› 
 › 
Junoastrology.com 08.02.2016

8 Şubat Kova Burcu'nda Yeniay'ın etkileri

Kendimizle yüzleşirken yeni kararlar aldığımız bir döneme giriyoruz. Juno Yıldız Gözlemcisi, 8 Şubat'ta Kova Burcu'nda gerçekleşecek Yeniay'ı yorumladı.

8 Şubat 2016 günü, İstanbul’a göre 16:39’da Yeniay adını verdiğimiz Güneş ve Ay Kavuşumu tam halini alacak. 

8 Şubat Kova Burcu'nda Yeniay'ın etkileri

Yeniay’ın Ocak sonundan bu yana yaşanmakta olan süreçlere yeni bir boyut katacak ya da bizim olan bitene bakış açımızı dönüştürecek.

Biz bu Yeniay’da yaşadığımız durumun gerçeğini tam olarak kavrayacak, duymamız gereken bir cevap varsa onu alacak, bir başkasıyla yüzleşmemiz gerekiyorsa bunu bir şekilde yapacağız.

Bir olay, bir haber, bir insan, bize görmemiz gerekeni gösterecek ve biz artık ısrarla tutunduğumuz bakış açılarını ve tavırları devam ettiremeyeceğiz. Bizim atacağımız adımlar, söyleyeceğimiz sözler, yapacağımız seçimler de, başkalarının hayatlarında böyle geçişlere yol açacak. Yani kurulan bağlantılar, çok yönlü açılımlara neden olacak.

Etrafımızda da, kollektif yaşam pratiklerimizin yönünü belirleyecek bazı kararların alındığına, bazı sınırların geri dönülmeyecek bir noktaya kadar zorlandığına şahit olabiliriz.

Hayatımızda bazı ilişkilerin, bazı alışkanlıkların, bazı planların eskisi gibi devam etmeyeceğini bu Yeniay’da görecek ve göstereceğiz.

Hayatımızdaki sorunlu ya da sorun çıkartma potansiyeli taşıyan alanlarda da, anlamsız kaçışlar veya boş kuruntular yerine, gerçekçi cevaplar bulmayı isteyeceğiz. Bunun için de doktor, avukat, danışman gibi uzman görüşlerine başvurmak isteyebiliriz.

Ama asıl yüzleşme elbette kendi kendimizle yaşanacak. Zira hayat olur. Ve biz sonunda hep kendi kendimizle kalırız.

İş biter, kapı kapanır, akşam olur. Biz bir bardak çayımızı, kahvemizi doldurur, en sevdiğimiz koltuğa oturur ve "Eee küçüğüm şimdi söyle bakalım hal bu iken biz ne yapacağız?" diye kendimize sorarız.

İşte biz bu halleşmelerde ne kadar dürüst ve cesur olursak, kendimizi duygusal dolduruşlara getirmekten, aynı takıntılı tuzaklara düşmekten ne kadar uzak durursak, yeni bir şans elde etmek o kadar mümkün olacak. Biz başkalarına ve kendimize ne kadar adil davranırsak, hayat da bize o kadar adil davranacak.

"Hayat hiç de adil değil!" diyebilirsiniz. "Hayatın adaleti insanın anda görebildiği bir şey değil!" demek daha doğru. Adalet bizim beklediğimiz sonucun beklediğimiz anda gerçekleşmesi değildir. Merkez’in baktığı yerden adaletin yolu uzun, öğretileri ise derin ve çok yönlüdür.

İnsanlar arasında ama daha da önemlisi insanlarla kendi kalpleri arasında yüzleşme zamanları vardır. Böyle zamanlarda yapılan tercihler, tüm kontratların yenilenmesine ve akışın yönünün belirlenmesine neden olur. Biz yaptığımız tercihlerle Merkez’e "Ben bundan sonra bunu hak ettim" sinyalini veririz.

Böyle zamanlarda hatasını kendine itiraf eden ve değişmeye açılanın yolu daima açılır.

Biz her mücadeleden muzaffer çıkmak, dünyevi anlamda elde edilmiş hiç bir nimet veya ganimetten ayrı düşmemek isteriz. Bu duygu bizim bütün sınavlarımızın nirengi noktasıdır!
Görünürde galip ya da mağlup, güçlü ya da zayıf, hatta alenen mağdur olabiliriz. Oysa bu önemli değildir. İnsan başkasına yenildiğini sanır ama aslında kazandığını zannederken bile yenildiği hep kendisidir!

Kazanırken kaybetmek, kazanmak için ya da kazandıklarımızın içinde kendimizi kaybetmektir. Kaybetme korkusunun ya da kaybeden olma duygusunun içinde kendimizi kaybetmek de aynen öyle.

Dünya gözüyle kayıp ya da kazanç olan Merkez gözüyle sadece bir sınavdır. İnsan kayıp ya da kazançla ilgilenmeyi bir yana bırakıp, özüne yakışanı yaptığı zaman kaybolmaktan kurtulur.

İnsan bir tercih yapıp bir tutum belirlediğinde, Merkez ile yeni bir sözleşme yapmış, hayatının bundan sonraki akışını belirleyecek bir karar almış olur. Bundan gayrı manevi anlamda kazandıklarının ekmeğini yiyecek, görmediklerini görmek, öğrenemediklerini öğrenmek için de, reva görülen yol ne ise onu yaşaması gerekecektir.

Lafı çok dolandırdın, bir dümdüz söyle şunu diyorsanız, onun da çaresi var. Ne demiştik bir önceki Dolunay yazısında; "Hayat skora değil, spora bakar!" Biz skor ne olursa olsun sportmence yaşamaya devam edelim dostlar.
 

Burç ve yükselen burca göre Yeniay'ın etkileri


Koç ya da yükselen Koç: Bu Yeniay’ın sizin için konusu, fırsat olarak gördüğünüz bağlantılar kurmak. Önünüzde sizin için önemli olabilecek çevrelere girmek ve yaptıklarınızla kendinizi göstermek için bir kapı açılabilir. Ancak bir fırsatın, riske dönüştüğüne de şahit olabilirsiniz. Olaylar üzerindeki kontrolünüzü kaybetmekten ya da konumunuzun sarsılmasından endişe etmeyin. İlle de sizin istediğiniz formatı zorlamak yerine, sürecin doğal gelişimine izin vermek iyi olabilir. Fazla sıkmak da fazla sıkılmak da bir yerden patlağa yol açar. Olmuyorsa da dertlenmeyin. Durumu ve insanları tarafsızca analiz ederseniz, bir daha böyle bir durumda kaldığınızda kiminle nasıl dans etmeniz gerektiğini daha net görebilirsiniz.

Boğa ya da yükselen Boğa: Bu Yeniay’ın sizin için konusu, geleceğinize yön verecek kontratlar ve bağlantılar. Bu bağlantılar bir iş anlaşması, ortaklık ya da kalıcı bir yol arkadaşlığını içerebilir. Siz kuracağınız bu bağlarla, geleceğinizi garantiye almak ya da en azından planlayabilmek istiyorsunuz. Bunun için de arzulu ve gayretlisiniz. Ama bir o kadar da gergin hissediyor olabilirsiniz. Bu Yeniay size yeni sorumluluklar getirebilir. Yine de hayatınızda bazı işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Öyle olursa, planlarınızın bozulmasından, yolculukların iptal olmasından, anlaşmaların havada kalmasından endişe etmeyin. Hayat bizi ayakta tutmanın ”bize garantili gelmeyen” yollarını da sunar. Ömrümüzde ne vakit bir kapı kapansa, başka kapı açılır!

İkizler ya da yükselen İkizler: Bu Yeniay’ın sizin için konusu, kendinize bir yol haritası çizebilmek. Bu konuda birilerinin de fikrini alacak ya da ister istemez bu görüşleri dinlemek durumunda kalacaksınız. Öğretirken öğrenmeniz, öğrenirken öğretmeniz gerekecek. Açık ve esnek olmanızda fayda var. Fiziksel anlamda birileriyle birilikte ya da birini görmek için seyahat etmek isteyebilir ama bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızı/işinizi paylaştığınız insanlar ya da danıştığınız uzmanlar, alışkanlıklarınızı ya da tutumunuzu yargılayabilir ve sizi bir değişime zorlayabilirler. Duymak ve görmek istemediğiniz ihtimallere kulak vermeniz gerekebilir. Ya önerilere uyacak ya da uyum sağlayamadığınız insanlarla yolunuzu ayıracaksınız. Kıvırmayın ve karar vermekten kaçmayın. Zira karar veremeyenin hakkında da karar verilir.

Yengeç ya da yükselen Yengeç: Bu Yeniay’ın sizin için konusu değişimi kabul etmek. Ve maalesef bu değişim ilişkilerinizin yapısını etkileyecek! Önem verdiğiniz birinin yaşadığı ve sizi bir şekilde etkileyen bir değişimden de bahsediyor olabiliriz. Bu değişikliğin sizin bütün yaşama şeklinizi, hayat üzerindeki kontrolünüzü alt üst etmesinden, kurduğunuz sistemin bozulmasından endişe ediyor olabilirsiniz. Bu Yeniay’da ya bağlarınızdan ya da arzularınız veya düzeninizden vazgeçeceksiniz. Bir seçime mecbur olmak sizi kızdırabilir ya da kaybetme korkunuz depreşebilir. Korkmayın. Yeni bir düzenin kurulması için daima eskiden gelen kalıpların yıkılması gerekir. Bir de harcama, tüketme, enerjinizi sağa sola saçma eğiliminize bir dur deyin! Zarara girerek mutlu olunmaz.

Aslan ya da yükselen Aslan: Bu Yeniay’ın sizin için konusu hesap kapatmak. Mesleğiniz sorun çözmekse, bu aralar en sorunlu müşterilerle çalışacaksınız. Sorunlu ilişkileriniz varsa, bunların hepsi kapınızı çalacak ya da aklınızı meşgul edecek ve siz mecburen el atacaksınız. Dostunuzu, düşmanınızı bilmeniz gerekiyorsa, bununla da yüzleşeceksiniz. Eğer hayatınızda ihmal ettiğiniz hukuki ya da sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa bu konularda da size yeni bir açılım getirecek insanlarla işbirliği yapacaksınız. Bu Yeniay’da acı ilacı yutmaktan ya da yutturmaktan korkmayın. Zira önünüz başka türlü açılmayacak. Durumla kavga etmeyin ama yüzleşmelerden de geri de çekilmeyin. Zira o zaman da üzerinize düşeni yapmamış olacaksınız.

Başak ya da yükselen Başak: Bu Yeniay’ın sizin için konusu kafanıza göre bir düzen kurmak ya da kuramamak. Keyfinizi kaçıran, size kendinizi mutsuz, tatsız hissettiren, ya da hoşunuza giden şeylerden sizi mahrum bırakan bir durumla baş etmeniz gerekebilir. Çocuğunuz ya da sevdiğiniz bir insanın durumuyla ilgilenmeniz de söz konusu olabilir. Kendinizi insanlar, koşullar ya da görevleriniz tarafından engellenmiş bulabilirsiniz. Ya da üzerinize düşen görevleri alıştığınız yöntemlerle çözemeyeceğinizi kabul etmeniz, bir davranış modelinden, bir alışkanlıktan vazgeçmeniz, bakış açınızı ve tutumunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Denenmemiş yöntemlere sıcak bakmadığınız bilinen bir gerçek. Ama hayatın gerçekleri, daima bizim doğrularımızın üzerindedir.

Terazi ya da yükselen Terazi: Bu Yeniay’ın sizin için konusu arzu ettiğiniz şeyler için bir adım atmak ihtiyacı, korkunuz ise girişimlerinizin umduğunuz sonuçları vermeme ihtimali. Mutluluğunuzu, hayattan aldığınız hazzı, sevilme ve güvende olma duygunuzu kaybetmekten, ya da reddedilmekten, yaşam enerjinizi ve umudunuzu yitirmekten endişe ediyorsunuz. Bu yüzden başlangıçlar, girişimler, atak yapmanız ve cesur olmanız gereken alanlar sizi ürkütüyor. Keyfinizi kaçıracak, hayattan aldığınız tadı sizden alacak bir şey duymaktan endişe ediyor ve bu yüzden yapmanız gereken girişimleri erteliyor da olabilirsiniz. Ebeveynseniz, çocuklarınızla baş edebilmek konusunda da zorlanmanız mümkün. Anacım panik atak hiç bir şeyin çözümü değil ve siz bunu pekala biliyorsunuz. En fazla olmadığını görür bir daha sefere daha iyisini yaparsınız.

Akrep ya da yükselen Akrep: Bu Yeniay’ın sizin için konusu güven, daha doğrusu güvensizlik. Bitirmeniz, kestirip atmanız gereken bağlar var ama bu adımları atmak size çok zor geliyor. Zira bunu yaparsanız konfor alanınızdan çıkmaktan korkuyorsunuz. Size kendinizi evde hissettiren tanıdık insanlardan, ortamlardan uzaklaşma mecburiyeti ya da aile üyelerinizle ilgili yaşanabilecek bazı kaygılar da bu Yeniay’ın konusu olabilir. Aidiyet duygusu ve köklerimizle olan bağlarımız bizim için değerlidir. Ama bazı bağlar çözülmeden, hayatımızda bazı evreler bitmeden yeni başlangıçlar yapmak da mümkün değildir. Hayatımızın alıştığımız gibi gitmeyeceği hissi bizi geriletiyor ya da yaşamaktan alıkoyuyorsa, alışkanlıklarımızla ve alıştığımız insanlarla vedalaşmanın zamanı çoktan gelmiştir.

Yay ya da yükselen Yay: Bu Yeniay’ın sizin için konusu iletişim ve siz gireceğiniz iletişimlerde, atacağınız adımlarda hata yapmaktan biraz korkacaksınız. Kendinizi hazır hissetmediğiniz için gergin olabilirsiniz, yeterli olmama korkunuz tavan yapmış olabilir. Ama biliyorsunuz ki, becerememe kaygısı kadar beceriksizliğe davetiye çıkartan bir şey yoktur. Size gelen bir teklif, karşınıza çıkan bir insan da hata yapma kaygınızı depreştiriyor olabilir. Gerim gerim gerilmeyin. Ağzınızdan çıkan lafa, elinizden çıkan işe az bir şey dikkat edin, düşünmeden hareket etmemeye, uçan kafa moduna girmemeye çalışın yeter. Hem ne var yani hata yapsanız da, en fazla hata yapabilme kapasitenizi görmüş ve bunu düzeltme fırsatını elde etmiş olacaksınız. Hem ”Hayat bir deneyimler manzumesidir!” diye atıp tutan siz değil miydiniz?

Oğlak ya da yükselen Oğlak: Bu Yeniay’ın sizin için konusu hak ettiğinizi düşündüğünüz bir geliri, saygıyı ya da değeri kazanmak ve siz bunun olmayabilme ihtimalinden biraz tırsıyorsunuz. Beklenmedik gelişmeler, hesapta olmayan riskler, size kendinizi değersiz ya da güçsüz hissettirebilir. En sevimsiz Oğlak, özdeğer sorunu yaşayan ve kendine acıyan Oğlaktır. Eliniz kolunuz bağlı kaldıysanız, sabrınızı bu kez tırmanmak için değil, olayların kendi akışına girmesine izin vermek için kullanın. Anlamsız bir mücadeleye girmek sizde daha fazla hasar bırakacaksa, varsın bu defa geri çekilen siz olun. Eğer siz bir şeyi hak ediyorsanız, insanlar bunu sizden alsalar ya da sakınsalar da, hayat bir şekilde geri vermenin yolunu bulacaktır. Hatta siz böyle somurturken o köşeden bu köşeden yeni fırsatlar kapınızı çalıyor bile olabilir.

Kova ya da yükselen Kova: Bu Yeniay’ın sizin için konusu tam anlamıyla yüzleşmeler. Size kendiniz hakkında bir kez daha düşünme ve arka plana attığınız kaygıları önünüze koyup, daha iyisini de yapabileceğinizi fark etme fırsatı veren bazı karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. İnsanlarla bağlarınızda düzeltmeniz gereken yerler olabilir. Ama asıl önemli olan, bağ kurma ya da işbirliği yapma beceriniz konusunda kendinizle yapacağınız yüzleşmedir. Yetersiz bulunmak, zarar görmek ya da kontrolü kaybetmek korkusuyla yaptığınız arızaları, artık fark ve tamir etmenin zamanı gelmiş gibi. Unutmayın; her meydan okuma sizi bir başkasından ziyade içinizdeki kara deliklerle yüz yüze getirir. İşte süper çalışma konusu.

Balık ya da yükselen Balık: Bu Yeniay’ın sizin için konusu çaresizlik hissini teslimiyet bilincine dönüştürmek. Yaptığınız planların bir süredir tutmuyor olması sizi zora sokabilir. Maddi kaygılarınız da, beklenmedik bazı gelişmelerle tavan yapmış olabilir. Özdeğer hissinizi ya da üretkenliğinizi nasıl canlandıracağınızı şu anda göremiyor ama bir değişimin geldiğini hissediyor olabilirsiniz. Para kazanma şeklinizi, ya da değer üretme biçiminizi değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Sakin olun. Hayatınızda bir devre sizin kontrolünüz dışında gelişmelerle kapanıyor. Bazı kontratların bitmesi, bazı ilişkilerin hayatınızdan çıkması da söz konusu olabilir. Bu dönemde çırpınsanız da suyu bulandırmaktan başka işe yaramayacak. Şimdi sağlığınızı, gücünüzü, enerjinizi yavaşça toparlamaya odaklanın. Depresyonu da tekmeleyin gitsin. Mart ve Nisan aylarında önünüzde yepyeni yollar açılacağını keyifle göreceksiniz!

junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER