› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Balık burcunun genel özellikleri

Balık, aslında çalışmayı sevmez. Ancak oldukça yardımsever, kolay idare edebilen yapısı, iş ortamında sevilmesinde önemli rol oynar.

Yönetici Gezegeni: Neptün

Element: Su
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 2, 6
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Akuamarin
Renk: Turkuaz, nil yeşili
Tarot kartı: Ay
Hayvan: Balıklar
Bitki: İncir ve söğüt, nilüfer, fulya
Kıymetli Taş: İnci
Kıymetli Maden: Platin

Olumlu Yanları: Alçak gönüllüdür. Şefkatli, sempatik, hassas, adapte olabilir. Etkili, anlayışlı, nazik, sezgili, renkli hayaller, derin duygular, sevgiye düşkünlük, merhametlidir. Güzel sanatlarda başarılıdır. İyi niyetli ve yardımseverdir.

Olumsuz Yanları: Belirsizlik, ihmalcilik, gizlilik, kolay dağılmak, zayıf arzular ve kararsızlıktır. Mücadeleci değildir. Karamsar, çekingen ve alıngandırlar.

Aşk
Balık ilk bakışta büyüleyicidir. Aslında, bir romantizm ve rüya âleminde yaşar. Kolayca sevmeye ve aşık olmaya yatkın bir yapısı vardır. Balık doğru insanları buluncaya kadar, pek çok ilişki yaşayabilir. Her türlü insana ve ortama kolayca adapte olabilen Balık insanları, gerçekten çekicidirler. Eğer Balık ilişkide eleştirel yaklaşımlar ve sadakatsizlik görürse, tolerans gösteremeyip, incinip, yıkılan özelliktedir. Balık insanı sevdiği için her şeyi göze alabilecek ve yapabilecek kapasitedir. Bu hassas burcun üyeleri, reddedilmeyi ya da tamamıyla göz ardı edilmeyi hiç sevmezler. Balık aradığı sevecen, sadık ve şefkatli eşi bulduğu zaman, başka hiçbir şey O’nu aşkından döndüremez.

Kariyer
Balık, aslında çalışmayı sevmez. Ancak oldukça yardımsever, kolay idare edebilen yapısı, iş ortamında sevilmesinde önemli rol oynar. Sezgileri çok kuvvetli olduğu için, farkında olmadan kolayca öğrenir ve bu yeteneğinin rehberliğinde, yapılması gerekenleri otomatik olarak yapar. Diğer burçlara göre daha yoğun bir duygusallığa sahiptir. Balık’ın yaratıcılığını fark edilir başarılar elde etmesinde büyük rol oynar. İnsan ilişkisine dayanan alanlarda da performansı oldukça yükselir. Balık’ın ofisi, genellikle koyu renklerden ve kadife gibi ağır kumaşlardan oluşur. Denizi ve aşkı anımsatan her objeyi Balık’ın ofisinde bulmak mümkündür. Balık’ın en büyük dezavantajı, bu mekânlarda hayallere dalmasıdır. Balık’ın meslek olarak seçebileceği psikolojik danışmanlık, psikologluk, psikiyatrlık ve veterinerlik Balık için biçilmiş kaftandır.

Para
Hayatın gerçeklerinden ve gerekliliklerinden kolayca uzaklaşan Balık, hayatı devam ettirmek için paranın gücüne ihtiyaç duyduğunu fark ettiğinde şaşkınlık içinde kalır. Balık, yatırımlarında profesyonel yardıma ihtiyaç duyar. Balık, diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duygusal ve hassas bir davranış biçimi geliştirmiştir. Empati mekanizması o derece gelişkindir ki, gerçekten kendi hayatını devam ettirebilmek için sahip olduğu son kaynağı bile, tamamen karşısındaki insana verir. Balık aslında sevdiği işi yaparsa, hakkını verdiği için oldukça büyük paralar kazanabilir.

Seks
Duygularıyla yaşayan Balık için cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur. İçgüdüleri ve sezgileri oldukça ön planda olduğu için, kendi cazibesini çok iyi bilir ve kendisini kimin isteyebileceğini, ya da kim tarafından reddedilebileceğini çok iyi tahmin eder. Cinselliği ve bedensel cazibesini bunu elde etmek için kullanmaya eğilimlidir. Gizemli görünüşüyle karşı cinsin her zaman ilgi odağı haline gelmekte tam bir ustadır. Kendini anlamaya, tanımaya başladığı zaman ise, cinselliğini daha rahat kabul edip, yaşayabilecektir. Özellikle duygusal paylaşımda bulunduğu bir partneri varsa, bu fantezilerin başrolünü o üstlenir.

Sağlık
Balık’ın bedensel olarak en hassas olduğu alanlar ayakları ve ayak parmaklarıdır. Vücutta, lenfatik sistem, tüm uç noktalar ( parmak ucu, burun ucu, kulak ucu gibi), Balık burcunun yönetimindedir. Ayak deformasyonu ile ortaya çıkan hastalıklar, parmaktaki şişler, gut, bazı guddelerin yumuşaması, akciğer ve kemik problemleri, Balık için daha büyük ihtimaldir. Her türlü ilaç ve kimyevi madde kullanımından kaynaklanan zehirlenmeler, sinirsel ve duygusal stressin sonucu olarak alkole ya da diğer maddelere kolaylıkla bağımlılık geliştirmek Balık burcu insanlarında sık rastlanır. Hijyen ve beslenme konusunda diğer burçlara göre daha dikkat etmesi gerekir. Aşırı sıvı tüketimine eğilimli olan özellikle kadınlarda ödemlerin meydana gelmesine neden olabilir. Ayaklarına dikkat göstererek, mutlaka ayaklarını deforme etmeyecek ayakkabı seçmesi Balık açısından önemlidir.

Balık Burcundan Olan Ünlüler
Einstein, Recep Tayyip Erdoğan, Seray Sever, Nez, Elizabeth Taylor, Nathalie Wood, Sinan Çetin, Beyazıt Öztürk, Bernardo Bertolucci, Pedro Almodovar, Emre Aköz, Nejat İşler, Cindy Crawford, Bruce Willis, Jon Bon Jovi, Glenn Close, Sharon Stone, Liza Minelli, Anais Nin, Fredric Chopin, Gabriel Garcia Marquez, John Steinbeck, Curt Cobain, Victor Hugo, Boticelli, Renoir, Gorbaçov, Michelangelo, Benicio Del Toro, IvanaTrump, Drew Barrymore, Juliette Binoche, Michael Cane, Billy Crystal, Kurt Russel, Nat King Cole, Holly Hunter, Hidayet Türkoğlu


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER