› 
 › 
Junoastrology.com 24.02.2015

Balık burcunun özellikleri

19 Şubat-20 Mart tarihleri arasında doğanların burcu Balık, sakinliği ve hayalciliği ile bilinir. Juno Yıldız Gözlemcisi Balık burcunu anlattı.

Su grubunun değişken üyesi Balık'ın klasik yöneticisi sınırları zorlamayı ve abartmayı seven Jüpiter’dir. Modern yöneticisi ise yüzünün bir yanı hayaller ve yanılgılara diğer yanı ise kendini kaybedip gerçeği bulmaya dönük olan Neptün'dür. Onu tam olarak anlamak mümkün değil! Ancak yeterince uzun süre birlikte yaşadıysanız, aşağı yukarı ne durumda olduğunu sezebilir ve yanılma payınızın sınırlarını uygun aralıklara yerleştirebilirsiniz.

Balık burcunun özellikleri

Balıklar için "Büyülü Deste’nin Kayıp Jokeri" derim. Çünkü Balık burçları 12’inci evin doğal sakini olduğundan, varlığının sınırlarını kaybetmeye yatkındır. "Ben" ve diğerleri arasındaki çizgiyi çekmekte biraz zorlanırlar. Doğum haritasında Güneş'i hangi evdeyse, o evin temsil ettiği konularda sınırsız ve engelsiz, bazen de -Güneş olumlu açılar almamışsa- kaygısız, sorumsuz ve münasebetsiz davranırlar. Canları isterse kahramanın, istemezse de anti-kahramanın dibi olurlar. Hiçbir şeyi bilmeye ihtiyaçları yokmuş, sadece hayal etmeleri ve kendilerini öyle olduklarına inandırmaları istedikleri role bürünmeleri için yeterlidir. Neptünleri ya da Uranüsleri olumsuz etkiler almışsa, psikolojik sorunlar yaşamaya ya da madde bağımlılıklarına yatkın olabilirler. Bazen de epifiz bezi ya da metabolizma dengesizlikleri yaşayabilirler.

Balık Burcu nelere değer verir?
Balık değer verdiği şeyleri büyük bir tutkuyla ister. Elde etmek konusunda sınır tanımaz ama elde tutmak konusunda sorumluluk sahibi ya da tutarlı olmayabilir. Para kazanmak konusunda çok yetenekli olabilir. Sevdiği işleri yaparken gayet üretkendir. Özellikle iyi açılar almış bir Mars ve iyi konumlanmış bir Jüpiter’le paraya para demez. Ama güzel de ezer. Haz aldığı şeyleri kullanmak konusunda da kendine engel olmakta güçlük çeker.

Ketumdur! Fakat konuştu mu iyi konuşur. Ama eğer Venüs’ü iyi açılar almışsa sözleri çok etkileyici olabilir. Hatta sanatçı, şair, ya da Vivaldi ve Bach örneğindeki gibi besteci olması da mümkündür. İnsanları etkilemek için fazla bir şey yapmaz ama canı etkilemek istiyorsa, sessiz ve derinden etkiler hatta alttan alta herkesi çekip çevirebilir. İnsanlarla iç içe olmak Balık burcunu biraz rahatsız eder. Kıymet verdiği, üstat ya da işinin erbabı gibi gördüğü kişilerle, belli bir konu üzerinde yoğunlaşan yakınlıklar kurmayı tercih eder. Ama kalabalıklara karışmak, insanlarla kaynaşmak onlara çok cazip gelmez. İnsanlık fikrini ciddiye alır, insanları ise genel anlamda itici ve tedirgin edici bulurlar. Kurt Cobain‘in insanlara karşı duyduğu tepki ile insanlarda uyandırdığı sevgi arasındaki tezat buna iyi bir örnek. Merkez Bankası'nın efsanevi başkanı Alan Greenspan asla cana yakın biri olmamış ama ABD ekonomisini uzun yıllar çekip çevirmiştir. Satürnleri uygun şekilde konumlanmışsa, geniş insan kitlelerini yönetmek konusunda da çok başarılı olabilirler, mesela George Washington, Gorbatchev, Al Gore ve Recep Tayyip Erdoğan gibi.

Balık Burcu'nun kariyer hayatı
Balıklar işlerini sevmek zorundadırlar. O zaman çok mutlu olur ve gayet yaratıcı projelere imza atabilirler. Rutinleri pek sevmedikleri için çalışma koşullarını kendilerine uyduracak ya da özgür davranma imkanı veren işleri seçeceklerdir. Bir de mutlaka arkalarını toplayan birilerine ihtiyaç duyarlar. Aslında onlar için en ideal işler, bol bol seyahat etmelerini sağlayacak şeyler ya da en azından zihinsel seyahatler yapmalarına imkan veren yani bol bol okuma, inceleme, iç dünyalarının derinlerine dalma, yeni boyutlara girme imkanı veren şeylerdir. Din adamı, kaşif ya da bilim adamı olmaya yatkındırlar. Zaten işlerini severlerse ibadet eder ya da aşk yaşar gibi yapma huyları vardır. Graham Bell’in ve Einstein’ın Balık olmaları hiç şaşırtıcı değil! Apple‘ın sıradışı patronu Steve Jobbs da bir Balıktı. Genel itibariyle sanat ya da yayıncılık dünyasıyla ilgili işlerde çalışmak da ilgilerini çeker. Bohem hayata bayılırlar! Görsel sanatlara özel bir yetenekleri vardır; Renoir ve Michelangelo resim dünyasında, Bertolucci yönetmenlikte çığır açmış Balıklardır.

Balık Burcu'nun ilişkileri
Balıklar, kendine ve hayatına sınır çekmeyi pek bilmez. Ev ve aile kavramı biraz geniştir. Kaldığı her eve sığar, hatta yerleşir ve yayılır. Ama aidiyet hissetmekte zorluk çeker ve ne vakit gelip ne vakit gideceği belli olmaz. O yüzden seyahatli işler yapmasında fayda vardır. Hani ortadan kaybolması için iyi bir bahane olur. Güven vermekte zorlanır. Çoğu kez iyi başlar ama iyi açılar almış bir Merkür’ü yoksa pek iyi bitiremez.

Aşka aşıktır! Aşk duyduğu her şeye delice bağlanır ve onsuz yaşayamayacakmış gibi hisseder. Ama aşkı yansıtma şekli, Ay‘ın yerleştiği burca bağlı olarak değişiklik gösterir. Yani Ay’ı Aslan'daysa içip içip serenatlar yaparken Başak'taysa aşık olduğu insanın kölesi ya da en azından hemşiresi olabilir. Oğlak'taysa içine atıp kendini de karşısındakini de hasta edebilir. Kova'da kendine inat duygularını yok sayabilir. Fakat her halükarda seksi sanat haline getirmek gibi bir yetenekleri vardır.

Evlilikte seçici olur! Zor karar verebilir. Geç evlenebilir. Ama evlendi mi de kontratını ciddiye alacak ve kendini gerçekten sorumlu hissedecektir. Çoğunlukla, kendisini çekip çevirecek ve hem sekreterliklerini hem doktorluklarını hem muhasebeciliklerini yapacak biriyle evlenmeyi tercih ederler. Ya da kendilerine bu işler için birer profesyonel bulup bir ömür keyiflerine bakar ve birileriyle aşk yaşamaya devam ederler. Çocuklarına düşkün olur. Hatta onlarla çocuk olabilir. Ama az gelişmiş bir kişiliğe sahipse onlara bağımlı, kendini onlara taşıtan bir ebeveyn de olabilir.

İnandıkları şeyler içinde yitip giderler. İç dünyaları çok zengin ve sıradışıdır. Görünmeyene iman etme kapasiteleri çok geniştir. Suya da Ay’a da bayılırlar. Eğer Uranüsleri, Plutoları veya duruma göre Satürnleri zor açılar aldıysa vesvese kapasiteleri, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını aratmaz! İyimserliğin de karamsarlığın da dibini bulabilir ve bütün derinlerden sağlam çıkabilirler. Tabii onların "sağlam" halleri, başkalarının sağlamlık normlarına ne kadar yakındır, burası hiç belli değil.

Balık'ın güzelliği sınırsızlığındadır. Çirkinleşebildiği zaman da yine sınır adabını kaybettiği için o hale gelir! En iyi Balık gönlünü sınırsız, tavrını adaplı tutabilmeyi öğrenmiş ve dünyada cenneti yaşamanın anlamını maddi değil manevi manada keşfetmiş Balıktır. Bunu da arif olan Balıklar gayet iyi bilir!

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER