Mynet 03.06.2012

Oğlak burcu aylık yorumu (Haziran 2012)

Haziran ayında sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte aylık burç yorumunuz.

AŞK VE İLİŞKİLER

Oğlak burcu aylık yorumu (Haziran 2012)

YAY BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI…4 Haziran saat 14:12

Sevgili Oğlaklar, 4 Haziran saat 14:12 itibariyle Yay burcunda meydana gelecek Kısmi Ay Tutulmasını güce dönüştürmek için, duygusal ve ruhsal anlamda kendinizi gözden geçirmeli, karamsar düşünmek yerine, hayatı pozitif yanlarıyla ele almaya çalışmalısınız. Bunu başarmanın yolu ise, öncelikle geçmişin ağır yüklerinden kendinizi kurtarmak ve bağımlılıklarınızı tekrar gözden geçirmek, yüreğinizdeki inancı ayakta tutmaktır. Hayatta başımıza gelecekleri bilemeyiz. Ama şu var ki, bunların olumsuz olması kadar mucizelerle karşılaşılması da mümkündür. Eğer kafanızın içindeki fikirleriniz, yüreğinizle uyum içinde olursa, hem vicdanen rahat olursunuz hem de beklemedik durumlarla karşılaştığınızda kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerimizi güce dönüştürmenin sırrı, yaşadıklarımızdan ders almakla mümkündür. Huzuru kendi içimizde yaratamıyorsak, dış dünyada aramanın anlamı yoktur. Önce kendimizle barışık olmalıyız. Kendimizi sevmeli, korumalıyız. Bu Tutulma, huzuru bulmak için, sizi mutsuz eden tüm problemleri gözden geçirmenizi sağladığı gibi, endişe veren durumları, davranışlarınızı ve yaşantı biçiminizi de ele alarak yeni bir yön çizebilmenizi sağlayıcıdır. Bu gözden geçirmede, devre dışı bırakılması gereken her ne varsa gerçekçi bir şekilde ele alınır, sizi zorlayan her ne varsa geride kalır. Kısmi Ay Tutulması finansal konularda uzun vadeli düşünülmesi, eğitimden çalışma hayatınıza, yeni ve farklı deneyimlere, gelişim fırsatlarına önem verilmesi, sağlığınıza dikkat edilmesi, çalışmaların yoğunlaşması, ilişki, evlilik, iş ortaklığı gibi konuların derinlikli olarak ele alınması yönünde de etkilidir. Ayrıca tüm burçlar açısından ortak bir not olarak eklemek isterim. Doğum haritalarınızda, Kısmi Ay Tutulmasının gerçekleştiği alan tümüyle mercek altına alınmadan söylenecek, yazılacak her şey genel etkiler olmaktan öteye geçmez. Bunun bilinmesinden yarar görüyorum.

7 Haziran-26 Haziran tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerlemesini sürdürecek Merkür birbirinize daha iyi anlamanız açısından önemlidir. Şimdi gerek siz ve gerekse o, birbirinizin yaşamınızdaki önemini düşüneceksiniz. Tabii ki ilişkilerde bazı ayrılan noktaların olması doğaldır. Çünkü her ikiniz de bir araya geldiğinizde kendinize ait gerçekleri de ilişkiye katmaktasınız. Kimi zaman anlaşmazlıkların veya ayrılıkların da altında yatan en önemli sebep, bu farklılıklarınızı sen ve ben demek yerine biz demeyi bir türlü başaramamanız nedeniyle oluşmaktadır. Partnerinizin kendi kabuğu içindeki duruşu ile sizin dış dünyadaki gücünüz birbiriyle karşı karşıya gelmiş durumda. Merkür aranızdaki iletişim konusunda sizi teste davet edecek, imtihandan geçirecek ve sonunda bir karar aşamasına geleceksiniz. Burada önemli olan farklı yanlarınızı belirlemek ve bu farklılıkların ilişkinizde olumlu mu yoksa olumsuz mu etki yarattığını tespit etmektir. İşte o zaman dönemi doğru bir biçimde değerlendirmiş olursunuz. Öncelikle mantıklı düşünmek zorundasınız. Birbirinizi bu ayrımlara rağmen değiştirmeden kabul etmeyi ve sevmeyi başarırsanız biliniz ki bu ilişki devam edecektir. Tam tersi durumda ise yolların ayrılması söz konusudur.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında partner evinizde etkili olacak Güneş-Yengeç burcu seyri, ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Bu dönemde eşiniz veya partnerinizin değişken tavırlarına karşılık siz öncü gücünüzle hareket etmeye kalkışırsanız iki farklı düşüncenin birbiriyle çatışması mümkün olacak demektir. Oysaki böyle dönemler siz Oğlakların kendi kimlik duygunuzla partneriniz arasındaki dengeyi mutlaka sağlanmanız gerekmektedir. Bunun yolu ise, uzlaşı ve ılımlık içinde harekettir. Bir oğlak her zaman planlı ve programlı hareket etmekten hoşlandığı için, eğer kafasına bir şey koymuşsa onu elde edecek ortamı kendiliğinden yaratabilir. Yani illaki birilerinin onay vermesini beklemez. Bu durum ilişkisi veya evliliğiyle ilgili konularda da bu yönde olacaktır. Ya partneri hakimiyeti baştan ele alacak, cesur davranan biri olacak veyahut Oğlak idaresi altında yaşamaya mahkum olacaktır. Güneşin bu seyri esnasında ise, Oğlak ihtiyaçlar konusunda partnerinin baskın olmayışı, gerekli olan çabayı göstermemesi veya tam tersine gereksiz şeylerin üstünde durması, pasif davranması hatta duygularını belli etmemesi nedeniyle uç noktalara da gelebilirler. Oysaki bu enerjiyi olumlu manada kullanmak gayet mümkündür.

Bunun yolu her iki tarafın da, verimlilik, büyümek, gelişmek için el birliği yapmalarıdır. Oğlak yeri geldiğinde öncü davranacak, sevdiği insanı sahiplenecek koruyacak ve kollayacak ama illaki partnerinden bunun karşılığını beklemeyecek, partneri de ilişkinin daha ileri boyutlara gelmesi ve uzun süreli huzur içinde yaşanması adına maddi ve manevi yönden çaba gösterecek, azimli olacak, sevdiği insana çabasında yardımcı olacak. İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise karşılarına çıkabilecek insan aracılığıyla kendilerini yeniden gözden geçirmeleri demektir. Bu sayede daha sağlıklı bir ilişki yaşama şansı elde edebilir, kendinizle yüzleşerek mutluluk ve doyum duygusuna erişebilirsiniz. Hani bir söz vardır. kimseyi değiştiremezsiniz, değişecek olan sizsiniz. İşte bu dönem bu söze uygun ilişki yaşamanız için de ilginç bir örnek teşkil edebilir. Güneş-Yengeç burcu seyrinin Haziran ayındaki önemli görünümleri: 24 ve 29 Haziran.

İŞ VE KARİYER

7 Haziran tarihine kadar çalışma evinizde seyrini sürdürecek Merkür, gayet olumlu bir dönemi başlatıyor. Zeki, oldukça hızlı ve aktif bir şekilde işlerinizi sürdürebilmeniz yönünde yardımcıdır. Herhangi bir konuda karar verirken, sınırlarınızı en başından çizebilirsiniz. Beklentilerinizi mantıklı bir şekilde gözden geçirebilir, akışa göre ne yapacağınıza karar verebilirsiniz. Sizin için yaşanılan AN son derece önemlidir. Dışarıdan size yönelebilecek bir tepkiyi anında sezerek önlem alabilirsiniz. Çok aktif bir dönem olduğu için, oyalanmadan işlerinizi yapmanız gerekir. Değişik teklifler karşınıza çıkabilir veya siz işinizle ilgili konularda ilginç fikirler üreterek bunları uygulamak için kafanızın içinde planlar yapabilirsiniz. Bazen huzursuzluk ve kaygı olmanızı doğal karşılayınız. Çünkü bu süreçte işinizle ilgili konularda hem bilgilenmek hem de bildiklerinizi insanlarla paylaşmak durumundasınız. Merkür-İkizler burcu seyrinin Haziran ayındaki önemli görünümleri: 1 ve 4 Haziran.

3 Temmuz tarihine kadar devam edecek çalışma evinizin yöneticisi Mars-Başak burcu seyrini üç ayrı bölüm halinde ele almak gerekiyor. Birincisi 7 Hazirana kadar devam edecek. Bir hayli yoğun gelişmelere işaret ediyor. Yeni yönler belirlemek için akıllıca düşünmeye, kendimizi gözden geçirmeye ihtiyaç var. Olması gereken şudur demek yerine, mevcut duruma bakarak neler eksik, nelerin düzeltilmesi gerekiyor bunları ele almalıyız. Yoksa çabucak dağılırız. Huzursuzluk ve kaygıdan uzak durmanın yolu, kişinin bilinçli bir şekilde iş hayatını, çalışma disiplinini, şartlarını gözden geçirmesiyle mümkündür. Sorumluluklarının bilincinde olan kişi planlarını doğru şekilde yapabilir. Çünkü başarılı olmak ister. Enerjisini gereksiz işlerle harcayarak tüketmez. Bilakis işine odaklanır ve kısa vadeli olanı değil, uzun süreli olanı tercih eder. Mesleğinizdeki yenilikleri mutlaka takip etmelisiniz. Odaklanmanız için, önce gereksizlerden kendinizi arındırmanız lazım. Hizmeti doğru şekilde vermek için, usta biri olabilmek için kendinizi geliştirmeniz mutlaka şart. 7 Haziran sonrası çalışma hayatınızla ilgili konularda, iş sözleşmeleri, iş ortaklıkları, bazı önemli kararların verilmesi, problemlerin köküne inilerek ne kadar güvende olduğunuzun sorgulanması gibi durumlar yaşanır. Kişi hassaslaşır. Önyargılı düşünmeye başlar. Duygusal gelgitlere açıktır. Subjektif düşünmek yerine gerçekçi olmakta fayda vardır. Çok hırslı davranmazsınız. İş ile alakalı eski konular gündeme gelir. Bunları tekrar ele alarak gözden geçirmekte yarar vardır. Ani kararlardan kaçınılmalıdır. Eski bir işe dönüş veya yeni işe başlamış iseniz belirli bir deneme süresi geçirebilirsiniz. 26 Haziran sonrası çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili konular üzerinde durabilir, işinize sahip çıkarak kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek adına gayret gösterirsiniz. Genel anlamıyla ele aldığımızda görünümler mücadeleci gözükse de, siz bir Oğlaksınız. Sabır gücünüz, çalışkanlığınızla ve de Güneşinizle uyumlu olan Mars-Başak burcu geçişini, yukarıdaki noktalara dikkat ederek olumlu yönde değerlendirebilirsiniz. Mars-Başak burcu seyrinin etkili tarihleri: 5-8-21 Haziran. Bunları geniş bir şekilde mynet.com astroloji bölümümüzde her zaman olduğu gibi geniş bir şekilde işleyeceğim.

27 Haziran tarihine kadar devam edecek Venüs Geri Hareketi: Başta sağlık ve çalışma hayatınız, kariyerinizle ilgili konular üzerinde gözden geçirmelerde bulunma zamanıdır. Kişisel bakımınız ve güzelliğinizi ilgilendiren konulara odaklanabilir, alternatif sağlık metotlarıyla yakından ilgilenebilirsiniz. İletişim, eğitim, halkla ilişkiler, pazarlama, satış, ticaret, sağlık sektöründe kariyer sahibi olmak adına değişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem iş kolunuzla ilgili keskin ve ani kararlardan uzak durmanızdır. İş hayatınızın yoğunluğu ilişkilerinizde gerilime sebebiyet verebilir. Venüs geri hareketi süresince önemli görünümler: 5-6-17-21 Haziranda gerçekleşiyor.

21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda ilerleyecek Güneş etkisini genel anlamıyla ele aldığımızda, öncelikli işlerinizi belli bir plan dahilinde yapmanızda yarar var. Birden fazla işle aynı anda ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak Haziran ayında daha dikkatli hareket etmekte yarar görüyorum. Güneş-İkizler burcu seyrinin, Haziran ayındaki önemli görünümleri: 4-6-8-13 Haziran. 4 Haziran Kısmi Ay Tutulmasıyla ilgili yansımaları yorumunuzda geniş bir paragraf şeklinde ele aldım. Mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. 6 Haziran tarihinde Güneş, geri hareketini sürdürmekte olan Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durum kariyer hayatınızla ilgili konular üzerindeki yoğunlaşmanın ve ortaklaşa bir şeyler üretebilmek adına iletişimin yoğunlaşmasını simgeliyor. Ayrıca bazılarınız için yeni bir proje üzerinde sıkı çalışmanın simgesidir. Kısmi Ay tutulması çalışma evinizin tam karşıtında oluşuyor ve Venüs ile kutuplaşmakta. Bu da gösteriyor ki, bu tutulma sizi çok daha büyük amaçlar için hazırlayıcı. Yeter ki, siz zamanı doğru kullanmayı biliniz. Bu tutulmayı da lütfen çok zorlayıcı bir durum gibi algılamak yerine, yeni bir kapının önünüzde açılması olarak yorumlayınız. Kendinizi şu aralar sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak güven duygunuzu lütfen önde tutunuz. Eğer siz hedefiniz olan ve bu hedefe varmak isteyen bir kişiyseniz o zaman endişeli olmanıza gerek yok. İşinize sahip çıkınız ve zamanın kıymetini biliniz. 13 Haziran tarihi olumludur. Satürn geri hareketinin bitmesine yakın oluşan görünüm hem otoritelerle olan ilişkiniz hem çalışma hayatınızla ilgili meselelerin uzun vadeli bir şekilde düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. Lütfen birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu çalışınız. Sadece kendinize göre doğru ve yanlış tanımlamasında bulunmayınız. Başkalarını da dinlemeyi ihmal etmeyiniz olur mu?

YAY BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI…4 Haziran saat 14:12

Sevgili Oğlaklar, 4 Haziran saat 14:12 itibariyle Yay burcunda meydana gelecek Kısmi Ay Tutulmasını güce dönüştürmek için, duygusal ve ruhsal anlamda kendinizi gözden geçirmeli, karamsar düşünmek yerine, hayatı pozitif yanlarıyla ele almaya çalışmalısınız. Bunu başarmanın yolu ise, öncelikle geçmişin ağır yüklerinden kendinizi kurtarmak ve bağımlılıklarınızı tekrar gözden geçirmek, yüreğinizdeki inancı ayakta tutmaktır. Hayatta başımıza gelecekleri bilemeyiz. Ama şu var ki, bunların olumsuz olması kadar mucizelerle karşılaşılması da mümkündür. Eğer kafanızın içindeki fikirleriniz, yüreğinizle uyum içinde olursa, hem vicdanen rahat olursunuz hem de beklemedik durumlarla karşılaştığınızda kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerimizi güce dönüştürmenin sırrı, yaşadıklarımızdan ders almakla mümkündür. Huzuru kendi içimizde yaratamıyorsak, dış dünyada aramanın anlamı yoktur. Önce kendimizle barışık olmalıyız. Kendimizi sevmeli, korumalıyız. Bu Tutulma, huzuru bulmak için, sizi mutsuz eden tüm problemleri gözden geçirmenizi sağladığı gibi, endişe veren durumları, davranışlarınızı ve yaşantı biçiminizi de ele alarak yeni bir yön çizebilmenizi sağlayıcıdır. Bu gözden geçirmede, devre dışı bırakılması gereken her ne varsa gerçekçi bir şekilde ele alınır, sizi zorlayan her ne varsa geride kalır. Kısmi Ay Tutulması finansal konularda uzun vadeli düşünülmesi, eğitimden çalışma hayatınıza, yeni ve farklı deneyimlere, gelişim fırsatlarına önem verilmesi, sağlığınıza dikkat edilmesi, çalışmaların yoğunlaşması, ilişki, evlilik, iş ortaklığı gibi konuların derinlikli olarak ele alınması yönünde de etkilidir. Ayrıca tüm burçlar açısından ortak bir not olarak eklemek isterim. Doğum haritalarınızda, Kısmi Ay Tutulmasının gerçekleştiği alan tümüyle mercek altına alınmadan söylenecek, yazılacak her şey genel etkiler olmaktan öteye geçmez. Bunun bilinmesinden yarar görüyorum.

JÜPİTER İKİZLER BURCUNDA….11 Haziran 2012-25 Haziran 2013

*ÇALIŞMA HAYATINDA HIZLI GELİŞİMLER

11 Haziran tarihi itibariyle etkisini hissedeceğimiz Jüpiter-İkizler burcu seyri, yoğun bir meraklılık, bilgiyi sürekli arayış, çok yönlülük ve iş ortamınızla ilgili meselelerde hızlı aktivitelerin olduğu bir dönemdir. Ancak bu çok yönlülük kimi zaman dağılmaya, aşırı yoğunluğa ve düzenli bir şekilde çalışmamaya sebep olabilir. Onun için bu süreç başladığında lütfen bir düzeniniz, çalışma prensibiniz, şekliniz olsun. Ne yapacağınızı iyice planlayınız ve sabırlı olunuz. Her kafadan bir ses çıkması, her önüne gelenin bir iş buyurması bu dönemde sıkça görülebilir. Eğitmenlik, yazıya ve iletişime dayalı meslekler, avukatlık, danışmanlık, seyahate dayalı meslekler, rehberlik, yayın faaliyetleri, ikna yeteneği gerektiren uğraşılar, kısa süreli kurslar aracılığıyla meslek edinme bu dönemin önemli yansımaları arasında yer alır. Günlük hayatınız oldukça yoğun geçebilir. Bazı kişiler hakkınızda ileri geri konuşarak iş verimliliğinizi etkileyebilir. Çalıştığınız ortamda bulunan insanlara çok dikkat etmek lazımdır. Bu süreçte zekanız oldukça açıktır. Çok hızlı hareket edebilir, aynı anda birçok işi yapabilecek manevraya sahip olursunuz. Elleriniz, diliniz sürekli çalışır dersem abartmamış olurum. Sağlık konusu da bu dönemde önemlidir. Özellikle formunuzu korumaya çok fazla özen gösterebilirsiniz. Ancak bu konuda uzmanlardan yardım almanız yerinde olur. Kafanızın estiği şeklide rejim yapmak, ilaç kullanmak, sağlık durumunuzu tam olarak bilmeden spor aktivitelerinde bulunmak, değişik şifa teknikleri uygulamak konusunda lütfen özenli davranınız. Ellerinize, kollarınıza, ciğerlerinize, sinir sisteminize fazlasıyla önem veriniz. Kendinize anlamlı gelmeyen uğraşılar için zaman harcamayınız. İki ayrı işte birden çalışmanız gerekiyorsa, bunun size olan artı ve eksilerini iyice hesaplayınız. Zihin-beden uyumunuza dikkat ediniz. İş tercihlerinizi yaparken özellikse sizin yaşam şeklinize, karakter yapınıza ne kadar uygun bunları mutlaka göz önüne alınız. 4 Ekim Jüpiter geri harekete başladığında, özellikle 29 Ekim-14 Kasım tarihleri arasında çalışma hayatınız, sağlığınız, yenilik anlamında düşündüğünüz uygulamalar konusunda gözden geçirmelerde bulununuz.

YENİAY İKİZLER BURCUNDA- 19 Haziran saat 18:02

Sevgili Oğlaklar 19 Haziran saat 18:02 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Yeniay, zinde düşünmek, mantığınızı devrede tutmak, gündelik iş temponuzda fazlasıyla aktif olmak, sağlık konularına özen göstermek ve psikolojik olarak kendinizi güçlü tutarak, neyin yanlış neyin doğru olduğu konusunda sizi uyarıcıdır. Bu enerji altında duygusal düşünmekten ziyade, olayları gerçekçi bir şekilde ele almalı ve kendinizi ön planda tutmaya özen göstermelisiniz. Sizi rahatsız eden, mutsuz hissettiren kişilere karşı dimdik ayakta durmayı bilmelisiniz. Size, öncelikle siz lazımsınız. Sabırlı davranmalı, yaşamınızdaki dengeleri altüst edecek kişilerden uzak durmalı, sağlıklı yaşamaya önem vermelisiniz. Disiplinli olmayı en iyi bilen burç mensubu olarak kendinizi en olumlu anlamda düzenleyeceğinizi düşünüyorum. Bu enerjinin bir diğer etkisi, artık geçerliliğini çoktan yitirmiş ve size hiçbir faydası olmayan, düşünceleri veya kişileri yaşamınızdan silip atmanızı sağlamasıdır. Kendimizle yüzleştiğimizde göreceğiz ki, bunlara sebep olan aslında biziz. Abartılı iyimserliğimiz ve kendimizi hiç düşünmeyişimiz bazı insanların, olayların ve durumların içine bizi itmekte. O zaman gelin Yeniayın güçlü enerjisi altında bir kez daha kendimize şöyle bir dışarıdan bakalım. Ne dersiniz?

SATÜRN DÜZ SEYRE GEÇİYOR…25 Haziran 2012

5 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda seyir etkinliği devam edecek yöneticiniz Satürn bu yıl burcunuzun son ondalığında doğanları daha fazla etkiliyor. Amaçlarınızın, çalışmalarınızın girişimlerinizin, sorumluluklarınızla ilgili konulardaki tutumunuzun, sonuçlarını artı veya eksi yönde görebilmeniz yönünde yine etkisini sürdürmekte. Özellikle burcun son ondalığında doğanlar için bu yıl Sosyal statünüz, toplumsal itibarınız, ailevi ilişkileriniz, işverenlerinizle olan her türlü irtibatınız konularında da etkili olacak bu enerji, hayatınızın bundan sonrasının şekillenmesini netleştirecektir. Bu dönemde özellikle otorite konumunda bulunan kişiler, hayatın bizzat kendisi, özel veya iş ilişkileriniz belli bir imtihandan geçecektir. Bugüne dek gerçekten emek sarf etmiş, sorumluluklarınızın farkında yaşamış, çalışıp çabalamışsanız bunun karşılığını bu süreçte olumlu olarak almanız mümkündür. Tam tersine bir durum söz konusu ise, o zaman bundan sonrası adına daha ciddi yaklaşımlarda bulunarak kendinize gerçekçi bir rota çizmeniz gerektiğini, yaşadığınız durumlar neticesinde anlayacaksınız. Sosyal hayatınızda değişimler, ilişkilerinizde mücadele dönemi olacak bu süreçte, iş ortaklıkları, sözleşmeler, özel hayatınızla ilgili deneyimlerden geçecek ve mücadele vereceksiniz. Satürn karmik bir gezegen olarak geçmişte ektiklerinizin biçilmesini sağlayan bir gezegendir. Bu sözden anlaşılacağı üzere sizler, ektiklerinizi bu süreç içinde olumlu veya olumsuz manada biçebilirsiniz. İş yükünüz özellikle bu yılın ortalarından itibaren artabilir ve yeni koşullar, tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız doğum haritanızdaki etkiler nispetinde bu dönemde güçlü bir evlilik yapabilirsiniz. Kimileriniz ise, ilişkisiyle ilgili mücadeleler verebilir ve hayatlarına yeni bir yön çizebilirler. Ayrıca evinizle alakalı mevzulardaki değişimler geleceğiniz açısından son derece önem taşıyıcıdır. Bazılarınız iş hayatınızın olumlu gelişimi sayesinde, yeni bir ortamda hayatınızı sürdürmeye karar verebilirsiniz. Çalışma hayatınızla ilgili konulardaki değişimlerde özellikle dikkat etmeniz gereken konu paylaşımcılıktan asla uzak durmamanızdır. Bireysel egonuzu kontrol altına alarak diğerleriyle işbirliği yapabilmeniz sayesinde kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

27 Haziran-7 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda düz seyirle ilerleyecek Venüs, gündelik hayatınız içinde uğraştığınız, hizmet verdiğiniz her konu, sağlığınız ve verimli bir şekilde kendinizi düzenlemeniz açısından önemlidir. Bu süreçte özellikle iş yerindeki arkadaşlarınızla olan uyumunuz, verimliliğinizde önemli bir paya sahiptir. Usta, patron konumundaki kişilerle iyi geçinmeniz, karşılıklı bilgilenmeyi sağlamak amaçlı mütevazi tavırlarınızın sizin açınızdan faydalıdır. Günlük hayatınızın düzeni doğal olarak hızlılık içinde gelişeceğinden, aynı anda bir çok görevi yerine getirmeniz istenebilir veya siz bizzat bu konuda daha titiz olabilirsiniz. Bedeninizle zihninizin uyumlu çalışabilmesi açısından bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir.Özellikle bayan burç mensuplarının periyodik bakımlarını ihmal etmemeleri, kontrollerini yaptırmaları gerekebilir. Bu süreçte zayıflamak kolaydır fakat ayaküstü yeme tarzı gıdalardan uzak durabilir, sık sık ve az yiyerek beslenmeye özen gösterirseniz kolaylaşacaktır. Çünkü İkizler burcu aktiflik, hızlılık anlamına geldiğinden bünyeniz her zamankinden daha fazla çalışmaktadır. Uygun bir spor veya diyet programını uygulamanız kolaylaşabilir, yalnız dikkat edeceğiniz husus özellikle ciğerlerinizin sağlığı adına sigara ve benzeri maddeleri bırakmanız veya azaltmaya çalışmanızdır. Bu süreçte aşk yaşamınızın önüne geçen iş hayatınız nedeniyle partnerinizle daha az vakit geçirseniz de, bu konuya getireceğiniz düzenlemelerle sorun çıkmayabilir.

PARA KONULARI

21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda ilerleyecek Güneş, parasal konularda yaptığınız işin karşılığının bir şekilde verilmesi gerektiğini düşünür ve değişen durumlara göre kendinizi ayarlayabilirseniz, dönemi olumlu bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Sizin için bu süreçte, paranın kazanıldığı alanların başında, iletişimsel konular büyük bir öneme sahiptir. Sözgelimi konuşmak ve yazmak, ulaşım ve haberleşme, bağlantılar kurmak gibi. Yani tek bir alandan gelir akışı yerine, parça parça yapılan işlerden para kazanmanız mümkündür. Bu enerji altında, para biriktirmek, harcamalar konusunda temkinli hareket etmek çoğu zaman zordur. Çünkü kazandığınız paraya göre yaşadığınız için, daha fazla kazanırsanız daha iyi şartlar altında hayatınızı geçireceğinizin bilincindesinizdir.

Bu dönemde hızlı ve aktif çalışma yoğundur. Çevrenizdeki insanlarla iş gereği çok yoğun şekilde sözel yolla, yazarak bağlantılar kurabilirsiniz. Aynı anda birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Part-time çalışarak para kazanabilirsiniz. Yani belli bir işiniz vardır, fakat kısa süreliğine ek bir iş yaparak kendinize kaynak yaratabilirsiniz. Yalnız bu dönemde dikkat etmeniz gereken konu, harcamalarınızdır. Yani gerekli gereksiz şeylere para yatırmaktan, isteklerinizin takıntılı hale gelmesi nedeniyle yapılacak harcamalardan uzak durmak son derece önemlidir. Arkadaş ve yakın çevrenizin desteğini görebileceğiniz bu dönemde bazılarınız bu yolla da gelir elde edebilirler. Güneş-İkizler burcu seyrinin, Haziran ayındaki önemli görünümleri: 4-6-8-13 Haziran.

26 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Merkür, maddi konularda, çıkarlarınızı kollama aşamasında bireylik duygunuz ön planda hareket etmenizi sağlayıcıdır. Kişisel ayrıcalıklarınızı yani yetenek veya popülerliğinizi maddi kazanımlar elde etmek yolunda rahatlıkla ortaya koyabileceğiniz bu tarihlerde, mülkiyetçilik duygunuz da oldukça yoğundur. Benim değerlerim, benim param, benim isteklerim demek yerine, size önerim elinizden geldiğince ortaklarınız veya eşinizle olan her türlü paylaşımda, bizim değerlerimiz, bizim paramız, bizim isteklerimiz bakış açısıyla hareket etmenizdir. Çünkü Merkür bu dönemde kaynaklarınızı kullanma konusunda bencil düşünebileceğinizin göstergesidir. Bu ise, sorunlara yol açabilir, bağlantı içinde olduğunuz kişilerle tatsızlık yaşamanıza sebep olabilir. Merkür Aslan burcu süreçlerinde insan ister istemez parasal konularda önde olmaktan, güçlü görünmekten, her şeyin tek sahibiymiş gibi davranmaktan hoşlanır. Oysaki tek başına ilerlemek bazen oldukça zordur. O nedenle parasal mevzularda, elinizdekini paylaşmayı bilmek ve her şeyden önemlisi paranızı bir güç aracı olarak hesapsızca kullanmak yerine, dikkatli ve tutumlu olmayı sürdürmektir. Merkür-Aslan burcu seyrinin Haziran ayındaki önemli görünümü: 29 Haziran.

2012 Haziran Ayı Astrolojik Takvimi

4 Haziran Kısmi Ay Tutulması
5 Haziran Neptün geri hareket başlangıcı
7 Haziran Merkür Yengeç burcuna girişi
11 Haziran Jüpiter İkizler burcuna girişi
12 Haziran Chiron geri hareket başlangıcı
21 Haziran Güneş Yengeç burcuna girişi
25 Haziran Satürn düz seyrine geçişi
26 Haziran Merkür Aslan burcuna girişi
27 Haziran Venüs düz seyrine geçişi

Pozitif Enerjili Günler: 2-6-10-11-15-16-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 12-13-20-21-27-28

Aşkta En Şanslı Günler: 15-16

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 8-9

Yeniay: 5-6-7

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 19-20-21-22

(Ay-Yengeç burcu geçişi, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Haziran ayınız huzurlu, bereketli ve mutlu geçsin. Herşey gönlünüzce olsun.

iremSU
Astroloji Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER