› 
 › 
Junoastroloji.com 02.05.2015

4 Mayıs'ta Akrep Burcu'ndaki Dolunay'ın burçlara etkisi

Akrep Burcu'ndaki Dolunay, kontrolü elimizde tutma arzumuzu, sorumluluklarımızı ve sabrımızı sorgulamaya neden olabilir. Juno Yıldız Gözlemcisi, Dolunay'dan nasıl etkineceğimizi burçlara göre yazdı.

4 Mayıs 2015 günü, İstanbul’a göre saat 06:42 itibariyle, Dolunay dediğimiz Güneş-Ay karşıtlığı tam halini alacak.

4 Mayıs'ta Akrep Burcu'ndaki Dolunay'ın burçlara etkisi

Aslında hepimizin ”bahar gelsin, canlılık olsun, gönüller çoşku ile dolsun, ellerimiz de evlerimiz de hayatlarımız da hareketli ve bereketli olsun” gibi bir arzusu var. Ama bu heyecanlı beklentilerimizin, gördüğümüz her çiçeğe kuş gibi uçup anca bir kelebek kadar takılı kalma eğilimimizin tam tersi bir süreçten geçmemiz de mümkün. Adeta daha fazla ertelemek istemediğimiz ne varsa, bu aralar ertelenmekte…

Dolunay’ın bize en derinden sorgulattırdığı konu; konfor alanımızda ne kadar konforlu olduğumuz! Çalıştığımız, yaşadığımız, günlük rutinlerimizi sürdürdüğümüz alanlara rahatça yayılıp, kontrolü elimizde hissetmek arzusundayız. Gelgelelim, hayatımızın akışını arzularımızdan öte, taşıdığımız sorumluluklar ya da bir şekilde bağımlı olduğumuz insanlar belirliyor olabilir. Gündelik hayatımızın sınırları içinde iktidar kavgalarına ve kontrolü yitirme kaygılarına gömülmemiz an meselesi.

Bedenimiz ve sağlığımız üzerinde de kontrolün elden kaçtığı konular, fiziksel sıkıntı, halimizden görüntümüzden hoşnutsuzluk ya da hastalık olarak önümüze gelebilir ve kendimizi rektifiyeden geçirmek ihtiyacını duyabiliriz. Kendimizi arzulu ama yetersiz ya da birileri tarafından engellenmiş/bastırılmış hissettiğimiz alanlar, bu ara gözümüze daha bir batacak ve içten içe huzurumuzu kaçıracak.

Hayatımıza anlam, kıymet, keyif katmak ve baktığımız yerlerde gönlümüze hoş gelen şeyler görüp, arzumuza göre davranmak isteyeceğiz. Lakin koşullarımız biraz daha beklemeyi ya da istediklerimiz için kararlılık ve çaba göstermeyi gerektirecek ve bu bize biraz haksızlık gibi de gelebilecek. Üstelik etrafımızdakiler de bu durumu bizim için pek kolay hale getirmeyecekler! Sonuçta kendimizi belki "hayat kalitemizi yükseltme arzumuzla, imkanlarımız ve mecburiyetlerimiz arasında" belki de "tutkularımız ve özlemlerimizle, alışkanlıklarımız ve rahatımıza gelen kalıplar arasında"sıkışmış hissedeceğiz.

Bu hal bizi;
-Beklentilerimizi, önceliklerimizi, ve kararlarımızı elden geçirmeye ve değişiklikler yapmaya,
-Göze alamadığımız fedakarlıkları artık dikkate almaya,
-Ya da sürdürmeye kararlı/zorunlu olduğumuz rutinlere bağlı kalabilmek için sabır ve iman tazelemeye yöneltecek.

İnsan hep nefsinin doğrusuna gitmek ve arayışlarının hepsine en kolayına gelen yerden ve hoşuna giden türden cevap bulmak ister. Ama hayat arayışlarımız ve özlemlerimizi "yem" yapıp, bizi zora koşar ve şekillendirir.

Hayatımızın geldiği halden ya da bu halin bize getirdiği sorumluluk ve çerçevelerden hoşnut olmayabiliriz. Ama, yorulmadan, elimizi taşın altına koymadan, emek vermeden, kendimizden hoşnut olacağımız bir hayat sürmek mümkün değil.

İnsan emek verdiği alanda, hiç değilse hakimiyet kurmak ister. Ne var ki biz -buna dirensek de- hayatın akışına hiçbir şekilde hakim değiliz. Bizim gayretlerimiz, üzerimize düşeni yapmakla sınırlı. Akışı tüm açıklığı ile değerlendirmek de sonucu bire bir belirlemek de, fiziksel ve zihinsel yeteneklerimizin kapsamı dışında. Başka bir deyişle emeklerimiz karşılığında elde edeceklerimize dair bir belirsizlik duymak, hayatın doğal bir parçası.

Bize belirsiz ve bazen katlanılması güç gelen bu akış içinde, hayatı beklentilerimiz doğrultusunda değerlendirdiğimiz kadar mutsuz, anlamlı çabalar içinde olduğumuz ve kendimize saygımızı kaybetmeden yaşadığımız kadar da hoşnut oluruz! Yani aslında hoşnutluk bize dıştan, şekilden, akıştan değil, Ruh’tan gelen bir tatmin hissidir. Bazen bize kolay gelen yol işimizi daha bir zora koşar ama "dar kapı"dan geçmeyi bir kez başarırsak, önümüzde açılacak olan ovalarda ummadığımız bir özgürlük ve ışıkla karşılaşabiliriz.

Bu Dolunay’da, size zor gelen ama bir süre sabretmenizi gerektiren durumlar için ihtiyaç duyduğunuz gücü, çevrenizden değil kalbinizden alın. Bilin ki ödülünüz ummadığınız kadar büyük olacak!

4 Mayıs'taki Akrep Burcu'ndaki Dolunay'dan burçlar ve yükselen burçlar nasıl etkilenecek?

Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar
Bu aralar iş hayatınız sizi tatmin etmiyor olabilir. Kullanıldığınıza, emek verdiğiniz konularda beklediğiniz karşılıkları alamadığınıza ya da beraber çalıştığınız/ yaşadığınız insanların yüksek egolarından bunaldığınıza ve değerinizi bu ortamda açığa çıkartamadığınızla iligili kaygılarınız var. O çok kıymetli iktidarınızın sarsılıp sarsılmadığını bir yana bırakıp, yaptığınızın hakkını vermeye odaklanın. Biliyorsunuz ki, vesvese ve gözü kararmış hırs size oldunuz olası zarar veriyor. Kazandığınız para, özlediğiniz standartları satın almaya yetmediği için de mutsuz ve tatminsiz hissediyor olabilirsiniz. Eliniz borçlanarak harcamaya gidiyorsa durun! Zira kısa dönemli tatminler için uzun vadeli boyunduruklara girmek size kendinizi sonradan daha kötü hissettirebilir. Cinsel yaşamınızda da kendinizi ispat etmek için saçma sapan şeyler yapmayı bırakın. Özen ve hassasiyet sonuç itibariyle atraksiyon ve skordan daha fazla hoşnutluk getirir!

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar
Bu aralar hayat ve iş ortaklıklarınız sizi tatmin etmiyor olabilir. Siz ilişkilerinizde güvende kalmaya çalıştıkça, size güven vermeyen ya da aidiyet duygunuzu beslemeyen insanlarla bir arada olduğunuzu düşünebilirsiniz. Yürümeyen ilişkiler ve iş birliklerine dair hayal kırıklıklarınız üste çıkacak ya da ilişkilerinizin artık hayale yer bırakmayan bir sorumluluklar silsilesine dönüşmesi, sizde tepki uyandıracak. Haydi bir süre için yürümeyen ilişkiler konusunda başkalarını suçlamayı bir yana bırakın ve kendinize "Neden bana istediğimi vermeyecek ilişkilerin ya da olmayacak hayallerin içinde debelenip duruyorum?" diye sorun. Size artık gereksiz gelmeye başlayan sabrınızın altında değişme korkusu, abartılı olmaya başlayan ısrarınızın altında ise "herkesi ve her şeyi mutlaka istediğiniz hale getirmek" hırsı olduğunu fark edin. Kendinize dürüst olursanız, hangi yöne gitmeniz gerektiğini daha iyi görebilirsiniz.

İkizler burçları ve yükselen İkizler olanlar
Bu aralar hiçbir şey sizi tatmin etmiyor olabilir. Ne kadar uğraşsanız da hayatınızın istediğiniz gibi gitmediğini, özlemlerinize ulaşamayacak kadar yetersiz ya da koşullar itibariyle engelli biri olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sağlık sorunları ya da genel bir enerji düşüklüğü nedeniyle de isteksiz, huysuz ve huzursuz olmanız mümkün. Öncelikle, bu halin yarattığı hayal kırıklığı ve hoşnutsuzluğu aşmak için etrafınızda sorumlu tutulacak, suçlanacak birilerini aramayı bırakın! Bazen işler sizin istediğiniz gibi gitmez o kadar! Bazen görevleriniz ağır, işverenleriniz ne istediğini bilmez, size hizmet veren insanlar beceriksiz hatta size ait olup emirlerinize uyması gereken vücudunuz dahi güçsüz olabilir. O zaman size düşen sabırlı olmak! Sabretmek yerine ona buna sataşmaya, talepleriniz veya yorumlarınızla etrafınız için huzursuzluk kaynağı olmaya başlarsanız, insanlar sizden uzaklaşırlar. Bu da sizin iç huzursuzluğunuza ve çaresizlik duygunuza çare değil.

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar
Bu aralar her şey size hem cazip hem de bir o kadar endişe verici geliyor olabilir. Topluluklar içinde ön plana çıkma, fark edilme, beğenilme, kendinizi sevdirme güdünüz yüksek. Ancak beğenilmeme korkularınız, arzu ettiğinize erişememe ya da beklediğinizi bulamama endişeleriniz de tavan yapabilir. Değerinizi başkalarının üzerindeki etkinizle ölçmeyi bırakmazsanız, kendinizden asla hoşnut olamayacaksınız. Arzu ile takıntıyı birbirine karıştırma, bir şeyleri durduğunuz yerden deli gibi isteyip, ayağınıza gelsin diye kırk tane manipülatif atraksiyon çevirip, yine de hiç oralı değilmiş gibi görünme hallerine bir son verin. Henüz tam formunuzda hissetmiyor ve açığa çıkmak yerine içerlek planlar yapıyor olabilirsiniz ama merak etmeyin; Yengeçler için fırsatlar zamanı! Yeter ki, siz başkalarının teşvik veya onayı için kıvranmak yerine, cesur adımlar atın.

Aslan burçları ve yükseleni Aslan olanlar
Bu aralar görev bilinci yüzünden üzerinize aldığınız işler size ağır geliyor olabilir! Hem özel hayatınız hem de iş hayatınızın size "iyi hissetmek" yönünde fazla katkısı olmadığını hatta yaptıklarınızın dirençle ya da kadir bilmezlikle karşılandığını düşünebilirsiniz. Kendinizi görmek istediğiniz yerle içine girdiğiniz kontratların -ortaklık, grup çalışmaları, evlilik...v.b.- getirdiği yaptırımlar arasındaki farklar, aidiyetlerinizi sorgulamanıza neden olabilir. Özetle; sorumluluklarınızla mutlu olmak şu aralar biraz zor. Özellikle iş yerlerinde mutsuz hisseden Aslanların bu aralar, kapıyı çarpıp çıkmak ile güvenlik kaygısı nedeniyle sabrederken sinir küpüne dönmek arasında kalmaları mümkün. Bu durumu içinden çıkılmaz hale getiren şey sizin aldığınız sorumluluklardan memnun olmanız için "ancak her şey gönlünüze göre olmasını" bekliyor olmanız! Artık çocuk değilsiniz! Üzerinize aldığınız bir işi, onurlu bir şekilde yapmak adına mutlu olmayı biraz ertelemek sizi öldürmez. Güvende ya da ait hissetmek adına sevmediğiniz şeyleri kendiniz ve herkes için eziyete dönüştürüyorsanız, bu size bir "seçim ve yol ayrımı sorumluluğu" getirecektir.

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar
Bu aralar düşüncelerinizi hayata geçirmek ya da doğru bulduğunuz gibi davranmak sizin için zor olabilir! Çevreden gelebilecek engellerden çekindiğiniz için planlarınızı uygulamakta sıkıntı yaşayabilirsiniz, hareket alanınız kısıtlı olabilir. Ya da kendinizi söz ve davranışla ifade etmek konusunda problem yaşayabilirsiniz. Asıl mesele, sizin içinizde var olduğunu düşündüğünüz bir cevheri ortaya koymayı becerememeniz. Doğru olmaya ve bunun sizi haklı ya da değerli kılacağı düşüncesine takılı kalmayın. Zira "size göre doğru" olanı yaparken ya da söylerken, iletişim engellerine takılıyorsanız, burada çözmeniz gereken bir sorun var. Anlaşılmamak, değerinizin bilinmemesi, susturulmak, ciddiye alınmamak, geri püskürtülmek sizi her zamankinden çok rahatsız ediyor ve iletişimlerde kendinizi patlayacak bir bomba gibi hissediyorsanız, kendinize dönün ve şunu sorun; "Madem kendime güveniyorum, neden daha şefkatli, yargısız ve uzlaşmacı bir iletişim yolu bulmaya çalışmıyorum?"

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar
Bu aralar tutkularınızı ve kaybetme korkularınızı dengelemek sizin için zor olabilir! Kendinizi elde ettiklerinizle, ulaşabildiğiniz kaynaklar veya aldığınız ilgiyle tanımlamaya, her zamankinden daha yatkınsınız. Güvende hissetmek için hayatınızda varlığını görmeye ihtiyaç duyduğunuz bazı nitelikler -para, ilgi, saygı, maddi güvence...vb.– olabilir. "Bunları herkes ister!" dediğinizi duyar gibiyim. Ama her insanın bazen mahrumiyet yaşadığı süreçler vardır. Bağımlılığınız ne kadar fazlaysa, mahrumiyet duygunuz ve çektiğiniz acı da o kadar fazla olur. Size değer katacağınız düşündüğünüz şeyleri elde etmek için özdeğerinize zarar verecek kadar ileri giden seçimler yapmamaya dikkat edin bu aralar. Zira istediklerinizi alsanız da arkasından gelecek boşluk duygusu, sağlayacağınız ilk tatmin hissinden daha büyük olabilir. Mutlu olmak için müsrif olmamaya, elinizin altındaki fırsatları, insanları ve kendi yeteneklerinizi, sorumsuzca kullanmamaya ya da basit hırslarla tüketmemeye özen gösterin.

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar
Bu aralar her şey ama en çok da insan ilişkileri sizin için zor, acı verici ve tehditkar olabilir. En akrep halinizdesiniz diyeyim, siz gerisini anlayın! Gizli gizli beğenip de açılamadığınız insanlara ya da en olmayacak şekilde davranıp karman çorman ettiğiniz ilişkilere uzaktan bakıp gıcık olabilir ve yine de uygun adımı atmamakta ısrar edebilirsiniz. "Akrep yapmaz yaptırır!" kanununu bir bırakın. Sonra en mutsuz olan yine siz oluyorsunuz. İktidar tutkunuz yüzünden hem çevrenizdekiler hem de siz zarar görebiliyorsunuz. Kendinizi yakma ama bu arada da karşınızdakine kendini suçlu hissettirme türünden şaşaalı intikam planlarını ya da katliam kıvamında baştan çıkartma ve etkileme komplolarını silin aklınızdan. Kırk yılda bir efendi olun. Seviyorsanız söyleyin. Hatalıysanız af dileyin. Verebileceğiniz güzel bir şey varsa, bunu kendinizin de kimsenin de burnundan getirmeden yapıverin olsun bitsin.

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar
Bu aralar sizin için en zor şey, kaygılarınızla baş etmek olabilir. Çok şey yapmak istiyorsunuz, ama bunun için yapma/sunma/aktarma biçiminizi değiştirmeniz gerektiğinin de farkındasınız. Zira alıştığınız gibi yaparsanız, sıkıntıya girmekten kaygı duyuyorsunuz. Değişim, değişim diye tepinen Yayların olduğu yere mıh gibi çakılı kalmasına ne demeli! Haydi kendinize itiraf edin; olduğunuz gibi beğenilmeyeceğiniz düşüncesi sizi sinir ediyor. O yüzden alışkanlıklarınızı gurura dönüştürüyorsunuz. Siz neyi nasıl yapsanız, hayran olunmak isteyen tatlı bir megalomansınız. Ve farklı bir bakış açısı geliştirmek düşüncesinin sizden çıkması yerine, dış koşulların baskısıyla oluşması, sizi rahatsız ediyor. Eğer kendinizi güvensiz, ürkek, yetersiz hissediyorsanız, bu Dolunay’ı atlatın. Ondan sonra da sakin sakin, neyi ne şekilde ve ne boyutta yapmanın uygun olacağını bir daha sakince düşünün. Zira beğenilmeme kaygısıyla, aşmamanız gereken sınırları zorlayıp, istemediğiniz bir durumda da kalabilirsiniz!

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar
Bu aralar sizin için en zor şey, yeni girdiğiniz çevrelere ya da alışmadığınız ama bir şekilde içinde kaldığınız durumlara adapte olmak. Karşınıza ilginizi çeken bir iş, heyecan verici bir teklif hatta hoşlandığınız bir kişinin çıkması mümkün. Ama bu fırsatı nasıl değerlendirmeniz gerektiği konusunda kafanız karışık olacak. Arzulu olmaya arzulu, hatta heyecanlısınız. Lakin, bu adımı atmanın ne getirip ne götüreceğini hesaplamakta zorluk çekiyorsunuz. Eğer incitilmekten, ya da zarara uğramaktan çekiniyorsanız, o zaman tek yapacağınız şey, burnunuzun dikine dalmak ile kendinizi kapatmak arasında makul bir denge yakalamak. Siz ya bir şeyi proje haline getirip, geri dönmemecesine üzerine yürümeli ya da kendinizi tamamen uzak tutmalısınız değil mi? Haydi gelin, bu defa hep yaptığınız gibi yapmayın. Kuşku duymak ve kendi kendinize alıp vermek yerine yargısız, açık ama temkinli olmayı, bir de elinizi ne kadar taşın altına koymak istediğinizi iyice düşünmeyi, ondan sonra da sakin ve ılımlı adımlarla ilerlemeyi unutmayın.

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar
Bu aralar sizin için sözünüzü geçirmeniz gereken her ortam ya da size söz geçirmeye çalışan her insan bir tehdit unsuru. Tüm yol arkadaşlarınızı, ekip halinde çalıştığınız ve davrandığınız insanları, hatta romantik ilişkilerinizi bile bir gerilim hattına çevirme potansiyeliniz var. Zira, sizi yeterince dinlemediklerini, arzularınıza kulak vermediklerini düşünüyor olabilir, dolayısıyla da kendinizi güvende hissetmekte zorlanabilirsiniz. Kendi halinde giden bir ilişkide birden "sizinle ciddi olup olmadığını kontrol etme" ihtiyacı duyabilir ve umduğunuz tepkiyi alamazsanız, ortalığı dağıtma eğilimi gösterebilirsiniz. Tepkilerinizin altında dıştan gelen etkilerden ziyade bu etkilerle tetiklenen iç korkularınızın yattığını fark edin. Bir durumu istediğiniz hale getirememek düşüncesi, sizi bir saatli bombaya çeviriyorsa, burada karşınızdakilerin sizi takdir edemiyor ya da hakkınızı yiyor olmalarından biraz daha fazla bir şeyler olabilir.

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar
Bu aralar sizin için en zor şey, ne istediğinizi bilmek. Yani elbette çok şey istiyorsunuz. Hatta her zamankinden çok daha fazla şeyi, çok daha yoğun bir arzuyla istiyor olabilirsiniz. Ama seçmek de zor, yapmak da! Gitmek de zor, kalmak da… Kendinizi şımartmak, mutlu olmak, aradığınız huzuru bulmak, hayatınızı tam istediğiniz kıvama getirmek hiç bu kadar derdiniz olmamıştı. Ama bu aralar, en fazla da bu konuda zorlandığınızı fark edecek, ne yapsanız tam içinize sindiği gibi bir duruma gelemediğinizi görüp, artık belirgin bir değişiklik yapmayı isteyeceksiniz. Yani bu kez mutlu olmak için oluruna bırakmak yetmeyecek, galiba bazı taleplerinizi öne çekmeniz, bazılarından vazgeçmeniz, bir de yön seçip oraya doğru somut adımlar atmanız gerekecek. Yol almak istiyorsanız rahatınız biraz kaçacak. Karar verip adım atmanızı sağlamak için, bu Dolunay sizi biraz sıkıştıracak.

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER