› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.09.2012

Tuluhan Tekelioğlu'ndan "50'sinde Erkek" kitabı

Tuluhan Tekelioğlu; Dr. Mehmet Öz, Ahmet Ümit, Kerem Görsev gibi 11 ünlünün de aralarında bulunduğu 23 erkeğin hikayesini anlattığı "50'sinde Erkek" kitabıyla okuyucu karşısında.

Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu, yeni kitabı "50'sinde Erkek" ile okuyucu karşısında. Tekelioğlu'nun 11'i ünlü 23 erkeğin hikayesini anlattığı kitapta Dr. Mehmet Öz, Ahmet Ümit, Kerem Görsev, Metin Uca, Mustafa Altıoklar gibi pek çok ünlü isim var.

Tuluhan Tekelioğlu'ndan

Kitapta anlatılan erkeklerin ortak özelliği 50 yaşını doldurmuş olmaları. "Kadınlar bu kitabı okuduklarında erkekler 50'li yaşlarda yola mı giriyor yoksa yoldan mı çıkıyorlar bunun cevabını bulacaklar" diyen Tekelioğlu, kitabı hazırlarken görüştüğü erkeklerin kendisini sırdaş olarak gördüklerini ve kabuklarından dışarı çıktıklarını belirtiyor. Ve kadınlara bir tavsiyede bulunuyor: "Onları kabuklarından çıkarmak istiyorsanız dinleyin."

"50'sinde Erkek" kitabı, DVD'siyle birlikte piyasaya çıktı ve okuyucuların kitapta yer alan erkekleri filmde izleme imkanları da var.

İşte, kitabın iki kahramanından kitaba dair yorumlar...

Haşmet Babaoğlu:
“Erkek olmayan bilmez. Kuyruğu dik tutmaya çalşarak sürekli ‘dışarılar’da yaşamak ne zordur! Bu zor işin altından ancak ‘içine’ atarak kalkarsın. Sonra bir bakarsın, 50’ne gelmişsin… Sana seni unutturan ne varsa, artık hepsini bir kenara bırakmak istersin. Mecburen, mecburiyetten yaşamaya dair ne kadar yük varsa, üzerinden atmak istersin. Ne güzel ve ne dokunaklıdır; insan bu kadar mı geç büyür!.. Tuluhan müthiş bir iş yapmış. Yakışıklı yalanların, kırgın ruhların, yaralı bedenlerin arasından sıyrılıp geçerek erkek cinsinin tam kalbine dokunmuş. Okumadan olmaz!”


Reha Muhtar:
“Tuluhan bana, 50’sinde Erkek isimli kitabını yazmak istediğini söylediğinde, içimden ‘Benden uzak dur Tuluhan’ demek geldi… 50 yaşıma kadar yaşadıklarımla, 50 yaşımdan sonra yaşamaya başladıklarım arasında dağlar, ırmaklar, dünyalar, hatta gezegenler vardı. Hayatın romantik şizofrenisi bitmişti 50 yaşımda… Her şey sade bir gerçeklik halindeydi artık. Çıplak ve yalındı… Kendimle on dört yaşındaki bir çocuğun yaşanmamış hayallerinde yeniden barışacaktım. Kısaca kendi kendime ‘Çocuk’ diye hitap edecektim, ‘50 yaşından sonra büyüyeceksin…’”


50'sinde Erkek
Tuluhan Tekelioğlu
Turkuvaz Kitap
Fiyatı: 16 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER