› 
 › 
Pudra.com 05.10.2011

Tarot, el ve kahve falı nasıl bakılır?

Fala inanma falsız kalma diyenlerden misiniz? Peki kendi falınıza bakmaya ne dersiniz? Bu yazımızda Tarot falı, el falı, kahve falına nasıl bakıldığnı inceliyoruz...

Tarot, el ve kahve falı nasıl bakılır?
Hepimizin hayatında falın ayrı bir yeri vardır. Kimi zaman muhabbet olsun diye, kimi zaman da gerçekten merak ettiğimiz, sorun yaşadığımız bir konu hakkında fal baktırmak isteriz. Tarot, kahve ve el falının inceliklerini biliyor musunuz? Temel birkaç bilgiyle siz de fal bakabilirsiniz. Tarot'un, kahve ve el falının incelikleri hakkında bilgiler Pudra.com'da...


TAROT FALITarot falı nasıl bakılır?
Tarot'tan istenilen faydayı saglamak için en önemli adım kartların anlamlarına inanmaktır. Yaşadıklarımızı ve geleceği hiç birimiz degiştiremeyiz. Fakat kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, danıştığımız sorulara alacağımız cevaplarla merak ettiklerimizi yanıtlayabilir ve yönümüzü çizebiliriz.

Tarot destesi Büyük Arkana (22 kart) ve Küçük Arkana (56 kart) olarak ikiye ayrılır.

Büyük arkana özel ve anlamlı durumları tanımlamaktadir. Romen rakamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Bu destede, Deli, Büyücü, Baş Rahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmıs Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadir.

Bu kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Kartlar ayrıca, psikolojik karakterin, maneviyet ya da ruhumuzun farklı kısımlarının tasvirleridir.

Küçük Arkana ise 56 karttan oluşmaktadir. 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları'dır. Küçük Arkana, günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.

Asalardan olusan kartlar; başari, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatmaktadır. Kupalar; sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz. Kılıçlarda ise problemnler ve güçlükler ana temalardır. Tılsımlar ise bize hayatın pratik, gerçekçi maddesel yönünü göstermektedir.

Tarot kartlarının tanıtımı
Tarot kartları iki bölümden oluşur. Biri Arcana Majör denilen Büyük Sırlar , diğeri ise Küçük Sırlar bölümü denen Arcana Minör'dür.

Arcana Majör 22 karttan olusur. Hayatın gizemli, mistik ve derin yönlerini anlatır. '0' numaralı kartla ile başlayan Arcana Majör hayat yolculuğuna başlayan bir kişiyi simgeler. Ve ilk karttan son karta doğru gidildikçe, artan sayılarla birlikte evrensel bilince ulasmanın evreleri görülür. Ve son kart artık olgunlaşıp bilinçlenmis ruhu gösterir.

Arcana Minör hayatımızın her gün yaşanan, gündelik bölümlerini içerir. 4 adet takımdan oluşmuştur. Asa, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her biri gündelik yaşamın bir yönünü simgeler. Asalar arzularımız ve mücadelelerimizi, kupalar duyguları ve ilişkilerimizi, kılıçlar düşünce ve atılımcılığımızı, tılsımlar ise parayı ve maddi yönümüzü simgeler. Bu takımlar ayrıca astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir.

Tarot kartları eğlence amaçlı kullanıldığında kehanet değeri olan hiçbir sey vermez. Bu yüzden anlamları derinlemesine araştırmanıza ve ögrenmenize gerek yoktur. Ama eğer ciddi bir biçimde kartlarla ilgilenmeyi düşünüyorsanız bu konuda çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Tarot oldukça çeşitli olduğu için (Klasik Tarot, Aşıklar Tarotu, İtalyan Tarotu, Rönesans Tarotu gibi...) kartlar ve açılımlar farklılık gösterir.

Tarot kartlarınızı seçerken değişik şekilde resimlendirilmiş bir çok desteyle karşılaşabilirsiniz. Bunlardan beğendiğinizi seçip alabilirsiniz. Kartların biri tarafından hediye edilmesi daha iyi sayılsa da siz de alabilirsiniz. Öncelikle bilinmesi gereken Tarot kartlarının enerji depoladığıdır. Kartları kullanmaya başladığınız andan itibaren enerji yüklenmeye başlarlar. Bu yüzden ilk zamanlarda sürekli yakınınızda taşımanız gereklidir. Ayrıca, kartların ipek bir kumaş veya özel bir kutuda saklanmasi tercih edilir. Ama aslında gerekli olan kendi kartlarınızı sizin resmetmenizdir. Bunun için boş Tarot kartları bulup, çizeceğiniz kart sizin için ne ifade ediyorsa onu boş karta aktarmanız gerekir. Bu kartlar size özel olacak ve çok daha fazla enerji depolayacaktır. Bu da algılamanızı kolaylaştırır.

EL FALIEl falı nedir?
Ellerimiz, avuçlarımızdaki çizgiler, parmaklar ve tırnaklar karakterimizin, hedeflerimizin ve kaderimizin ipuçlarıdır. Bu mesajları bir kez öğrendiğinizde, tüm gücünüzü daha zengin ve dolu bir yaşam için kullanabilirsiniz.

Hepimiz geleceğe çeşitli umutlarla bakarız ve o, orada, tam ellerimizin içindedir. El falının gerçek önemi kaderinizi anlamanızda yardımcı olmasında yatmaktadır.

Güçlü ve zayıf yanlarınızı, yeteneklerinizi ve sınırlarınızı anlamada, tüm çok benli kişiliğinizi geliştirmede size yardımcı olur. "Ben neysem oyum", diyebilirsiniz; fakat neyseniz o olabilmeniz için, önce ne olduğunuzu bilmeniz gerekir.

El falı sanatı (şiromansi, chirognomonie) Eski Mısır'a, Hindistan'a ve çok eski çağlara bağlanabilecek kadar uzak bir geçmişi olan bir gizli bilimdir. Özellikle Bohemyalılar (çingeneler) tarafından uygulana gelmiştir. Okültistler de (gizli bilimciler) bunu eski devirlerden beri uygulamaktadırlar.

Eskiden, sol elin ruhsal doğaya (karanlık yan) ve sağ elin de aktif doğaya (aydınlık) ait olduğu kabul edilirdi. Daha sonra, karanlık ile kötünün yanlış bağdaştırılması sonucu sol el karanlık güçlerle özleştirildi. Kötü (sinister) sözcüğünün orijinal karşılığı "sol"dur. El ve iskambil falını Batı’da kuşaklar boyu sürdüren çingeneler geleneksel olarak sol eli okurlar. Bunun nedeni belki, sol elin, kişinin ezoterik ya da gizemli yanını temsil etmesi, belki de ‘kalbe daha yakın’ olmasıdır.

El falı nasıl bakılır?
Şimdi sol elimizi, avuç içi bize dönük tutalım. Boy olarak tüm diğerlerinden uzun olan orta parmak, kaderi temsil eder ve avucun içinde dikey bir çizgiyle devam eder; bu çizgi kader çizgisidir. İnsanın, varlığı süresince izleyeceği yolun bir resmidir bu.

Yüzük parmağı, -ki buna Apollon derler- sanat ve talihi temsil eder. Merkür adı verilen serçe parmağı ise, bilimi ve tüm faaliyetlerdeki hesabı (ticaret, oyun vs.) temsil eder. Sanat ve bilim, insanın iki soyut eğilimini oluştururlar.

İşaret parmağı (Jüpiter) her türlüsünden maddi hırsı temsil eder; baş parmak (insanın kendisi) insanın dayanıklı iradesini, mantıklılığını ve karakteristik cesaretini temsil etmektedir.

Bir kişi hakkında ilk hükme varabilmek için, esas olarak ele alınan orta parmağa göre en uzun olanın hangi parmak olduğuna bakmak gerekmektedir. Şayet işaret parmağı yüzük parmağını geçiyorsa, kişi pozitif değerlere ülküsel değerlerden daha çok önem veriyor anlamında yorumlanmaktadır. Para, o kişi için, şan ve şereften daha önemlidir. Bunun tersine, yüzük parmağı işaret parmağını geçiyorsa, şahıs kuramsal olanı uygulamalı olana, şan ve şerefi paranın katı imkanlarına tercih ediyor anlamındadır. Şiromansi yapanların karakter üzerindeki ilk hükümleri bu şekilde gerçekleşir.

KAHVE FALIKahve fincanına nasıl bakılır?
Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisi sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanırlar. Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.

Kahve tabağına nasıl bakılır?
Kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, gözümüzle dört parçaya bölmeliyiz. Şimdi de fincanda gördüğümüz şekilleri veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi önce renge bakarak başlamalıyız. Tabağa konan telvenin şekline bakmalıyız, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki gibi yorumlanmamız gereklidir. Tabak falı fincan falındakileri bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olmayacak demektir.

Fal yorumunda dikkat edilecekler
Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinçaltınızdaki mesajları hatırlamalısınız. Falına baktığınız kişi, fincandaki şekiller arasındaki alakayı derhal kurarak titreşimsel enerji oluşturmalısınız, en kısa zamanda benzetme, sonra da yorum yapmalısınız.

Fincandaki şekillerin yorumunu gerek sizi, gerek de falına baktığınız kişiyi aşrı üzmesine yada sevindirmesine izin vermemelisiniz, neticede fal olduğunu unutmayın.


POPÜLER GALERİLER
spor yapanlar icin sac modelleri
plaj sac modelleri 2018
EN YENİLER