› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Aslan burcunun genel özellikleri

Güvenli, enerjik gururlu Aslan merkezde olmayı, fark edilmeyi sever. Liderlik özelliği çok kuvvetli olduğu için, takım çalışmalarında otomatik olarak başı çeker.

Yönetici Gezegeni: Güneş

Element: Ateş
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 5
Gün: Pazar
Uğurlu Taşı: Elmas
Renk: Sarı-turuncu
Tarot kartı: Kader çarkı
Hayvan: Aslan, kedi
Bitki: Ayçiçeği, gül, krizantem, orkide
Kıymetli Taş: Kedigözü, pırlanta, sarı safir
Kıymetli Maden: Altın

Olumlu Yanları: Yüce gönüllülük, cömertlik, yaratıcılık, babalık, fedakârlık, üstünlük, yaratıcılık bir yapıya sahiptir. Neşeli, iyi organizasyon yapar ve açık zihinlidir.

Olumsuz Yanları: Otoriterdir. Diktatörlük, zorbalık, tantana, züppelik, tolerans göstermemek, sabit fikirlilik, kuvvet deliliği, kendini beğenmişlik gibi özellikleri vardır.

Aşk
Aslan komplimanları ve takdir edilmeyi sever. Yüzeyde gururlu görülen Aslan oldukça hassas ve kolayca etkilenebilir bir yapıya sahiptir. İlk buluşmada Aslan’ın güvenini ve beğenisini kazanmak için, mutlaka her şeyin en iyisi ve güzeli olmasına dikkat etmek gereklidir. En iyiye layık olduğunu düşünen Aslan, sıradan hiçbir şeyle mutlu olmaz. Entelektüel konularda tartışmalara girebilen, zeki yaratıcı insanlar Aslan’ı etkiler. Aslan liderlik rolünü üstlenmeyi sever. Yoğun ve heyecanlı bir ilişki için ideal bir eştir. Sadakate önem verdiği için, kıskanç ve tamamıyla sahip olmak isteyen bir tavrı da vardır. Sadık kalır ama her zaman yeni maceralar arayışı için özgürlüğe de ihtiyacı vardır. Gereken şartlar sağlandığında, partneri için her şeyi yapabilen, sevgisini göstermekten çekinmeyen, sadık bir eşle bir ömür boyu mutlu bir yaşam sürmek çok keyiflidir.

Kariyer
Güvenli, enerjik gururlu Aslan merkezde olmayı, fark edilmeyi sever. Liderlik özelliği çok kuvvetli olduğu için, takım çalışmalarında otomatik olarak başı çeker. Başarısızlığı ve hata yapmayı kendine yakıştırmadığı için, girdiği yolda canla başla çalışarak ve gerekeni yapar, tüm enerjisini kullanır. Adaletli ve bonkör yapısı, pek çok iş ilişkisinde hakem rolünü üstlenmesine neden olur. Sadakati kuvvetli olduğu için uzun yıllar aynı şirkette çalışmayı isteyebilir. Aslan’ın ofisi bir kral dairesi gibidir. Gösterişli mobilyalar, konfordan statüko sağlar. Eğlence sektörü, borsa ve spekülatif alan, sahne sanatları Aslan’ın zevkle ve başarıyla çalıştığı arenalardır.

Para
Bonkör, lüksü seven, gösterişten hoşlanan Aslan için para biriktirmek neredeyse imkânsız gibidir. Muhtaç durumda olmaktan nefret eder. Çocuklarına karşı çok dayanıksız olan Aslan, maddi olarak elinde ne varsa kullanarak, onların istediğini yapmaya çalışır. Saygı görmek ve takdir edilmek ihtiyacı yoğun olduğu için, parasızken kendini zavallı ve güçsüz hissederek, toplumsal paylaşımlara irmekten sakınır. Emlak borsası, altın borsası da Aslan’ın başarılı olabileceği alanlardır. Bunun dışında değerli taşlar ve madenlerle yatırım yapmak da Aslan için uygun bir seçim olacaktır.

Seks
Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez, ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır. Aslan burcu, cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir. Derin duyguları olan Aslan, cinsellikte çabuk hareket eder ve ilk adımı atmaktan çekinmez. Kendine güvenen Aslanlar, karşı tarafın kendini reddetme olasılığını hiçbir zaman düşünmez. Fakat en ufak bir negatif tepki, ciddi anlamda kırılmasına ve kendine dönmesine neden olur. Bir kez girişimde bulunduktan sonra hayır cevabını alırsa, bir daha asla o insanın yanına yaklaşmaz.

Sağlık
Aslan burcu öncellikle bedenin merkezi kabul edilen kalp ile bağlantılıdır. Omurilik ve özellikle omuriliğin dorusal bölgesi, kalbi besleyen koroner sistemler de Aslan burcunun hâkimiyeti altındadır. Aslan’ın çeşitli kardiyak problemlere ve omurga rahatsızlıklarına özellikle dikkat etmesi gerekir. Çarpıntı, yüksek ateş, omurilikte kaymalar ve fıtık yanında, salgın hastalıklara diğer burçlara oranla daha fazla eğilimi vardır. Isı sağlayan, harekete geçirmeye yarayan yiyeceklerden uzak dururken, yağsız, düşük kolesterollü, kan yapan, besleyici gıdalara öncelik vermesi gerekir. Sarı ve kırmızı çiçekli, hoş tatlı ve kokulu, güneşli yerlerde yetişen, anjelik, sarı kantaron, sarıpapatya, frezya, kadife çiçeği, biberiye, sedefotu ve safran gibi bitkilerle hazırlanan çaylar ve ilaçlar sağlık getirecektir. Aslan kalbini yormayacak, ancak gerekli kondisyonunu sağlamasına yardımcı olacak, spor türlerini seçmelidir.

Aslan Burcundan Olan Ünlüler
Madonna, Zuhal Olcay, Napolyon, Bill Clinton, Hasan Şaş, Jennifer Lopez, Edward Norton, Antonio Banderas, Melanie Griffith, Mircea Lucescu, Mazhar Alanson, Mick KJagger, Robert de Niro, Carlos Santana, Alfred Hitchcock, Fidel Castro, Monica Lewinsky, Carl Jung, Dustin Hoffman, Ahu Tuğba, Mae West, Robert Redford, Stanley Kubrick, Whitney Houstin, Mussolini, Orhan Gencebay, Rıdvan Dilmen, Sibel Can, Deniz Akkaya, İlker İnanoğlu, Güzide Duran, Hakan Şükür.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER