Mynet 04.02.2013

Oğlak burcu aylık burç yorumları (Şubat 2013)

Şubat ayında sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte aylık burç yorumunuz.

OĞLAK BURCU ŞUBAT AYINA GENEL BAKIŞ

Oğlak burcu aylık burç yorumları (Şubat 2013)

Şubat ayının ilk haftası, kısa süreli özellikle hafta sonlarında şöyle başınızı dinlemek ihtiyacı bir hayli etkilidir. Kış mevsiminde olduğumuz için, dağ ve göl kenarındaki tesisleri tercih edebiliriz. Sessizlik ve huzur sizin için bu devrede bir hayli önemlidir. Çok hırslı veya mücadeleci bir tutum sergilemezsiniz. Ancak hayallerinizin ne olduğunu ve bunları gerçekleştirmenin önemini çok iyi bilirsiniz. Sizi sınırlayana değil, sizi rahata erdirene yönelirsiniz. Çevrenizdeki gelişmeleri sert bir şekilde yorumlamaktansa, nabza göre şerbet vermeyi tercih edersiniz. Sanat, mistik, edebiyat, film, müzik, ritüellerle alakadar olmak sizi rahatlatır. Şubat ayının ikinci haftasında, özgüven duygunuzu yükselten gelişmeler yaşanabilir. Maddi anlamda bir girişim başarıyla sonuçlanabilir. İş hayatında sizi destekleyici gelişmeler yaşanabilir. Siz de her zaman olduğu gibi uzun vadeli düşünmeyi tercih edersiniz. Parasal konularda ve arkadaşlık ilişkilerinde paylaşımcı ve destekleyici davranırsınız. Gölgeli günler dahil olmak üzere 16 Şubat itibariyle etkili olmaya başlayacak Merkür geri hareketi, bir çok mesele üzerinde düşünmek, acil kararlar vermemek lazım. Ancak içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun endişelenmeyin. 26 Şubat sonrası büyük bir kapının önünüzde açıldığına, hakikaten bir çok işinizin hayırla sonuçlandığına şahit olursunuz.

AŞK VE İLİŞKİLER

5 Şubat saat 16.56-23 Şubat saat 11.41 tarihleri arasında Balık burcunda seyrine başlayacak iş evinizin yöneticisi Merkür, sadece çevresel konularda, yakınlarınızla ilişkinizde, kendinizi ifade edebilme gücünüzle alakalı kalmayıp, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi sağlar. Bazen çok iyi niyetli davranırız. Ancak bir bakarız bazı kişiler bu iyi niyeti suistimal ediyor. Sonra oturup üzülürüz. Neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye. İşte bu dönemde bunları bir gözden geçirelim. İyi niyetin sınırları nereye kadar olmalı bunları ele almalıyız. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Biz akıllı olalım. Bu süreçte çalışma hayatımızı da ele alalım. Nasıl bir ortamda görev yapıyoruz. Çabuk dağılıyor muyuz. Kolay etki altında kalıyor muyuz? Mesleğimizden memnun muyuz? Bunlara bir bakalım. Uzmanlaşmaya, doğru bilgiyle donanmaya, eksiklerimiz varsa bunları tamamlamaya gayret edelim. Bu süreçte kardeşlerimiz, yakın çevremizde bulunan kişilerle alakalı konularda gerçekçi olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü, insanlara yardım amaçlı destekler dönemin etkileri arasında yer alır. Diğer burçlara da belirttiğim gibi, Merkür 23 Şubat tarihinde gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi gölgeli günlerdir. En az geri dönemi kadar etkilidir. O nedenle 16 Şubat tarihine kadar, yukarıdaki konularda etkilidir. O tarih sonrası iletişim anlamında dikkatli olmakta yarar var. Ben bu yıl ki, Merkür geri hareketinin, 26 Şubat tarihinde başlayacak Venüs-Balık burcu süreciyle örtüşmesini şifalı buluyorum. Merkür-Balık burcu düz seyir önemli tarihleri: 7, 8, 9, 10, 12 Şubat

İŞ VE KARİYER

2 Şubat saat 03.54-12 Mart saat 08.26 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Mars, genel olarak, çevrenizle empatide bulunacağınız, fedakarca insanlara yanaşabileceğiniz, sertlikten, restleşmelerden uzak durmak isteyeceğiniz bir dönem olarak öne çıkıyor. Mars gibi, mücadele gücümüzün temsilcisi olan bir gezegeninin, böylesi ılımlı hale gelmesi aslında iyi değildir. Bir işin, bir yanlışın üzerine giderek hakkımızı almamız kolay olmaz. Girişimde bulunmak yerine, bekleyelim görelim tarzında düşünebiliriz. Ancak, şu var ki Oğlaklar zaten sağlam temelli olmayan işlerin içinde yer almadıklarından, bu Mars enerjisinin yavaşlatıcı etkisi altında, rutin işlerine ağırlık vermeyi tercih edeceklerdir. Artistik, sanatsal, mistik, hayal gücü, şifa çalışmalarında bulunabilirsiniz. Hele 26 Şubat sonrası Venüs-Balık burcu seyri, ilahi yardımların, aşkla büyümenin, çevrenizle yumuşacık, sevgi dolu bağlantılar kurmanın işaretçisidir. Şimdi dönemi bir de görünümleriyle inceleyelim. Böylece etkisini daha net anlamış oluruz.

Mars-Balık burcu geçişinin önemli tarihleri: 4, 10, 12, 15, 16, 26, 28 Şubat. 4 Şubat tarihinde, gayet duyarlı bir şekilde çevrenizdeki insanlara destek vererek, onların takdiri ve sevgisini kazanabilirsiniz. Bazı kişilerden yardımlar görürsünüz. Sanat ve yaratıcı çalışmalarınız başkaları tarafından başarılı bulunur. Sizin gayet fedakar, iyi niyetli bir insan olduğunuzu dile getirirler. 10 Şubat tarihinde, hem çok fazla çalışmanın işaretçisidir hem de çevrenizdeki insanlara destek olacağım diye vakit kaybetmenize neden olur. Bir yandan işlerinizi yoluna koyarken diğer taraftan birileri sizi meşgul eder. Onu mu yapayım, bunu mu yapayım diye şaşırır kalırsınız. Kendinizi yormayınız lütfen. 15 Şubat tarihinde kişisel anlamda gücünüz yüksek. Verdiğiniz kararların, yaptığınız insanlıkların, fedakarlıkların sizi koruduğunu, sizi gerçekten yücelttiğini bilin. Bunlar karşılıksız kalmayacaktır merak etmeyin. 16 Şubat tarihinde güçlü dayanışmalar, ideallerinize uygun, size layık tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi her alanda kuvvetli hissedersiniz. Belki sorumluluklarınız ağır ama şunu biliniz ki, çok takdir ediliyorsunuz. İş hayatınız, arkadaşlık ilişkileriniz, güçlü insanlarla olan bağlantılarınız kazandırıcı olacaktır. 26 Şubat tarihinde bir konuda, bir iş veya mesele üzerinde düşünebilir, karar vermekte zorlanabilirsiniz. Merkür geri harekette olduğu için tabii ki adım atmamız zordur. Ancak Venüs Balık burcunda bu tarihte seyrine başladığında size hem aşk hem geçmiş konular hem düşündüğünüz meseleler, hedefiniz anlamında çıkış yolu sunar ve fırsatlar getirir.

MERKÜR GERİ HAREKETİ VE ETKİLERİ

Sevgili Oğlaklar 23 Şubat saat 11.41-17 Mart tarihleri arasında Balık burcunda gerileyecek Merkürün gölgeli günleri 16 Şubat tarihinde başlayacak. Bu tarih itibariyle sizler de, hem çevrenizle olan ilişkinizde, hem de içinde bulunduğunuz şartları gözeterek, dağılmadan, karmaşaya düşmeden esnek ve empatik tarzda iletişimde bulunmalısınız. Ancak bu iletişimin özünde iyi niyetliliğin sınırlarını iyi çizmek gerekiyor. Kendimizi zora sokacak, yoracak halimiz yok. Her şeyin dengeli olmasında yarar var. Eğitim hayatında olanlar derslerine, iş hayatında olanlar işlerine, ev yaşamını sürdürenler ailelerine olan özeni göstermeliler. Eğer yenilik anlamında bir değişim, çalışma yaşamımızla alakalı bir girişim düşünüyorsak, bunu iyice gözden geçirmeliyiz. Enine boyuna düşünmeliyiz. Ben bu geri hareketin çok zorlayıcı olduğunu düşünmüyorum. Zaten ben genelde geri hareketlerin bir mola, onarım, geçmişe yeni bir gözle, yeniye mercek tutma dönemi olarak ele alınmasını yıllardır köşemde vurguluyorum. Ama, maalesef her seferinde bu dönem tedirginlikle ele alınıyor. Bu süreçte sezgileriniz, iç sesiniz sizi yönlendirebilecek, rahatlatabilecek ışığınızdır. Bir konu, bir kişi, bir mesele üzerinde ilk izleniminiz çok önemli. İlk hissettiğiniz duyguyu not alın. Bu not sizi koruyacaktır. 26 Şubat tarihinde Venüs Balık burcunda seyrine başladığında sizleri hem iş hem aşk hem çocuk hem de genel manada huzurlandırıcı, rahatlatıcı ve şans verici olacaktır.

PARA KONULARI

18 Şubat saat 14.01 olana dek Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince maddi kazancımızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. İşimizden, yetenekli olduğumuz alanlardan, ailemizden, başka yollarla gelir elde edebiliriz. İhtiyaçlarımız için harcamalarda bulunabiliriz. Tabii ki bunun ayarını bilmemizde yarar görüyorum. Bu geçiş sürecinde güven duygumuzu mutlaka ön planda tutalım. Eğer biz, kendimizden emin olursak, kazancımızla ilgili konularda nasıl bir yol izlememiz gerektiğinin bilinciyle hareket ederiz. Yeni fırsatlarla karşılaşabilir özellikle değişime açık bir yüreklilikle evet diyebiliriz. Genelde bu dönemde kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız veya yeteneklerimizin maddi anlamda bize geri dönüşünü olumlu yönde bekleriz. Başkalarının bize biçtiği değeri önemseriz. Ancak bunun karşılığını alabilirsek ne ala. Bu yıl ki Güneş-Kova burcu geçişi Uranüs ile olumlu görünüm, Satürn ile mücadeleci bir açı oluşturacak. Bu durumda otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkiniz çok önemli. Sabırlı olmayı ve nerde nasıl davranmanız gerektiğini biliniz. Uzlaşmacı, esnek olunuz ama tabii ki hakkınız olanı almak istiyorsanız, inatçı tavırlardan uzak durmakta yarar var. Güneş-Kova burcu geçişinin önemli tarihleri: 3, 10, 17 Şubat.

2 Şubat saat 04.47-26 Şubat saat 04.03 arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır. Belki evinizi yenilemek, başka bir yere taşınmak, onarımda bulunmak istiyorsunuz. Bunlar için Temmuz ayına kadar lütfen beklemede kalınız. Ondan sonraki gelişmeler zaten dış destekler açısından şansınızı yükselticidir. O dönemde düşünürsünüz. Gelir-gider denginizi iyi koruyunuz. İş hayatınızdaki yoğunluk Temmuz başına kadar yüksek olabilir. Ev alanı içinde şöyle bir rahatlamak, vakit geçirmek pek kolay olmayabilir. Genelde iş, daha fazla ön plandadır. Şunu da belirteyim, son aylarda olduğu gibi, çok fazla yorulmayacaksınız. Sadece dış dünyada aktif olacak, işinizi tanıtacak, insanlarla bağlantılar kurmaya özen göstereceksiniz. Bu konularda sorumluluklarınız yoğunlaşacak. Ancak dediğim gibi Temmuz sonrası bunların karşılığını alacaksınız.

Venüs-Kova burcu geçişinin önemli tarihleri: 6, 7, 11, 18 Şubat. 6 Şubat tarihinde, elinize para geçebilir. Bununla eviniz, aileniz veya kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Maaşınızda artış olabilir. Bir işten sürpriz bir para gelebilir. Rahatlayabilirsiniz. 7 Şubat tarihinde işiniz, uğraşılarınız ve üstünde çalıştığınız projelerini bir hayli zamanınızı alsa da kazandırıcı olabilir. Parayı kazanmak için didinen, işine sahip çıkan Oğlaklar bu tarihte dinlenmeyi de bilmeliler. Yaptığınız iş ile kazandığınızın birbiriyle örtüşmesine dikkat ediniz. Özellikle iş arayanlar, iş görüşmesine gidenler, maaş zammı alacak olanlar, hakkınıza sahip çıkın. 11 ve 18 Şubat tarihlerinde engellerle mücadele ederek, bugüne dek yaşadıklarınızı unutmayarak, hedefler belirleyerek, gelişim fırsatlarına sırtınızı dönmemelisiniz. Parasal kazanç sağlayan, toplumda öne çıkmanıza destekleyebilecek insanlarla temas edin. Daha çok kazanmak için, hayattan ne beklediğinizi biliyor olmanız lazım. İşte bu hırs, sizi ayakta tutabilir. Çevrenizi genişletin, ben buradayım demeyi bilin. Kendinize güvenmemeniz için hiçbir sebep yok.

2013 Şubat Ayı Astrolojik Takvimi

2 Şubat saat: 03.54 Mars Balık burcuna girişi

2 Şubat saat: 04.47 Venüs Kova burcuna girişi

5 Şubat saat: 16.56 Merkür Balık burcuna girişi

10 Şubat saat: 09.21 Kova burcunda Yeniay

18 Şubat saat: 14:01 Güneş Balık burcuna girişi

18 Şubat saat: 19.02 Satürn Akrep burcunda geri hareket başlangıcı

23 Şubat saat: 11.41 Merkür Balık burcunda geri hareket başlangıcı

25 Şubat saat: 22.27 Başak burcunda Dolunay

26 Şubat saat: 04.03 Venüs Balık burcuna girişi

Pozitif Enerjili Günler: 3-7-11-12-16-17-25-26

Zayıf Enerjili Günler: 1-13-14-21-22-28

Aşkta En Şanslı Günler: 16-17

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 9-10

Yeniay: 6-7-8

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 20-21-22-23

(Ay-Yengeç geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Astroloji Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER