› 
 › 
Habertürk 20.05.2012

Yaz aylarına astrolojik bakış

Astrolog Öner Döşer, 2012 yaz aylarını yorumluyor... Bakalım bu yaz bizi neler bekliyormuş?

2012 enerjilerinin iyice aktifleşeceği bir sürece giriyoruz. 21 Mayıs’ta güneş tutulması, 4 Haziran’da ay tutulması, 6 Haziran’da Venüs geçişi var ve 24 Haziran’da Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Astrolojik göstergeler oldukça hareketli, tempolu, değişim enerjisinin kendisini belirgin bir şekilde göstermeye başlayacağını işaret ediyor.

Yaz aylarına astrolojik bakış

21 Mayıs’ta gerçekleşecek güneş tutulması olayları hızlandırıcı bir katalizör işlevi görüyor. İkizler burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek bu tutulma yeni bilgilerin açığa çıkacağı, iletişim ve bilgi alışverişinin çok hızlanacağı bir sürece giriyor olduğumuzu gösteriyor. Tutulmanın Pleiades yıldız kümesiyle irtibat kuruyor olması ve tutulma esnasında Satürn’ün Spica yıldızı ile aynı boylamda gözükmesi son derece kadersel bir süreçten geçmekte olduğumuzun, bize hediye olarak verilecek çok önemli bilgileri almaya doğru ilerlediğimizin göstergeleri. Tutulmanın Neptün ile gergin irtibatta olması kafaların karışık olacağını, inançlarda muhtemel karmaşayı da işaret ediyor. Tutulmanın İkizler burcunun ilk dekanında olması da kadim astrologlar tarafından benzer şekilde tanımlanıyor.

21 Mayıs’taki güneş tutulması Pleiades yıldızları ile kavuşum yapıyor. Bu Güneş, Ay, Dünya ve Pleiades yıldızları arasında eşi görülmemiş bir dizilim. Venüs geçişinin de bu tarihten yalnızca 17 gün sonra gerçekleşecek olması bir tesadüf gibi gözükmüyor. Maya takviminin Venüs’ün Pleiades yıldızları arasından geçişi ile aynı yıl olan 2012 yılında sona eriyor olması ilginçtir. Bazı araştırmacılar tarafından bu geçiş “yeniçağa geçiş” döneminin bir nevi öncü işareti olarak tanımlanmaktadır. Nadir görülür gökyüzü olaylarından biri olan Venüs geçişi 105 ve 121,5 yıllık periyotlarla ikili geçişler halinde olur ve bu yüzden astronomlarca da büyük bir ilgiyle takip edilir. Yüzyılımızda iki kez denk gelen Venüs ikili geçişleri 8 yıl arayla olur. Bu yüzyılda ilk geçişini 8 Haziran 2004’te yaptı ve 6 Haziran tarihine denk gelen bu ikinci geçişinden sonra 2117 yılına kadar başka bir geçiş yapmayacak.

4 Haziran’daki ay tutulması esnasında Venüs-Mars arasındaki dik açının çok etkin olması ve tutulmanın bu ikili ile irtibat kuruyor olması özel ve sosyal ilişkilerde, global ekonomi ve siyasette çalkantılara işaret etmekte. 14 derece Yay burcunda gerçekleşecek bu tutulma uluslar arası ilişkilerin, kültürel, dinsel ve inançlarla ilgili temaların vurgu kazanacağını göstermekte.

24 Haziran’da Uranüs-Plüton arasındaki doksan derecelik dik açı kesinleşiyor. 2015 yılı Mart ayına kadarki süreçte tam sekiz kez kesinleşecek bu gergin açı çok önemli bir değişim-dönüşüm zamanından geçmekte olacağımızı gösteriyor. Devrimci Uranüs ve dönüştürücü Plüton’un bu elektriksel dansı insanlığın bilincinde yeni bir gelişim dönemecine gelindiğini işaret ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Astroloji Okulu’nda düzenleyeceğim “Yaz Aylarına Astrolojik Bakış” seminerde tüm dünyada kolektif yaşamı büyük ölçüde etkileyecek 2012 yaz aylarına astrolojik pencereden bakacağım; ekonomik, bilimsel, politik, dinsel, kültürel, sağlık ve ilişkilerle ilgili gelişmeleri, güncel bilimsel veriler ışığında anlatacağım. Seminerde tutulmalar, Venüs geçişi, Uranüs-Plüton karesi ve üzerimizdeki etkileri konusu kapsamlı bir biçimde ele alacağım. Ayrıca bu sürece kendimizi nasıl hazırlayabileceğimiz konusunda da bilgiler vereceğim. Sunumu her düzeyde astroloji meraklısının kolaylıkla anlayabileceği şekilde hazırladım. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

onerdoser.com
Öner Döşer
Astroloi Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER