› 
 › 
Junoastrology.com 04.12.2014

6 Aralık'ta, İkizler Burcu'ndaki Dolunay'ın burçlara etkisi

6 Aralık'ta İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay'la birlikte hak, kazanç, öncelik, önem ve saygınlık gibi konularda mücadeleli günler yaşayabiliriz. Juno Yıldız Gözlemcisi bu yeni dönemin burçları nasıl etkileyebileceğini yorumladı.

6 Aralık günü İstanbul’a göre saat 14:27 itibariyle, 2014 yılının son Dolunay’ını yaşayacağız. İkizler Burcu'nda gerçekleşecek Dolunay'ın bizi nasıl etkileyeceğini daha önce yazmıştık, okumak için tıklayın.

6 Aralık'ta, İkizler Burcu'ndaki Dolunay'ın burçlara etkisi

Cüretkar ve talepkar bir Dolunay bekliyor bizi. Yeterince bekletildiğini, yeterince haksızlığa uğradığını, yeterince ertelendiğini ve artık sesini yükseltip, hakkı olanı alması gerektiğini düşündüğü için neyi dağıttığını çok da umursamayan bir Dolunay! Sahip çıkmakla ilgili bir derdimiz var bu aralar... Hak, kazanç, öncelik, önem, saygınlık gibi konularda girişilecek her türlü mücadele kapımızda. Uzunca bir süredir bastırdığımız için bize acı vermiş olan düşünceler açığa çıkacak. Ya da acı vermesi korkusu ile bastırılan, ertelenen adımlar atılacak.

Burcunuza ve yükselen burcunuza göre okunmasınızı tavsiye ederiz. Eğer güneş burcunuz ya da yükseleniniz girdiği burcun son derecelerine yakınsa lütfen bir sonraki burcunuzu da okuyunuz.

Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar
Değer algılarınızı ve öncelikler sıralamanızı elden geçireceğiniz ve bu değerlendirmelere göre planlarınızda değişiklik yapıp, aksiyon alacağınız bir Dolunay bekliyor sizi. Hayatınızda ”doğru gitmiyor” gibi görünen şeylerle ilgili sorumluluk almaya, eksikliğini hissettiğiniz unsurlar konusunda kendi eksiklerinizi kapatmaya karar vereceksiniz. Ve en önemlisi, etrafınızdaki insanlara bakış açınızı ve tutumunuzu gözden geçirecek, bazı insanlarla aranızdaki mesafeyi kapatmayı, bazılarını ise hayatınızdan çıkartmayı tercih edeceksiniz. Unutmayın; değişimi arzu ediyorsanız, önce tavrınızı değiştirmek zorundasınız. Zira siz yapmazsanız, hayat sizi buna mecbur bırakacak.

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar
Sahip olduklarınızı daha iyi kullanmak, atıl kalan değerleri ise elinizden çıkartmak ve daha işe yarar hale dönüştürmekle ilgili bir süreç var önünüzde. Alım-satım konularına odaklanmak, iş değiştirmek ya da para kazanma şeklinizi gözden geçirmek için ideal bir zaman. Bu Dolunay’da kendinize neyi kazanmak için neden vazgeçtiğinizi sorun ve içinize sinerek adım atın. Yoksa sonrasında kayba uğramış, eksilmiş, ucuza gitmiş gibi hissedersiniz. Özdeğer algınızı yeniden yapılandırmak için de çaba göstermeniz gereken bir zaman. Lütfen kendinizi sahip olduklarınızla ya da tükettiklerinizle ölçmeyi bırakın. Şimdi korkularınızı, kaygılarınızı ve geçmişle bağlarınızı kökten dönüştürme zamanı… Haberiniz olsun!

İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar
İşte İkizler için gönül işlerine ve yol arkadaşlıklarına el atma, gidişata bir çeki-düzen verme vakti. Kendinizi önemli, değerli, vazgeçilmez hissetmek istediğiniz bir süreç ve bu duygunun hayatınıza aldığınız gönül ya da iş ortaklarınızdan gelmesini umuyorsunuz! Ama bu kez uzlaşıp kaynaşmak yerine, sorgulayıp zorlamaktan yanasınız. Size umduğunuz katkıyı yapmayan, hoşlandığınız gibi davranmayan insanlara yol verme eğilimi gösterebilirsiniz. Talepkar ve ödünsüz tavrınız ilişkilerinizde bitişlere ya da konsept değişikliklerine yol açabilir. O yüzden gözden çıkardığınız ilişkileri adabıyla bitirin. Kaybetmek istemediğiniz insanların üzerine ise ”bu limondan ne kadar su çıkartabileceğinizi” görmek için gitmeyin.

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar
Yengeçler için kendilerine çeki düzen verme vakti… Biliyorum, siz alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyi, geçmişi arkanızda bırakmayı, kendinizi zora sokmayı sevmezsiniz ama; atılım yapmak için fiziksel ve duygusal yüklerinizden kurtulmak, düzen kurmak için dolapları temizlemek, becerikli hissetmek için aksiyona geçmek lazım… Eski rahat ayakkabılarınızın içinden çıkmak zorundasınız. İş değiştirmek ya da iş yapma biçiminizi değiştirmek için de sağlık ve fiziksel kondisyon konularında yeni bir sisteme geçmek için de iyi bir dönem. Hayatla bağlarınızı sağlamlaştırmayı, göbek bağı kurduğunuz insanlarla ilişkilerinizi yeniden yapılandırmayı ve gerektiğinde yalnız başınıza da ayakta kalmayı, artık öğrenin.

Aslan burçları ve yükseleni Aslan olanlar
Bu aralar risk iştahınız kabarık. Potansiyelinizi gerçekleştirmenize mani olduğunu düşündüğünüz hiçbir şeye daha fazla emek ve zaman vermek niyetinde değilsiniz. Yüzünüzü yeni frısatlara çevirmek, olasılıkları değerlendirmek, enerjinizi yeni-yepyeni konulara odaklamak ve gönlünüzün dümenini size yeni heyecanlar yaşatacak işlere ya da insanlara doğru kırmak istiyorsunuz. Yapın ama sırf hareket olsun diye her aklınıza geleni yapmamaya da azcık dikkat edin. Elinizde olan oynaş ve uğraşlardan artık ”elektrik” almıyorsanız, mesafe alın ve kalıcı bir değişimi adım adım planlayın. Ama yeni olsun çamurdan olsun diye önünüze gelen her maceraya dalmayın.

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar
Bu aralar ”sorumluluk” anlayışınızı ya da ”görev bildiğiniz şeylerin” içeriğini yeniden değerlendirdiğiniz bir sürece girebilirsiniz. Yeni bir işe başlamayı düşünmek, iş yerinizde yeni işlevler üstlenmek, size para ya da prestij kazandıracak planlar yapmak için uygun bir zaman. Öte yandan, aile düzeninizde, özel hayatınızın yapısında, yaşadığınız mekanda bazı değişimler yapmanız da gerekebilir. Tadilat tamirat işlerine girebilir, hasta olan bir yakınınızla ilgilenebilir, bir evlat ya da bir ebeveyn olarak konumunuzu / tavrınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Her halükarda hayatınız alıştığınız halden çıkacak gibi görünüyor ve siz akışa uyum sağlamak durumunda kalacaksınız. Kasmamaya gayret edin.

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar
Hayat planlarınızda radikal değişimler yapma eğilimi içindesiniz. Genelde olanı muhafaza etmeye yönelikken, bu ara ileri doğru atılım yapmaya teşnesiniz. Seyahat etmeye, yeni bir şeyler öğrenmeye ve denemeye pek isteklisiniz. Taşınmaya karar verdiyseniz, onun için de uygun bir zaman. Yani ruh ikliminiz gayet seyyar ve seyyal. Aslında bu duygunun derinine inerseniz, sizi zayıf, yetersiz, güçsüz ya da kayıp hissettiren hiçbir şeye artık izin vermemek yönünde bir cesaret hissettiğinizi ve hayatınıza yön verirken benimsediğiniz genel tutuma yönelik bir özeleştiri içine girdiğinizi, düzen / bağlılık / bağımlılık algınızı, toptan sorguladığınızı fark edeceksiniz.

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar
Kendi değerinizi bilme ve bildirme zamanınız gelmiş sizin şekerim :) Ya hep ya hiçlere oynamaya, size bariz getirileri olacak işlere ve insanlara yatırım yapıp, beklentinizi karşılamayanları açığa almaya kararlısınız. İş girişimlerine yatkın, yeni tekliflere açık, risk almaya istekli, gözden çıkartılacak şeyleri arkanızda bırakmaya ise pek açıksınız. DOLUNAY sizi önemsediklerinizi elde etmek için bir şeylerden vazgeçmek zorunda bırakacak. Yaşama ve/veya çalışma biçiminizi, ve yerinizi değiştirmeniz mümkün. Hayat düzeninizde sürpriz dönüşümlere yol açacak olaylar ve insanlarla da karşılaşabilirsiniz. Tek uyarım; yeniyılı karşılarken, eski hatalarınızı tekrarlamayın ki, değişim hakikaten yenilik ve değer katsın ömrünüze.

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar
Hep değiştiren (ortamı/durumu/bağlantı şeklini) siz olurdunuz ya… Bu kez değişen siz olacak gibi duruyorsunuz. İş ve gönül ilişkilerinize bakış açınızı ve beklentilerinizi mercek altına alacaksınız. Özgür ruhlu olduğunuzu söyleseniz de siz, ilişkiler üzerinden kendini değerlendiren, kendini önemsemek için bağlar kuran birisiniz. Kimi neden önemsediğinizi ya da neden önemsemediğinizi anlamak, size kendiniz hakkında çok fazla ipucu verecek bu aralar. Enerjinizi odakladığınız yerler, öncelikleriniz, önem sıralamanız, hatta paranızı ve kaynaklarınızı kullanma şekliniz radikal olarak değişecek. Hayatınıza anlam katma biçiminizi, mutlu olmaktan, sevmek ve sevilmekten ne anladığınızı bir daha düşüneceksiniz.

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar
İnziva devriniz gelmiş sizin… Görünürde çok aktif olsanız, hatta fedakarca çalıştığınız, kendinizi düşünecek fırsat bulamadığınız bir süreçten geçseniz dahi asıl yoğunluğunuz içinizde olacak bu aralar. Yani asıl işinizi hayatınızın geri planını derleyip toplarken yapacak, içinizdeki ihmal edilmiş köşeleri bulup onları temizleyecek, arka bahçenizi mercek altına alacaksınız. Güvenlik alanınıza, başınızın üzerindeki çatıya, geçmişinizle olan bağlarınıza bakışınız değişecek. Alıştığınız sistemin dışına çıkmanız gerektiğini, özel hayatınızı yeniden düzenlemeniz, hatta fiziksel alışkalıklarınızı bile dönüştürmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. İhmal ettiğiniz sağlık konularına eğilmek ya da zihinsel/duygusal terapilere başlamak için de oldukça uygun bir zaman.

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar
Bu aralar size yenilik olsun da ne olursa olsun. Tek kelime ile fırsat peşindesiniz. Konu ister iş olsun, ister aşk… Önünüze çıkabilecek bütün olasılıkları değerlendirmek, enerjinizi olabildiğince yeni işler için kullanmak, geçmişten beri düşünüp atamadığınız adımları atıp, hayat planlarınıza yepyeni bir boyut katmak istiyorsunuz. Yetersizlik kaygısı, yalnızlık korkusu, kayıp endişesi, suçluluk hissi gibi bilinçaltınızın mezarlığından çıkma hayaletlere kapılmazsanız, önünüz açık. Ama yeni el attığınız işlerde de eski kaygıları ve ayak bağlarını bırakamadan yürümeye çalışırsanız ya da artık geçmişte kalması gereken ilişkilere veya alışkanlıklara veda edemezseniz enerjiniz çok düşer ve ileri gidemezsiniz.

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar
İşinizi şansa, kadere, kısmete bırakmak yerine insiyatif almanız gereken bir zamandasınız! Güvende olmak mı istiyorsunuz, hayatınızın sınırlarını belirlemek ve önünüzü görmek ihtiyacında mısınız? O zaman kendinize sınır çizmekten kaçınmayın. İş bulmak, sorumluluk almak, kendinizi aktif bir biçimde ortaya koymak, tercihlerinizi belirtmek, duruşunuzu netleştirmek için süper iyi bir zaman. Durmayın yapın… Zaten yapmaz da yine ortama, duruma, zamana, başkalarının insiyatifine bırakırsanız, bu defa kendinizi ciddi anlamda ortada kalmış hissedeceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Para veya prestij kaybına uğramamak için risk almak ya da istediklerinizi elde etmek için bazı taleplerinizden geri adım atmak durumunda da kalabilirsiniz. Ama bilin ki hayat size risk gibi görünen durumların içine gizlenmiş fırsatlar sunacak bu aralar.

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER