› 
 › 
pudra.com 22.06.2010

Selahattin Dönmez'in yeni kitabı: MUCİZEsiz ZAYIFLAMA

Selahattin Dönmez'den değerlerini kaybetmemiş bilgilerle hem bir mucize yaratan, hem de mucize sunmadan gerçekten kilo verdiren kitap!

MUCİZEsiz ZAYIFLAMA: Her zaman için hedefim, toplumun her kesiminden insanın rahatça okuyabileceği kitaplar yayınlamak olmuştur. Ne mutlu bana ki, dördüncü kitabımda dostlarımdan birisi olan saygıdeğer Psikiyatr Dr. Cem Mumcu’ya okuması için emanet ettim. Benim için en önemli yorumu; bu kadar manasız ve doğru olmayan zayıflama furyası varken, değerlerini kaybetmemiş bilgilerimle hem bir mucize yarattığımı hem de mucize sunmadan gerçekten kilo verdirdiğimi söylemesi oldu.


Bu düşüncesinden yola çıkarak da kitaba “MUCİZEsiz ZAYIFLAMA” isminin uygun düşeceğini ekledi. Biliyorsunuz, “Fark Etmeden Diyet”, “Fark Etmeden Diyet’le Yeni Bir Hayat” ve “Fark Etmeden Diyet’le Kalıcı Kilo Verme”, geniş okuyucu kitlelerine sahip, birbirini tamamlayan ve daha çok Türk toplumu için hazırlanmış özel diyetler ile dolu kitaplardı. Bu kitabım ise beslenme trendlerine farklı bir boyut katacak kadar yeni bir içeriğe sahip.
Bu kitabımda artık “Fonksiyonel Beslenme”den bahsediyorum. Yıllardır şişmanlığın tedavisiyle uğraşmış ve eğitimlerimi bu yönde tamamlamış bir beslenme uzmanı olarak veya Obezite Diyetisyeni gözü ile bu konuya bakarak, yeni bir sağlık trendini başlatıyorum.

Böylece bu çalışmamda, daha çok besin ile besin etkileşimini maksimum düzeye ulaştıracak özel tüyolarla dolu “Kişiye Özel Fonksiyonel Beslenme ile Kilo Verdirme” konusunu okuyucularımla paylaşıyorum.

Kilo vermenin vücut üzerindeki kaliteli dağılımı ve bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri ile ilgili yeterli bilgi olmadan, sadece ne kadar az veya çok kilo verdiğimizi konuşur hale geldik.

Bir diğer önemli husus da verilen bu kiloların ne kadar süreyle korunacak olduğudur ki, bu diyetisyenler tarafından hep geri plana atılıyor.


Önümüzdeki sürece baktığımda, bu durumun daha da karmaşık ve önlenemeyecek derecede olumsuz bir yöne gittiğini görmekteyim. İşte bu son kitabımı bu amaçla hazırladım. Çok önemli hastalar üzerinde yapılmış deneysel çalışmalar ile kanıtlanmış çok mühim bilgilere yer verdim. Gözlemlerimize, duygularımıza veya duyduklarımıza değil, her bireyin kendi kilo verme sürecinde yaşadığı sıkıntılara dayanarak geliştirdiğim çeşitli yöntemleri, deneyleri ve sonuçları beslenme bilgilerim ile harmanlayarak zayıflama tüyolarını oluşturdum. Hastalar kitabı okuyunca, bazı besinleri bir arada yiyerek kilo vermeye başladıklarında karaciğerde oluşan yağlanmayı nasıl düzeltebileceklerini, kilo verirken deride oluşan buruşma, sarkma ve çatlamaları sadece besinlerin gücüne bağlı değişiklikler yaparak nasıl engelleyebileceklerini; bazı önemli besinlerin vücudumuzun bağışıklığını arttırmada, görme fonksiyonlarının iyileşmesinde, antioksidan kapasiteyi yükselterek kanserin önlenmesinde ne kadar gerekli olduğunu öğrenecekler ve buna benzer birçok yeni bilimsel bulguyu okuyabilme şansına sahip olacaklar.


Uzman Diyetisyen Selahattin DÖNMEZ
Amerikan Diyetisyenler Derneği Denizaşırı Ülkeler Türkiye Temsilcisi
Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı
Abdi İpekçi Caddesi Engin Apartmanı 17/1 D:4 34367 Nişantaşı-İstanbul
Telefon: +90 212 248 39 14 Faks: +90 212 231 37 06

www.farketmedendiyet.com.tr
www.sdonmez.com
www.selahattindonmez.comPOPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER