› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Terazi burcunun genel özellikleri

Terazi burcu, alıngan, flörtçü, tembel olsa da uyumlu ve romantik oluşu, çekiciliği ve yaratıcı yönleriyle duygusal ilişkilerde oldukça başarılıdır.

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element: Hava
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 6, 9
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Opal, Zümrüt
Renk: Mavi, Lila
Tarot kartı: Aşıklar
Hayvan: Yılan, kertenkele
Bitki: Badem, selvi ve dişbudak, gül
Kıymetli Taş: Koyu zafir, zebercet
Kıymetli Maden: Bakır

Olumlu Yanları: Güzellik, güzel sanatlara yeteneklidir. Sevimlilik, uyumluluk, zarafet, romantik, diplomatik, incelik, çekicilik, idealist, tarafsız, iyi niyetli, iyi ortak, iyi siyasetçi, yaratımcı, alımlı, akıllı gibi olumlu yanları vardır.

Olumsuz Yanları: Kararsızlardır. Alıngan, hafiflik, değişkenlik, flörtçü, dengesizlik, aldatabilir oluşu, tembellik, çabuk fikir değiştirme, tesir altında kalmak.

Aşk
Terazi sevmeyi ve sevilmeyi istediği için sürekli, kendini tamamlayacak bir eş arayışındadır. Doğuştan mükemmel bir romantik olan Terazi, duygusal ilişkilerde oldukça başarılıdır.

Terazi’nin aşkını ve ilgisinin kazanmanın ilk ve en etkin yolu ona komplimanlar yapmaktır. Eğer bu komplimanların samimiyetine inanırsa, ilk adım olumlu atıldı demektir.

Terazi her zaman, her şeyin birinci sınıfından hoşlanır ve kendisi için daha azıyla yetinmek istemez. Eşinin de kendisi gibi seçkin zevkleri olan, zarif bir insan olmasına dikkat eder. Lüks ve estetik merakı, Terazi’nin yaşamının her alanında kendini gösterir.

Kolay idare edebilen bir yapısı olan Terazi, herkes tarafından kolayca sevilir. Ancak Terazi’nin kendisini anlayacak, takdir edecek ve belki de bir idol haline getirecek bir eşe ihtiyacı vardır.

Söz vermekten hoşlanmasalar da, bir kez söz verdiler mi mutlaka yerine getirirler.

Kariyer
Terazi öncü kalitesi nedeniyle liderlik etmeyi sever ve bunu hak etmek için de elinden geleni yapar. Terazi sosyal olarak çok canlı ve girişkendirler. İletişimsel yetenekleri, doğal nezaketleri ve diplomasileri iş yaşamında da sevilen ve takdir edilen insan olmalarına nedendir.

Terazi, iş yaşamında da tartışmalardan, çekişmelerden mümkün oldukça uzak kalmaya dikkat eder. Kendinde eksiklik gördüğü noktaları tamamlayacak bir partnerle, ortakla birlikte çalışmak Terazi için idealdir.

Terazi’nin ofisi rafine bir zevkle döşenmiş, güzel, kişiliğini yansıtan objelerle süslenmiştir. Terazi ofisinde taze çiçekler bulundurmayı ve kaliteli içeceklerle misafirlerini ağırlamayı tercih eder. Terazi siyasette, danışmanlık, psikologluk ve psikiyatrlık gibi mesleklerde başarılar kazanabilir.

Para
Pazarlık etmeden hiçbir şey satın almak istemeyen Terazi, aslında bunu bir prensip olarak yapmaktadır. Terazi, değerli taşlara, madenlere, sanat eserlerine ve antikalara yatırım yapmayı tercik eder. Terazi, ortak yatırımlardan da kazanç sağlar. Aslında son derece bonkör ve lüks yaşamayı sever, birlikte olduğu insan için parasın son kuruşuna kadar gözünü kırpmadan harcayabilir. Özellikle aşık olduğu için, finansal konulardaki kontrolünü tamamen yitirmesi olasılığı her zaman vardır.

Sosyal yaşama da çok düşkün olduğu için, hem sosyal hem de kılık kıyafet harcamaları yüksek seviyelerde dolaşır. Hiçbir zaman parayı bir amaç haline getirmeyen Terazi, isteyene istediği kadar yardım eder. Nezaketi ve zarafeti yüzünden verdiği borçları geri isteyemediği için, pek çok zaman etrafındaki insanlar tarafından da su istimal edilir.

Seks
Cinsel paylaşımlarına oldukça önem verir. Gelişkin bir estetik duyarlılığa sahip olduğu için, aşk yaşayacak ortamı da güzelleştirmek, konforlu hale getirmek ve karşısındakine özel hissettirmek konusunda tam bir ustadır.

Cinsel çekim gücünü arttırmak için her türlü kozmetik malzemeyi de kullanan Terazi ile yaşanan maceranın unutulması pek mümkün olamayacaktır.

Kaba davranışlar, cinselliğin alenen çağrıştırılması, saldırganlık Terazi’nin partnerinden en kısa zamanda uzaklaşması için yeterli nedenlerdir.

Aslında her zaman bir eşe ihtiyaç duymasına rağmen, çoğu Terazi’nin poligam bir yapısı vardır. Bu cinsel dürtüselliğine gem vurmamaktan değil, beğenilme, istenilme ihtiyacının yoğunluğundan kaynaklanmaktadır.

Sağlık
Terazi burcu bedende, böbrekleri yönetir. Böbreklere bağlantılı olarak, nefrit, uriner böbrek nevraljisi, bright hastalığı ( kronik nefrit) ve lumbago, sırt alt kısımda zayıflık, Terazi’nin en eğilimli olduğu hastalıklardır.

Sırtın alt kısmından gelen ağrılara dikkat etmek gerekir. Beyaz çiçekli, düzgün yapraklı, nane, misk, yarpuz otu, sinir otu, kekik, mine çiçeği, civanperçemi gibi tatlı bitkilerle çaylar hazırlamak, ruhsal dinginlik ve bedensel sağlık kazandırır.

Terazi’nin tenis, masan tenisi, duvar topu, iki kişilik bedensel sporlar ve satranç, dama, iskambil oyunları gibi zihinsel sporlar da huzur ve dinginlik sağlamaktadır.

Terazi Burcunda Doğan Ünlüler
Tarkan, Hülya Avşar, Catherine Deneuve, Marcello Mastroianni, Care Otis, Feridun Düzağaç, Nil Karaibrahimgil, Sumru Yavrucuk, William Faulkner, Gywyneth Paltrow, Tarık Akan, Nurseli İdiz, Özkan Uğur, Rahmi Koç, Turgut Özal, İsmet İnönü, Ang Lee, Eminem, John Cusack, Kate Winslet, Matt Damon, Monica Belluci, Susan Sarandon, Tim Robbins, Ebru Gündeş.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER