› 
 › 
pudra.com 30.12.2009

Yengeç burcunun genel özellikleri

Nazik, hassas, sempatik, merhametli, düş gücü yüksek, analık ve babalık duyguları güçlüdür. Vatansever, yuva sevgisi olan, ısrarlı, becerikli, iyi eş, tutumludurlar.

Yönetici Gezegeni: Ay

Element: Su
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 3, 7
Gün: Pazartesi
Uğurlu Taşı: İnci
Renk: Beyaz, deniz mavisi, gümüş
Tarot kartı: Ay
Hayvan: Deniz kabukluları
Bitki: Hezaren çiçeği, nilüfer, kenger otu
Kıymetli Taş: Aytaşı, amber
Kıymetli Maden: Gümüş

Olumlu Yanları: Nazik, hassas, sempatik, merhametli, düş gücü yüksek, analık ve babalık duygulan güçlüdür. Vatansever, yuva sevgisi olan, ısrarlı, becerikli, iyi eş, tutumludurlar.

Olumsuz Yanları: Aşırı duygusaldır. Züppe, dağınık, kuşkucu, değişken, kıskanç, zayıf karakterlidir. Kendine acıma meyilli, sabit olamamak ve değişken duyguları vardır.

Aşk
Bir ilişkin başlangıcında Yengeç’ten, ilk adımın gelmesini ya da beğendiği insana açıkça duygularını belli etmesini asla beklememek gerekir. Yengeç, aşkta pasif olmayı tercih eder. Yengeç geleneksel ve demode tarzlara daha yakın olduğu için, ilk buluşmada bir tiyatro ya da romantik bir yemek kendisini daha rahat hissetmesine yardımcı olacaktır. Yengeç takdir edildiğini ve değer verildiğini her fırsatta görmek ve hissetmek ister. Komplimanlar, ilişkide ilerlemeye yardım eder. Yengeç reddedilmekten nefret eder ve korkar. Hayır, cevabını almak, küçük konularda bile derinden zedelenmesine yol açabilir. Yengeç’in mükemmel bir hafızası vardır ve oldukça kıskançtır. Kolaylıkla unutmayacağı için, samimi ve dürüst olmayan yaklaşımlar ilişkinin kolayca bozulması riskini de taşır. Affetmesi ve unutması çok zordur. İlişkide duygusal ve finansal güvence en büyük ihtiyaçtır. Eğer partneri ilişki içinde gerekli, onun ihtiyaç duyduğu güveni sağlarsa, mükemmel bir eşe yaşam boyunca sahip olabilir. Koruma ve şefkat duygusu gelişken olan Yengeç, çocuklar için mükemmel bir ebeveyndir.

Kariyer
Yengeç’in hassas, kırılgan, duygusal yapısı iş hayatında da kendini gösterir. Yengeç hedefe direk olarak girmektense, daha çok etrafında dolaşıp, şartlarını anlamaya ve güven elde etmeye çalışır. Bu karakteristiği iş yaşamına ihtiyatlı adımlar, güvenli girişimler ve sonuç elde edebilecek adımlar olarak yansır. Öncü nitelikte olan Yengeç aslında kendisinden beklenmeyecek kadar liderlik özelliklerini de taşır. Çalışma ortamında güvenli, uyumlu ve huzurlu olması için Yengeç elinden geleni yapar. Ayrıca sezgilerini iyi kullanan Yengeç, koruyan ve esirgeyen doğasıyla sevilen bir iş arkadaşı ya da patrondur. Sadakat ve sorumluluk duygusu her başladığı işin sonunu getirmesine ve başarı elde etmesine yardım eder. Aileye ve atalara olan düşkünlüğü nedeniyle, iş yaşamında da gereksiz israflardan ve harcamalardan kaçınmak ister. Yengeç’in ofisi bir yuvayı aratmayacak kadar sıcak ve rahattır. En tipik Yengeç meslekleri yiyecek-içecek, otelcilik ve gıda alanlarından çıkar. Bunun yanında Yengeç esirgeyen, kollayan yapısı nedeniyle çok iyi öğretmen, dadı, hemşire ve doktor olurlar. Emlak ve denizcilik gibi meslekler de severek yapacakları arasındadır.

Para
Yengeç’in sezgileri ve içgüdüleri çok yoğun olduğu için, ekonomik trendlerdeki değişimleri önceden hissetme potansiyeline sahiptir. Genellikle desteğe ihtiyacı varmış gibi algılanmasına rağmen, güvenliğine çok düşkün olan Yengeç, finansal konularda da oldukça dikkatlidir. Hayatının mali alanındaki planlama ve uygulamalarda her zaman başarılı olur. Yengeç’in en tipik yatırım aracı emlaktır. Araziye ve binalara kendi duyduğu ihtiyaç yüzünden çok önem verir. Öncelikle kendi oturacağı, güvenliği, konforu tam, tüm ailenin rahatlıkla sığabileceği bir ev edindikten sonra, gelir elde etmek ve sağlam yatırımlar yapmak amacıyla emlak almaya devam eder. Genel olarak toplayıcı, biriktirici bir yapısı olduğu için, bir kenara para koymak Yengeç için çok zor değildir. Kendine para harcamayı sevmeyen Yengeç, özellikle ailesi için son derecede eli açık davranır.empati mekanizması çok gelişkin olan Yengeç, muhtaç olanlara yardım ederek, kendini manevi anlamda güven altınada hisseder ve tatmin olur. Yengeç ne borç almayı ne de borç vermeyi sever.

Seks
Yengeç cinsellik konusunda da geri planda kalmayı, isteklerini arzularını kendine saklayarak, karşısındakinden emin olmayı bekler. Yaşamında duyguların yeri çok önemli olan Yengeç, özellikle yoğun duygular içindeyken, cinsel anlamda da aktif bir hal alır. Sadakat en büyük özelliği olduğu için, hiç şüphesiz monogam bir yapı sergiler. Hatta partneri kendisini terk edip gitse, bile uzun zaman başka biriyle olamaz, adaptasyon zorluğu çeker. Alışkanlıkları ve hafızası çok kuvvetli olan Yengeç’in basit bir cinsel macera bile olsa, aldatmayı, kabul etmesi olanaksızdır. Şefkatli ve düşünceli bir partner olan Yengeç, birlikte olduğu insanın ihtiyaçlarına, isteklerine karşı inanılmaz hassastır. Aşk oyunlarını partnerinin ruhen beslenmesi için kullanır.

Sağlık
Yengeç burcu, vücutta göğüsler, göğüs kafesi, toraks köprüsü kadınlarda kadın üreme sitemi, mide, genel olarak sindirim sistemi ve pankreas üzerinde etkilidir. Yengeç’in, çabuk endişelenmeye, insanlara kolayca güvenmemeye yatkın tipik yapısı, tüm psikosomatik rahatsızlıklara eğilim getirir. Gastrit ve sindirim problemleri, vücudun herhangi bir yerinde su toplanması, göğüslerde düzensiz gelişmeler ve rahatsızlıklar, kadınlarda rahim problemleri, en yoğun olarak görülen rahatsızlıklardır. Kadınlarda hormon ve aşırı kanama en tipik Yengeç özelliklerindendir. Yengeç burcu için mide her zaman en önde gelen problemdir. Kalın sulu yapraklı olan, sulak bölgelerde yetişen, kuş otu, yoğurtotu, söğüt gibi tatlımsı bitkiler sağlığına iyi gelir. Evini çok seven Yengeç, mümkün olduğunca evde yapabileceği sporlar, fazla yorulmayacak aktiviteler, özellikle de sauna, havuz ve diğer deniz faaliyetlerinde mutlu olur.

Yengeç Burcundan Olan Ünlüler
Sezen Aksu, Türkân Şoray, Müjde Ar, Deniz Seki, Aşkın Nur Yengi, Ernest Hemingway, Yaser Arafat, Camilla Parker Bowles, Isabelle Adjani, Merly Streep, Deniz Baykal, Zinedin Zidane, Tom Cruise, Ali Poyrazoğlu, Tan Sağtürk, Leydi Diana, Liv Tyler, Tom Hanks, Pamela Anderson, Selma Blair, Mike Tyson, harrison Ford, Julius Cesar, Robin Williams, Sylvester Stallone, Dalai Lama, VIII. Henry, Kevin Spacey, Reha Muhtar, Sezen Aksu, Türkân Şoray, Müjde Ar, Deniz Seki, Aşkın Nur Yengi, Ernest Hemingway, Yaser Arafat, Camilla Parker Bowles, Isabelle Adjani, Merly Streep, Deniz Baykal, Zinedin Zidane, Tom Cruise, Ali Poyrazoğlu, Tan Sağtürk, Leydi Diana, Liv Tyler, Tom Hanks, Pamela Anderson, Selma Blair, Mike Tyson, harrison Ford, Julius Cesar, Robin Williams, Sylvester Stallone, Dalai Lama, VIII. Henry, Kevin Spacey, Reha Muhtar,


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER