› 
 › 
Junoastrology.com 23.10.2014

Yeniay ve Güneş Tutulması’nın burçlara etkisi

23-24 Ekim 2014 tarihinde Akrep Burcu'nda gerçekleşecek Yeniay ve Güneş Tutulması'yla tüm burçlar bir sınavdan geçiyor. Bu sınavda kendinize sormanız gereken soruları Juno Yıldız Gözlemcisi anlatıyor.

23 Ekim’i 24 Ekim’e bağlayan gece, İstanbul’a göre 00:56 itibariyle, Akrep Burcu’nda Yeniay olarak tanımladığımız Güneş-Ay kavuşumu gerçekleşecek. 23 Ekim gecesi aynı zamanda ”parçalı” kategorisinde bir de Güneş Tutulması yaşanacak.

Yeniay ve Güneş Tutulması’nın burçlara etkisi

Bu aralar her zamankinden daha da güvensiz ve yaralayıcı görünen bir dünyada, "aksiyonlarımız ile değerlendirildiğimiz ve yaptığımız işlerin, söylediğimiz sözlerin sonuçlarını birebir yaşayacağımız" bir sınavdan geçiyoruz. Galeyana kapılmamaya, kendimizi kaybetmemeye, yönümüzü şaşırmamaya, bizi kışkırtanlara uymamaya veya etrafımızda koşuşturup duranlar gibi kaybolmamaya özen göstermemiz gereken bir zamandayız. Sınavlarımızın nereden çıkacağı hakkında fikir edinmek için Yeniay haritasının burç ve yükselen burca göre değerlendirmesini okuyun.

Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar
Çok istediğiniz bir şeyleri önünüze sürüp, kontrolü size vermiyor mu hayat? Ödülün fazla fedakarlık gerektirmesinden ya da sizi bağımlı kılmasından mı korkuyorsunuz? Değer verdikleriniz arasında kararsız mı kalıyorsunuz? Koç’ların Yeniay’daki sınavı, hangi seçenekte hayır hangisinde şer olabileceğini görememek ve bir şekilde kayıp ihtimalini ya da köklü bir değişimi göze almak. Uzun yol arkadaşlarınız ile geçici hevesleriniz arasında kalabilirsiniz. Aklınızı çelen ama içinize sinip sinmediği belli olmayan seçimler önünüzde duruyor. Siz hepsini tatmakta, canınızın çektiğini yapmakta özgür olmak istiyorsunuz. Ama daha önemli olanlar için bazı şeylerden vazgeçmek durumundasınız. Şöyle bir durun. Kendinize "hoşnut olmaktan" ne anladığınızı sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar
Alıştıkları düzenden ve yanlarında görmeye alıştıkları yol arkadaşlarından mahrum kalma korkusu Boğa’ların Yeniay’daki sınavı… Yeni bir düzen kurmak istiyorsunuz. Ancak elinizde olanları da yok pahasına, ya da size ne getireceğini bilemediğiniz bir gelecek adına elden çıkartmak istemiyorsunuz. Geçmişten bu yana beraberinizde getirdiğiniz bazı standartlar, alışkanlıklar var ve siz bunları korumak için zaman zaman pişman olduğunuz seçimler de yaptınız. Elinizde olanları değerlendirirken tercihinizi hep rahatınıza geleni yapmaktan yana kullandınız. Hatta hayatı paylaştığınız insanlara bile birazcık sahip olduğunuz bir mülk gibi baktınız. Ama şimdi gerçek aidiyetinizi neye ya da kime hissettiğinizi düşünmek zamanı. Kendinize "güven duymaktan" ne anladığınızı sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar
Onlara heyecan veren, geleceğe yönelik umut ve beklentilerini güçlendiren, mutluluk hissini yaşatan deneyimlerden ya da sevdikleri kişilerden mahrum kalma korkusu İkizler’in Yeniay’daki sınavı… Bir yön seçip doğru yürümek istiyorsunuz. Ancak "vazgeçemedikleriniz" sizi yoldan çıkartıyor. Geçmişte risk olarak gördüğünüz şeylere, şimdi fırsat olarak bakıyorsunuz. Ancak düşünce biçiminizi ve davranış modelinizi değiştiremediğiniz sürece tarih kendini tekrar edecek! Alışkanlıklarınız ve heyecanlarınız arasında gidip geliyorsunuz ve her an bir halin içinde kendinizi kaybedip, oyalanmaya sonra da "işte öyle oluverdi" demeye açıksınız. Bu defa akışa kapılmamak için kendinize "ben bu yola nasıl devam edeceğim" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar
Kabuklarını kırıp yeni deneyimlere yelken açma ihtimali, Yengeç’in Yeniay’daki sınavı… Eviniz, aileniz, çocuklarınız ya da basitçe özel hayatınızla ilgili bir değişimin eşiğinde duruyorsunuz. Sizi rutininizin dışına çıkmaya zorlayan bazı olanaklar var. Siz ise yenilikleri kucaklamak, olana izin vermek konusunda kuşku dolusunuz. Ne kendinize ne de sizi adım atmak için çekeleyip duranlara fazla güvenemiyorsunuz. Adım attığınızda olacakları önceden bilseniz, ne kazanıp ne kaybedeceğinizi tahmin edebilseniz ne iyi olurdu, değil mi! Öte yandan alıştığınız düzenin içine gömülüp kalamayacak kadar da aklınız çelindi. Bu hassas seçimi yaparken kendinize "en çok neye değer verdiğinizi" sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Aslan burçları ve yükselen Aslan olanlar
İleri ya da geri… İşte Aslan’ın Yeniay’daki sınavı... Düşünceleriniz sizi arkanızdan itiyor. Ama siz bunların hangilerine uyup hangilerini askıya almanız, hangilerini uygulayıp hangilerini ardınızda bırakmanız gerektiği konusunda emin değilsiniz. Hayatınızda bir devrenin kapandığını hissediyorsunuz. Bazı insanlar artık sizinle birlikte olmayacak. Bazı şeyleri eskisi gibi yapmayacaksınız. Bazı yollar size artık kapalı ya da geri dönseniz bile aradığınızı orada bulacağınız kuşkulu. Etrafınızdakileri yargılamak hiç bu kadar gerekli ve cazip görünmemişti. Ama burada asıl mesele haklı olanın dahi her sözü söylemeye ve her şeyi yapmaya hakkının olmaması. Ya da haksız olanın, dürüst bir itiraf ile vicdanen aklanmak ve yolu bulmak gibi bir şansının olması. Diğerleri ve kendiniz arasında kalmak diye bir şey yok! İnsan hep kendiyle karşı karşıya kalır. Siz kendinize "beni ben yapan nedir" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar
Yapmak ya da yapmamak… İşte Başak’ın Yeniay’daki sınavı... Enerji atıl halde iken de değerlidir. Ama asıl fayda harekete geçtiğinde yani üretken hale geldiğinde sağlanır. Sahip olup vermeyerek, bilip de söylemeyerek, görüp de müdahale etmeyerek de kendinizi değerli hissedebilirsiniz. Hele de bugüne dek yaptıklarınızın kıymetinin bilinmediğini düşünüyor ve kullanılmaktan korkuyorsanız ya da attığınız adımların yerini bulmayacağından, engelleneceğinizden korkuyorsanız. Ama burada asıl mesele, sizin değeriniz değil, gerçekte değerli olanın ne olduğu! Sahip olduğunuz bir niteliği kendinize saklamak ile ortaya koymak arasında kararsız kalıyorsanız, kendinize "bunu yaparak neye hizmet edeceğim" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar
Önemsemek ya da boşvermek... İşte Terazi’nin Yeniay’daki sınavı. Birileri önünüze yine bir paket koydu ve bunu açıp açmamak tamamen size kalmış. Aslında bir yanınız deli gibi müdahale etmek, bir şey yapıp durumu kendi leyhinize değiştirmek, bir fark yaratmak istiyor. Ama yanlış bir adımla her şeyi berbat etmekten ya da geçmiş hataları tekrar edip yine kayba uğramaktan çekiniyorsunuz. Olaylar sizi manipüle ediyor diye siz de olayları ve insanları manipüle etmek zorunda değilsiniz. Burada asıl dikkat etmeniz gereken sizin ne istediğinize odaklanmadan, olanı görmek. Bir paketi açmak, bir öneriyi değerlendirmek konusunda kararsız kalıyorsanız, kendinize "bunun bedeli nedir" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar
Kendini ortaya koymak ya da biraz geri çekilmek… İşte Akrep’in Yeniay’daki sınavı. Etrafınızdakiler sizden birşey yapmanızı bekliyorlar. Herkes sizi farklı bir yöne çekiyor. Siz ise kendinizi tercih yapabilecek kadar özgür hissetmiyorsunuz. Sorumluluklarınız ve saygınlığınız ile elde etmek istedikleriniz ve çıkarlarınız arasında kalmış durumdasınız. Meseleyi "tam istediğiniz" şekilde kapatmak için bazı şeyleri biraz daha sineye çekmeniz gerekebilir. Yanlış bir adım atma kaygısı sizi düşündüklerinizi hayata geçirmekten alıkoyabilir. Duruş belirlemek konusunda kararsız kalıyorsanız, kendinize "onurlu davranış nedir" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar
Hakikaten gerilmiş bir yay gibi hissetmek, Yay’ın Yeniay’daki sınavı... Ok atasınız var da, hedef aranıyor gibisiniz. Hani bir laf vardır; "Ne istediğinize dikkat edin gerçek olabilir!" diye. İşte şimdi siz tam o kıvamdasınız. Aslında uzun bir uyku ve durağanlık izi var üzerinizde. Ne zamandır kendinizi alıştığınız dinamizm içinde bulamadınız. Bunun için hala biraz zamana ihtiyaç var. Zira hala düşüncelerinize güvenmekte ve itiraf etmek zor da gelse, her elinizi attığınızın altında kalkabileceğinize inanmakta güçlük çekiyorsunuz. Bu Yeniay size eski hatalarınızı tekrar etmemek için bir hatırlatma gibi. Sırf yapmış olmak için, sırf kendinize "daha ölmediğinizi” ispat etmek için yapmayın hiç bir şeyi. Adım atasınız varsa kendinize "bu benim için ne ifade ediyor" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar
Sorumluluklar, özellikle de kariyere değil, aileye ve insani ilişkilere yönelik sorumluluklar Oğlak’ın Yeniay’daki sınavı. Bu dünyadaki varlığınızın gerçek anlamı üzerine uzun uzun düşündüğünüz, neyin kayıp neyin kazanç olduğu hakkında epeyce kafa yorduğunuz ve fedakarlığın anlamını sorguladığınız bir dönemden geçiyorsunuz. İstediklerinizi değil de mecbur olduklarınızı yaptığınız bir devre ve kendinizi ensenizden geri çekiliyormuş gibi hissettiren, yeni planlar yapmanıza engel olan koşullarda hareket ediyorsunuz. Merak etmeyin bunun da bir sonu var. Ama bu Yeniay’da yine size önerilecek işler, önünüze konulacak fırsatlar ve sizin diğer öncelikleriniz nedeniyle frene basmanız gereken koşullar var. Seçim yapacağınız zaman kendinize "neyi feda edemeyeceğinizi" sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar
Verilmesi gereken kararlar Kova’nın Yeniay’daki sınavı. Etrafınızda size akıl vermeye kalkan bir sürü insan varken, kendi doğrunuzu saptamak ve bir yön seçmek zorundasınız. Kendinizi alıştığınız gibi güçlü ve iktidar sahibi hissetmediğiniz, kendi değerinizi ölçmekte veya alıştığınız yöntemlerle değerli olduğunuzu göstermekte zorlandığınız bir zamandasınız. Karakteriniz itibariyle bireysel bir çıkış yapmak istemeniz doğal. Ama hayat sizi birileriyle birlikte davranmaya zorluyor. Bu Yeniay’da hayat planlarınıza dahil olan insanlarla ilişkilerinizi nasıl şekillendirmeniz gerektiğine karar vereceksiniz. Kendi bakış açınıza güvenemiyorsanız, güvendiğiniz birilerine danışmayı da isteyebilirsiniz ama unutmayın işi yapan yine siz olacaksınız. Kendinize "kime güveniyorum" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar
Değişim rüzgarları karşısında kararsız hissetmek Balık’ın Yeniay’daki sınavı. Gerçek şu ki; siz rahat etmek ve kendi halinize bırakılmak istiyorsunuz. Ama hayat sizi seçim yapmak ve bir şeyleri gözden çıkartmak zorunda bırakıyor. Siz de yanlış bir karar almaktan acayip korkuyorsunuz. Ailenizde, evinizde, konfor alanınızda taşlar yerinden oynuyor. Peki siz ne yapacaksınız? Her zamanki gibi kendinizi akışa bırakıp "ben müdahale etmezsem, sorumlu da olmam" diyebilirsiniz. Ama sonra sonuçtan şikayet etme hakkınız da olmaz. Ya da gayret gösterip taşın altına elinizi koyabilir ve hem karar hem de değişim süreçlerine katılabilirsiniz. Kendinize "kendimi kime emanet ediyorum" diye sorun ve cevabınız kaderiniz olsun.

Akrep Burcu'ndaki Yeniay ve Güneş Tutulması'nın bizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için bu yazımızı da okuyun.

Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER