› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 27.03.2017

Türkan Şoray'ın kendi kaleminden

Türkan Şoray, hayatına dair bilinmeyenleri ve Yeşilçam anılarını Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nca basılan "Sinemam ve Ben" kitabında anlatıyor.

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın beyazperde anılarını kaleme aldığı "Sinemam ve Ben" kitabı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan çıktı. Türkan Şoray, gençliğinin ilk yıllarından günümüze kadar uzanan beyazperde anılarını ve hayatına dair bilinmeyenleri birinci ağızdan bu kitapta paylaşıyor.

Türkan Şoray'ın kendi kaleminden: Sinemam ve Ben

Türkan Şoray, 'Sinemam ve Ben' kitabında Fatih’teki cumbalı ahşap evlerin bulunduğu mahallede, orta halli bir ailenin kızıyken sinema ile tanışmasını, setlerde yaşadıklarını ve mesleğine dair düşüncelerini içtenlikle anlatıyor. Sanatçı, ilk set günündeki hislerini şu sözlerle dile getiriyor: "Yaptığım işin ne kadar önemli olduğunun farkında değilim; hiçbir sorumluluk hissetmiyorum. Başarılı veya başarısız olmak gibi hiçbir endişem, korkum, hırsım, hedefim yok. Bu yüzden kameranın önünde hiç heyecanlanmadan, rahat, içgüdüsel yeteneğimle, rolümü canlandırıyorum. Rol yapmıyorum, o gün kamera önünde benden yapmamı istedikleri, benim için sanki gündelik yaşamda yaşadıklarım gibi geliyor."

'Selvi Boylum Al Yazmalım', 'Kara Gözlüm', 'Dila Hanım' gibi pek çok unutulmaz filmin başrol oyunculuğunu üstlenen Türkan Şoray’ın 50 yılı aşkın sanat yaşamını anlattığı 'Sinemam ve Ben', okurları aynı zamanda Türk Sineması’nın kamera arkasına davet ediyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER