› 
 › 
Junoastrology.com 28.09.2015

Kanlı Ay Tutulması'ndan hangi burç, nasıl etkilenecek?

Kanlı Ay Tutulması hayatımızdaki büyük değişimlerin habercisi olabilir. Juno Yıldız Gözlemcisi, 28 Eylül 2015 Kanlı Dolunayı'nın burçlara etkisini yazdı.

28 Eylül 2015 günü, İstanbul’a göre 05:50’de Dolunay dediğimiz Güneş&Ay karşıtlığı ve Tam Ay Tutulması meydana gelecek.

Kanlı Ay Tutulması'ndan hangi burç, nasıl etkilenecek?

Bu Dolunay'dan "kanlı" olarak bahsedildiğini duymuşsunuzdur. Tam Ay Tutulmaları'nda kırmızımsı bir görüntü oluştuğu için, bu tutulmaların hepsi böyle anılırlar… Yani isme takılıp maksadını aşan anlamlar çıkartmak doğru olmayabilir.

Bu Ay Tutulması’nın başka ilginç yanları da var; 2014 ve 2015 yılları içinde yaşanan dört "ardışık tam tutulmanın" sonuncusu. İsa’dan bu yana 7 adet dörtlü tutulma yaşanmış. Yedi çarpı dört de, bu son tutulmanın tarihindeki gibi 28 ediyor. Dolayısıyla tıpkı 21 Aralık 2012'te olduğu gibi, bu olay için de ortada birçok kehanet dolanıyor. Oysa gerçek anlamda kaderlerimizin hangi nehir ile bir olup akacağını kim bilebilir. Tek bildiğimiz her nehrin denize aktığı...

Gelelim durum analizine;
Bu aralar kendimizi şartların, olayların, "bazen bile isteye bazen de aymazlık ve sorumsuzluk nedeniyle" ayağımıza basan insanların, kurbanı olarak görüyoruz.
Bazı insanların ve olayların sandığımız ya da tercih ettiğimiz gibi olmadığı gerçeği ile yüzleşiyoruz. Düştüğümüz durum için etrafımızda suçlanacak insanlar var var olmasına… Ancak satır aralarını iyi okursak, yaşadıklarımız bize "zamanında akıl edip" bazı önlemleri almadığımız ya da bazı alışkanlık ve arzularımızı "zamanında kurban edemediğimiz" için, şimdi bu halde olduğumuzu anlatıyor.

Biz geçmişte bazı noktalarda söylememiz gereken sözü söyleyip, yapılması gereken hareketi yapamadığımız, geri durup kaçak oynadığımız, kendimizi rahatımıza ya da işimize gelen bir duruma öylece bıraktığımız, sormamız gereken soruları sormadığımız, zamanında uygun olan tavrı alamadığımız için bugün bu haldeyiz. Dolayısıyla başkalarıyla yüzleşmekle kalmayıp, geçmişteki akıl yürütme ve yargılarımızdaki hatalarla da yüzleşmemiz gerekiyor.
Yaşadığımız olaylar bize, olanlara suçlu aramakla oyalanacağına "Kalk ve hayatının sorumluluğunu al!" diye haykırıyor. Bu noktada kurban psikolojisi ya da pişmanlık hissi ile vakit kaybetmemek" çok önemli! Zira pasif agresif hiç bir tavır çözüm değil. Böyle tavırlar bizi paslı bir çivi gibi sorunlu zemine gömmekten başka işe yaramıyor. Tek çözüm durumun olduğu gibi adını koymak, kapatılacak kapıyı, vazgeçilecek konforu, geride bırakılacak planları tespit edip, ileri adım atmak!

Koç’un en iyi yaptığı şeyi yapmalı, yani yeni başlangıçları korkusuzca kabul etmeliyiz.
Burada "korkusuzca" vurgusu çok önemli! Zira bizi buraya getiren de bizim için değerli ya da konforlu olan bir şeyleri kaybetme korkusu ile aldığımız  kararlar olmuştu. Demek ki, korkunun yol açtığı akıl tutulmalarına, ya da hareketsizliğe bir dur diyoruz, "bu saatten sonra neyi değiştirebilirim ki…" türünden çaresizlik triplerine girmiyoruz ve yüzü umuda dönük seçimler yapıyoruz. Umut derken, kafayı taktığımız bir "mükemmel durumu" kaybetmeme arzusundan bahsetmiyorum. Zira bizi güvende ve aydınlıkta tutan ne elimizdeki varlıklar, ne de başka insanların sevgisi ve desteğidir. Hatta bunlara fazlaca takılıp kaldığımızda, giderek cılızlaşmakta olan bir nehrin kaderini paylaşmış oluruz.

Benim kastettiğim Umut, temiz bir sayfa açıp yürüme ve bu defa aynı hataları tekrar etmeme umudu… Bunu bizim elimizden kimse alamaz. Biz kendimizi, -güvensizlik, korku, kaygı, çabasızlık, kurban psikolojisinin getirdiği depresyon gibi nedenlerle – bu hediyeden mahrum bırakırız…

Bu kez böyle yapmayalım. Biz kendimize bir fırsat verdiğimizde, Yaratan bize daima yeni bir kapı açar. Biz görmesek de varlığına inanarak bu kapıya doğru ilerlediğimizde, bir süre sonra kendimizi güldür güldür akan ve bizi ileriye taşıyan bir nehrin içinde buluruz. İnsanın tek umudu budur! 

İlgili yazı: Ender görünen bir Kanlı Dolunay: Duygu patlamaları yaşayabilirsiniz!

Aşağıdaki açıklamaları hem burcunuza hem de yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz;
 

Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar

Yol arkadaşlarınıza ya da yol arkadaşı edinmek istediğiniz insanlara iki kere bakın! Onlarla yan yana yürüyebileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? "Bir şeyleri kaybetmeme kaygısı" üzerine bağlar kurar ve kontratlar yaparsanız, kendinize yeni bir hayat kurabileceğinizi düşünüyor musunuz? Cüretkar davranıp, umduğunuzu bulamadığınız ya da düşündüğünüzden daha fazla kayba uğradığınız bir dönemden geçtiniz. Şimdi de tam ters köşeye savrulup aşırı hesapçı ve ürkek olmaya eğilimlisiniz. Sizi taşıyacak bağlar aramak yerine ayaklarınızın üzerinde durmaya, ilişkilerinize anlamlı sınırlar çizmeye ve gerçekten kararlı olmaya ne dersiniz?
 

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar 

Hayatınızın aldığı halden hoşnut değil misiniz? Sağlığınızı, işinizi, düzeninizi ya da huzurunuzu kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Endişe etmek yerine beklentilerinizi, vaatlerinizi ve tüketim biçiminizi gözden geçirin! Bazen daha sağlıklı, verimli, güvenli bir hayat için kendimizi kısıtlamamız bazen de huzurumuzu korumak için başkalarına verdiğimiz sözlere, aktardığımız kaynaklara ya da sunduğumuz hizmetlere bir sınır koymamız gerekir. Yoksa hayat bize içinde nasıl yaşayacağımızı bilemediğimiz sınırlar koymaya başlar. Şimdi genişleme değil sınırlar içinde verimliliği arttırma zamanı… Kaynaklarınızı ve enerjinizi boşa harcamamaya dikkat ediniz.
 

İkizler burçları ve yükselen İkizler olanlar

Bu aralar sadece korkuyorsunuz! Hareket alanınızın kısıtlanmasından, artık hayatta haz duyulacak ya da umut edilecek bir şey kalmamasından korkuyorsunuz. Yalnız kalmaktan da korkuyorsunuz, yanlış ilişkiler kurmaktan da… Güven verici ya da vazgeçilmez gelen bağlar, şimdi sizin üzerinizde bir baskı unsuruna dönüşmüş durumda. Tamam bir sakin olun! Siz çocuk değilsiniz… Geçmişte yapmış olduğunuz seçimler şimdi size zor gelen sonuçlar doğurduysa da, sağlam durmak zorundasınız. Durumu ve bunun getirdiği sorumluluğu olduğu gibi kabul edin. O zaman yola nasıl devam edeceğinizi daha rahat görebilirsiniz.
 

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar 

Bu aralar güvenli ve huzurlu sınırlarınızın bozulmasından endişe ediyorsunuz. Yeni bir hayat düzenine geçmeniz gerekiyor ve siz buna uyum sağlayabileceğinizden tam emin değilsiniz. Kariyeriniz ve/veya aile sorumluluklarınız hakkında yeni kararlar almanız gerekiyor. Ve siz adım atmak konusunda epeyce kaygılısınız. Şimdi deriiin bir nefes alın ve sakinleşin... Kaybetmekten korktuklarınızı kağıda dökün. Sonra bunları kaybetmemek için yapmanız gereken şeylerin oluşturabileceği zararları da karşısına yazın. Sonra yazdıklarınızın içinden korkuyu çıkartın yerine sevgiyi koyun. O zaman çözümü bulacaksınız. Feda edemedikleriniz için neyi feda edebileceğinize karar verirken, güzel bir insan olmaktan çıkmayın…
 

Aslan burçları ve yükseleni Aslan olanlar 

Bu aralar yakın çevrenizle aranızda iletişim sorunları var. Ya insanlar size karşı tavırlarında açık ve anlaşılır değiller… Ya da siz onlara derdinizi anlatmakta zorluk çekiyorsunuz. Hayat planlarınızı yaparken eskiden olduğu gibi al gülüm ver gülüm kanunları üzerinden gidemeyeceğiniz bir döneme giriyor olabilirsiniz. Kendinizi sevilmiyor, terk edilmiş, yalnız bırakılmış filan hissetme triplerinden çıkın. Artık çocukluğunuzun, korunma kollanma ya da kafanıza göre takılma devrinizin bittiğini kabul edin. Bundan sonra sevilmek ya da eğlenmek değil, öz saygınızı güçlendirmek, çevrenize karşı da biraz mesafeli ve kontrollü olmak zamanı.
 

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar 

Bu aralar maddi kaygılara boğulmuş vaziyettesiniz… Elinizdeki kaynakların ihtiyacınızı karşılamayabileceğinden endişe ediyorsunuz ve alıştığınız yerlerden destek alamamak sizi rahatsız ediyor. Aslında alttan alta kıymetinizin bilinmemesi fikri üzüyor sizi. Üstelik ne kadar gıcık iş varsa sizin üzerinizde ve yapmak zorunda olduklarınızı yapmayı içinizde bir yeriniz hiç mi hiç istemiyor. Panik atağa çeyrek var kıvamındasınız dikkat edin. Ama zaman sizin için güvenlik ve aidiyet tanımlarınızı yeniden yapmak, önce kime ve neye karşı sorumlu olduğunuzu bir daha düşünmek zamanı… Siz hayata bir şeyler kattığınız sürece hayat sizi besler ve güvende tutar. Bunu unutmayın ve iç huzurunuzu boşuna kaybetmeyin.
 

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar

Bu aralar içinizdeki küçük canavar ortaya çıkmaya çalışıyor değil mi? Uyumsuz, kararsız, dengesiz, hırçın, sorumsuz, kaygılı, mızmız olmaya yatkınsınız. Her şeyi üstünüze alınıyor ve herkesi sizi sevmemek, düşünmemek, korumamak, kollamamakla mı suçluyorsunuz. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Çevrenize, tavırlarınıza, hareket alanınıza çeki düzen vermeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Sinsi kaygıların sizi geri çekmesine ve düz giden işinizi tersine döndürmesine izin vermeyin. Kendinizi –yalnız kendinizi düşünerek– koruyamazsınız… Ayrıca etrafınızdakilerin sizi hak etmediklerinden gerçekten eminseniz, o zaman delikanlı olun! İlişkiler sizi çirkinleştirmez, siz ilişkilerdeki tavrınızla çirkinleşirsiniz.
 

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar

Bu ara çok bunaldınız değil mi? İsteksiz, huzursuz, kaygılı ve hoşnutsuz bir haldesiniz. Herkes sizden bir şey istiyor… Ne yapsanız yetmiyor… Ve siz aşırı baskı ya da beklenti altında kalmaktan da, yetersiz ve beceriksiz olmaktan da korkuyorsunuz. İyisi mi, kendinize biraz zaman verin. Güvenli bulduğunuz karanlıklara saklanmak ve sonradan pişman olacağınız şeyler yapmak yerine, içinize çekilip biraz dengenizi bulmaya çalışın. 1-2 ay içinde daha makul düşünür, daha ılımlı olursunuz. Şimdi Zen yani yapmadan yapmak zamanı.
 

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar 

Bu ara, üzerinizde bir ağırlık var. Yani aslında o ağırbaşlılık tacı ama taşımak size zor geliyor! Eskisi gibi davranamayacağınızı biliyorsunuz. Ama eskisi gibi davranmazsanız, hayattan nasıl haz alacağınızı bilmiyorsunuz. Haz almak, üretmek, sevmek, girişimde bulunmak ya da basitçe yaşamak hem cesaret hem de sorumluluk ister. Bu aralar önünüzde durup, "bascan mı bana?" der gibi bakan muz kabukları ile sınanabilirsiniz. Onları iki parmağınızla tutup, nazikçe yolunuzdan çekin. Böyle yaparsanız, belki de içi boş kabuklar yerine, muz bahçeleri ile karşılaşırsınız. Öte yandan eğer bazı riskler almanız gerekiyorsa, bunları göğüslerken eski hatalarınızı tekrarlamayın. Kontrollü olmak eziklik değil, güçlülük işaretidir!
 

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar 

Bu aralar sevdiklerinizi ya da kendinizi koruyamamaktan endişe ediyor olabilirsiniz. Sizi en çok sinir eden de, muhtemelen kontrolün elinizde olmaması… Sanki görünmeyen bir el iplerinizi çekiyor ve siz hayatınız için alıştığınız gibi plan yapamıyorsunuz. Demek ki zaman kontrol değil, teslimiyet zamanı… Planları siz yapamıyorsanız, boşuna kaygılı ve gergin davranarak akışı bozmayınız. Uzun bir değişim sürecinden geçtiniz… Artık derslerinizi öğrendiğinizi ortaya koyun. Elinizden geleni yapın ama elinizden bir şey gelmediğini durumda sabır ve kararlılığınızı koruyarak, olanlara uyum sağlayın. Siz her yerden olduğu gibi buradan da çıkmanın bir yolunu bulursunuz.
 

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar

Bu aralar önünüzü görememekten, akıl yürütememekten, doğru kararlar alamamaktan ya da haksızlığa uğramaktan çekiniyor olabilirsiniz. Dimyat'a pirince gitmek isterken evdeki bulguru kaybetmekten de korkmanız mümkün. Çevrenizdeki insanlar size kaba, özensiz hatta saldırgan davranabilir, fazla üzerinize gelebilirler. Ajite olmayın! Sizin artık kimsenin size yönelik yargılarından ya da tavırlarından etkilenmemeyi, insanların sizi çekmeye çalıştığı seviyeden diyalog kurmamayı öğrenmeniz gerekiyor. Bundan sonra çevrenizdekilere mesafeli ve seçici davranacak, duygularınıza kapılmadan, kontrollü ve planlı hareket edeceksiniz. Şimdi yaşadıklarınız size önünüzdeki birkaç sene için çok gerekli olan bazı kararları aldıracak gibi görünüyor.
 

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar 

Bu aralar ortaya koyduklarınızın, ürettiklerinizin ya da verdiklerinizin karşılığını alamamaktan korkabilirsiniz. Emeğinizi, hizmetinizi, malınızı ya da basitçe sizi değersizleştirmek ya da fazlasıyla kullanmak isteyen kişiler karşınıza çıkabilir. Kendi değerinizi hissetmek için anlamsız ya da kayba yol açan yöntemlere de başvurma ihtimaliniz olabilir. Fiziksel ve cinsel enerjinizi ya da kaynaklarınızı anlamsız şekilde ortaya saçmayın! Yeni hayat planlarınızı baltalayacak insanlarla kol kola girmemeye, önünüzü kapatacak kontratlar yapmamaya da dikkat edin.

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER