› 
 › 
Junoastrology.com 04.08.2015

Umut ve cesaretin sınavı: Satürn-Jüpiter Karesi

Satürn'ün retro hareketiyle umutsuzluğu kapılmış olabilirsiniz. Artık Satürn-Jüpiter karesiyle umutsuzluk, gam, kasvet gibi duyguları üzerinizden atma zamanı geldi. Juno Yıldız Gözlemcisi Satürn-Jüpiter karesini yorumladı.

Satürn'ün retrosu bitti! Ancak hala geri vitese takıp döndüğü Akrep Burcu’nda ve Eylül ortasına kadar Yay’ın "başlangıçlara gebe" sularına girmeyecek. Bizi Akrep’in dönüştürücü ikliminde biraz daha demleyecek.

Umut ve cesaretin sınavı: Satürn-Jüpiter Karesi

3 Ağustos itibariyle, Satürn’ün Jüpiter’e ve yine (neredeyse) Eylül ortasına kadar retroda kalacak olan Venüs’e karesi tam halde. Ve 4 Ağustos’ta bir de Pluto-Jüpiter 150’lik açı yaşanacak göklerde…

Bundan biz fanilerin payına düşen nedir derseniz;
Aslan’daki Jüpiter - Venüs kavuşumu, "krallara layık" bir hayat sürmeyi hatırlatır. Ancak krallara layık yaşamak için krallara layık bir yürekle ve dirayetle davranmak gerekir.

Jüpiter-Venüs kavuşumu, Aslanın Yüreği dediğimiz Regulus sabit yıldızı ile de neredeyse kavuşum sayılabilecek bir yakınlıkta. Regulus’un mesajı "her şeye rağmen asil ve adil" olabilmek, yani aslında "Rab’den Olma Bilinci" ile davranabilmektir!

Bu bilinç, krallara layık yaşamak hakkındaki yanılsamalarımız Satürn tarafından sınanıp, Pluto tarafından dönüştürülmedikçe, yerine oturmaz.

"Ne krallara layığı, sürünüyoruz!" diyenleri duyar gibiyim. Ne var ki, süründüğünü düşünüp acı çeken nefstir! Umduğunu bulamamaktan korktuğunda dahi yüceliğini muhafaza edense, bize emanet edilmiş olan ruh.

Satürn’ün retro olduğu devrede, yüreğimizde filizlenen beklentilerin o kadar da kolay hayata geçirilemediğine şahit olup, gama, kasavete, kaygıya ve hatta umutsuzluğa batmış olabiliriz. Bu duygular bizi hep ama hep aşağı çekmiş olan taş arabalarıdır!

Ancak şimdi Satürn retrodan çıktı. Şimdi zaman, geçmişin tanıdık kaygılarından sıyrılıp, ileri gitmemize engel olan tutumları ve alışkanlıkları bir gayretle sırtımızdan atma zamanı.

Eylül ortasına kadar, yelkenlerimizi rüzgar şişirmese de, biz küreklere asılacağız!

Yengeçteki Mars’ın, Satürn ve Lilith ile yaptığı açılar, "Bunun imkansız olduğunu" düşünerek, içimize kaçma arzumuzu bir daha hatırlatmış olabilir.

Bu noktada, gerçekleşmeyen beklentilerimiz nedeniyle oluşmuş korkularımız, iyice su yüzüne çıkmış kaygılarımız ve mızmızlıklarımız yüzünden, daha iyisini düşünmeye ve yapmaya gayret etmeyen artık biziz!

Biraz dikkat edersek, şimdi içinde debelendiğimiz tuzak "beklenti"dir! "Beklenti"de yargı ve kaygı vardır. "Bekleyiş"te ise, dinginlik ve güven!

Gelin biz Eylül ortasına kadar, Beklenti içinde değil Bekleyiş’te ve Gayret’te olalım.

Günlerin getirdiklerine korkmadan, bunalmadan sabretmek ve çaba göstermek bazen zor olsa da, bu sabrın, bildiğimizden ve umduğumuzdan daha tatlı meyveleri vardır. İçinden geçtiğimiz süreç, "Umut ve Cesaret’in, Yetersizlik Korkusuyla Sınavı"dır. Bu sınavı geçenlerin ödülü ise, içlerindeki Aslan Yürekli Kraş’ı keşfetmek olacaktır!

Bize güveniyorum. Zira bize RUH’undan üfleyen de güvendi.

Junoastroloji.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER