidir. Ayrıca büyük bir heveslilikle, kararlı ve kendinizden emin bir şekilde fikirlerinizi öne sürebilmenizi sağlar. Bu enerjinin desteği altında, neyi isteyip neyi istemediğinizi saptayabilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Olayları kimi zaman abartılı bir şekilde ele almanız mümkün olduğundan çevrenizle olan iletişiminizde dikkatli ve yerinde görüş alışverişlerde bulunursanız büyük bir sorun çıkmayacaktır. Yine bu etki altında, bağımsız düşünme ön plandadır. Yani kimsenin etkisi altında kalmadan bildiğiniz şekilde işlerinizi yapmak. Tabii ki bireysel girişimlerde bu gayet faydalıdır. Fakat konu çalışma hayatı olunca, siz de takdir edersiniz ki paylaşımda bulunmak ve ekip halinde düşünmek lazımdır. Yani burada dikkat edeceğimiz husus, enerjinin olumlu yönlerini iş hayatınızla alakalı konularda girişim ve başarı adına kullanmak, zararlı olabilecek yönlerinin de farkında olarak ilişkilerinizde dikkatli olmak. Bu enerji sayesinde, dış dünyada kendinizi ve fikirlerinizi güçlü bir şekilde ifade ederek olumlu kararlar alabilir, ilerleme kaydedebilirsiniz veya tam tersine insanlarla çatışarak, işbirliğinden uzak sadece kendinize dönük yaşayabilir, sabırsızlık göstererek, tartışmaya her an hazır bir insan haline gelebilirsiniz. Astroloji, enerjilerimizi doğru yer, doğru zaman kavramı içinde değerlendirebilmemiz anlamına geliyorsa, o zaman size önerim bu süreci aktif ve olumlu bir şekilde değerlendirmenizdir.

DOLUNAY BAŞAK BURCUNDA

Sevgili Koçlar 19 Mart saat 20:11 de Başak burcunda meydana gelecek Dolunay, hasat zamanı anlamına geldiği için öncelikle iş yaşamınızın gündelik temposu yani çalışma hayatınız, iş çevrenizde yaşanabilecek gelişmelerin simgesi olabilir. Sorumluluklarınız fazlasıyla ağır gelebilir. Bugünlerde üst konumda bulunan kişiler istekleri konusunda diretici davranabilirler. Sistemin iyi bir şekilde işlemesi için düzenlemelerde bulunabilirler. Detaylı işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Patronlarınızla ilişkinize dikkat etmeniz lazımdır. Ağır ve sıkıcı işlerin fazlalığı, başkalarıyla iyi geçinmek zorunluluğu bütün bunlar ön planda olabilir. Doğal olarak bu yoğunluk sizler açısından bunaltıcıdır. Fakat ne yapıp edip başarmak durumundasınızdır. Diğer taraftan kendinizi dinlemeye, istediğiniz gibi hareket etmeye engel durumlar oluşabilir.

Hayatın güzel ve eğlenceli yanlarından ziyade sorumlulukların ağır basması söz konusu olduğundan en azından bu hafta boyunca daha dikkatli hareket etmeniz faydalıdır. Birlikte çalıştığınız insanlarla lütfen iyi geçinmeye çalışınız. Oluşabilecek değişimlerin güven duygunuzu sarsmasına izin vermeyiniz. Bu durumların sistemin yenilenmesi ve tam olarak yerine oturması adına oluştuğunu biliniz. İçinde bulunduğunuz koşullara gönüllü bir şekilde uyum sağlayınız. İsyan duygusundan uzak durunuz ve kendinize olan inancınızı muhafaza ediniz. Fiziki anlamda yaşanabilecek yorgunluk, keyifsizlik gibi durumlarda beslenmenize özen gösteriniz, kendinizin ve ailenizin sağlığıyla ilgili konularda daha dikkatli hareket ediniz. Ani ve sinirli tepkilerden uzak durunuz.

21 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Güneş sizler için yaşam gücünüz, kendinizi dış dünyada ifade etmeniz ve kişisel meseleler için yoğun bir enerjiye sahip olmanız açısından son derece destekleyicidir. Kim olduğunuzu dış dünyada ifade etme arzunuz yükselir. Kendinize olan güven duygunuz sağlamlaşmaya başlar, daha özgür kararlar almanız mümkün olur. Güneş kişinin yaşam gücünün de simgesi olduğundan burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla fiziksel açıdan çok daha kuvvetlenir, kendinizi zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Hayatınızın tüm iplerini ele alma arzunuzun yoğun olduğu bu enerji altında serbest, direkt, çalışkan, bağımsız oldukça kendinizden emin bir şekilde, Ben buradayım imajı yaratabilirsiniz. İlgi odağı olma isteğiniz artacağı bu süreçte, yönetici pozisyonuna yükselmek veya bu pozisyonda iseniz, ekibiniz içinde liderliğiniz gösterebilmek, kabul ettirmek çok daha kolaydır. Aktif ve girişimci yanlarınızın fazlasıyla ön planda olması, size yeni hedefler kazandıracağı gibi, kafanızın içindekileri cesaretle ön plana çıkarabilmeniz de destekleyici olacaktır. Tabii ki bu zaman içinde kendinizi daha fazla ön planda tutmanız mümkündür. Kimi zaman bencilce hareket etmeniz çevrenizdeki insanlar tarafından hakkınızda yanlış düşünülmesine yol açabilir. Bu konuda kendinizi ayarlayabilirseniz, yeri geldiğinde dengeyi sağlamak adına ılımlı davranmaya çalışırsanız herhangi büyük bir sorun çıkmadan yolunuzda ilerlemeniz mümkündür.

MERKÜR GERİ HAREKETİ-Koç Burcunda-30 Mart-22 Nisan

Merkür Geri Hareketi Hangi Konularda Etkili: Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz(imajınız), kendiniz ifade biçiminiz(dışarıdan görünen), yaşam enerjiniz(canlılığınız), mizacınız, kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz, yeni girişimleriniz(başlangıç yapmak istediğiniz durumlar), davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz, yaşam bilinciniz, genel sağlık durumunuz, baskın davranışlarınız, girişimleriniz konularında, Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 23 Mart tarihinden başlamak üzere, her şeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projeleriniz konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 29 Nisan tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Mart öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Hareket Süresince Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda sıralanan konularla ilgili önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca: Yukarıda sıralan konularda ve geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.
Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp, terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Geri Hareket Süresince Bahsi Geçen Konularda:

-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
-Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. Yukarıda belirtilen konularda yapmak istediklerinizi, yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır.

PARA KONULARI

23 Şubat-2 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Mars Balık burcu seyri, özellikle mali konularda ortaklaşa hareket ettiğiniz kişilerle olan alışverişleriniz anlamında önem taşımakta. Bu nedenle tek başınıza karar almanız güç olabilir. Bu geçişi dispozite eden Jüpiter sizi bireysel hareket etmeye davet ederken, zorunluluklar nedeniyle diğerlerine tabi olmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta bir an önce sonuç almak için sabırsız davranabilirsiniz. Benim tavsiyem, sakin ve aklı başında, çıkarlarınızın farkında ancak dağılmadan ne yaptığınızın bilincinde olarak ilerlemenizdir. Elinize para geçtiğinde plansız bir şekilde harcamalarda bulunarak zor durumda kalmanızı istemem.

2 Mart-27 Mart tarihleri arasında etkili olacak kazanç evinizin yöneticisi Venüsün Kova burcu seyrini iki tarih aralığı şeklinde ele alacağım. Çünkü Venüsü dispozite eden Uranüs 12 Mart günü burcunuzda seyrine başladığında Venüs-Kova geçişi daha farklı bir anlam taşıyacak. Önce 2-12 Mart arasını bir inceleyelim. Para konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için herşeyden önce gerçekçi davranmak gerekiyor. Çünkü bu dönemde, gerçeklerden ziyade görmek istediğimiz şekilde olayları ele alabiliriz. Yani kafanızın içinde belli bir gelir düşüncesi oluşabilir fakat bunların dış hayatta oluşması veya oluşma ihtimalinin içinde bulunduğunuz durumun hakikatleri doğrultusunda ele alınması lazımdır. İnancınız bu dönemde güçlüdür. Yani kötümser bir ruh hali etkili değildir. Fakat dediğim gibi bunun gerçeklerle örtüşmesi lazımdır. Maddi konularda kendinizi aşma arzunuz yine bu dönemde yükselebilir. Bunun söylememdeki maksadım kazanımlar konusunda herhangi bir sınırlanmadan hoşlanmayacağınız yönündedir. Yani gönlünüzce hareket etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu mantıklı düşünmekten sizi alıkoyabilir, dikkatli olmak gerekebilir. Çünkü kimi zaman paranızı tutmanız gerektiğini düşünürken kimi zaman hayırseverliğiniz veya başka nedenlerle döküp saçmanız da mümkündür. Parasal konularda Mart ayının ilk on günü boyunca esnek düşünebilirsiniz. Bu bakış açısı ise, temkinli olmanız gereken durumlarda, nasılsa halledilir bakış açısı içinde hareket etmeniz anlamına gelir ki, bu durum sorunlara neden olabilir. Öncelikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda bu süreçte elinizin açıklığını her anlamda kontrol altına almalı, pratik hareket etmeye çalışmalı, duygusal davranmaktan ziyade gerçekçi olmalı. Bildiğiniz gibi bu enerji her yıl farklı tarihlerde siz Koçlar açısından önem arz ediyor. Yani insanoğlunun şansı her zaman yüksek. Ancak doğru kullanmayı bilmek gerekiyor.

12-27 Mart arasında Uranüs Venüsü kuvvetli bir şekilde uyaracak. Bu durumda sosyal hayatla birebir temasınız yükselmeye başlayacağı için, maddi konularda girişim arzunuz yüksek olabilir ve parasal konularda orijinal fikirler geliştirmeniz mümkündür. Değerlerinizi arkadaşlarınızla paylaşım güdünüz yükseldiği gibi, arkadaşlarınız yoluyla gelir sahibi olmanız da mümkündür. Kimi Koçlar bu süreçte kendi işiyle alakalı yapacakları tanıtım yoluyla da gelir sahibi olabilirler. Biraz önce bahsettiğim gibi, dostlarınızla birlikte yapacağınız işler veya ortaklaşa yürütülen projeler kanalıyla da parasal kazancınızı yükseltme olanağına sahip olabilirsiniz.

Yine bu enerji altında parasal konularda adaletli ve eşit haklar çerçevesi içinde hareket etmeniz mümkündür. Arkadaşlarınızla derin bir paylaşım içinde olacağınız bu dönemde, dayanışmanın getirdiği kazançlar göze çarpabilir. Güçlü insanlarla olan irtibatınızın da size finansal olarak geri dönüşümü olabilir. Arka planda size yardım eden insanların varlığını bu zaman dilimi içinde hissedebilirsiniz. Stratejik ittifaklar, geleceğe yönelik projeler, toplumsal açıdan sizi güçlendirdiği gibi, bu yolla kazanç elde etmeniz de mümkündür. Bir grubun liderliğine soyunarak veya grup içinde etkili bir görev edinerek, hem kendinizi geliştirebilir hem de finansal açıdan rahatlayabilirsiniz. Bu süreçte benim tavsiyem, tekil hareket etmekten ziyade, başka kişilerle temasınızı sürdürmeniz, amaçlarınız için, belli bir sistemin içinde yer almayı kabul etmelisiniz. Yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz iş alanları için, sosyal ilişkilerinize önem vermeli, size yardımcı olabilecek kişilerle temasınızı kesmemelisiniz. Bütün bunların size geri dönüşümünün maddi açıdan doyurucu olabileceği bu süreçte azimli ve kararlı bir şekilde ilerlemekten asla vazgeçmeyiniz.


Mart Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler:1-2-6-7-11-12-15-16-23-24-25-28-29-30

Zayıf Enerjili Günler:13-14-19-20-26-27

Aşkta En Şanslı Günler: 15-16

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 8-9-10

Yeniay: 6-7

(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 19-20

(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayı boyunca her şey gönlünüzden geçtiği gibi gerçekleşsin. Yüreğinizin ferahlık bulması, bereket ve mutluluk dileklerimle,

iremSU
Haberturk.com Astroloji Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER