› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.03.2011

Yasemin Soysal'ın yeni kitabı: Tek Suçlu Beyniniz

“Tek Şişman Beyniniz” ile büyük yankı uyandıran ve bestseller olan Yasemin Soysal, yeni kişisel gelişim kitabı "Tek Suçlu Beyniniz" ile "öze dönmenin” tarifini veriyor.

Bir önceki kitabı “Tek Şişman Beyniniz” ile büyük yankı uyandıran ve bestseller olan Yasemin Soysal, yine çok konuşulacak bir kitapla okuyucularının karşısına çıkıyor. 15 Mart Salı günü tüm kitap satış noktalarında yerini alacak olan “Tek Suçlu Beyniniz” isimli yeni kitabında Yasemin Soysal, “Keşke bunları daha önce okusaydım” dedirtecek.

Yasemin Soysal'ın yeni kitabı: Tek Suçlu Beyniniz

İlk defa bir kişisel gelişim kitabının arkasına, bir beyin cerrahı yazıyor. Ve kitap karşımıza diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir anlatımla çıkıyor. Yaşamın içerisinde ki durumlara çözüm bulmakla kalmıyor, aynı zamanda bu çözümü nörolojik açıklamalarla aktarıyor. İşin en güzel tarafı ise; yaşamımızda yıllar önce öğrenmemiz gereken konuları çok basit bir anlatımla hazmetmeye hazır hale getiriyor. Sadece beyin üzerinde durmuyor, aynı zamanda evrensel süreç içerisinde tüm yanlışları ve sorunları, hatta işten atılmayı, boşanmayı, depresyonu ve iflas etmeyi dahi “mükemmellik” tanımının içine sığdırıyor. Ve bu tanımlamayı genişleterek, “nereden ve ne zaman başlayacağız” sorusunu yanıtlıyor.

Önerilenler ve ertelenenlerle yaşamaya çalışırken, insanın kendisini nasıl kaybettiğini anlatan Soysal, okura “öze dönmenin” tarifini veriyor. Çünkü akıl hata yapar ama özünüz asla...

Ayrıca kitapta bilinçaltıyla ilgili bir bölüm de var. Soysal, acının bilinçaltındaki kodlanmasına göre bir yol tarifi veriyor. “Geçmişin masum anıları, bugünün gerçeklerini yarattı” diyor ve geçmişimizle ilgili gerçekleri bazen tatlı, bazen de acı bir dille ifade ederek okurla yüzleştiriyor. Deyim yerindeyse, okura en sevdiği plastik topun kokusunu anımsatan Soysal, sokak aralarında atılamayan golleri tekrar attırıyor. Yaşam plağını geri sarıyor ve topu “o” iki taşın arasından geçiriyor.

Bilinçaltını bir hana benzeten ve bilinçaltının gelişimini “o” hanın yolcularına bağlayan Soysal, sokaktan aileye, eğitimden iş hayatına kadar geçen tüm süreçte yapılan yüklemeleri masaya döküyor. Çünkü, bilinçaltı kodlarının da temizliğe ihtiyacı var!

Yasemin Soysal, kitabı için şöyle konuşuyor: “Bazıları hanın duvarlarına yazılar yazmışlar, bazıları çivilerle kazımışlar. Kimileri yeni bir oda kondurmuş oraya. Bazıları hala gitmemiş, yaşıyor oralarda. Bilinçaltında kodlanan durumların esiri olmak zorunda değiliz. Şimdi; içe dönüp temizlik yapma ve belki bir süreliğine kapıya ‘uyarı yazısı’ asma vakti! Şimdi kapalı, çünkü açılış gününe hazırlanıyor.”


Kitap hakkında Op. Dr. Ömer Tural ve Ebru Şallı Tan şunları söylüyor:

"Sinir sistemi ile ilgili son yıllarda ortaya konan, bilimsel veriler ışığında ve görsel unsurlarla desteklenmiş, anlaşılması kolay, titiz bir çalışma. Yaşantımızın her anında uygulayabileceğimiz metodik bir öğreti. 'Yapabilirim' kavramının nasıl yapılacağını öğrenmek isteyenler için..." Beyin Cerrahı Op. Dr. Ömer Tural

"Sevgili Yasemin'in kitabı bence kesinlikle okunmalı ve her zaman kütüphanenizin baş kitapları arasında yer almalı! Henüz tanışmayanlara tavsiye ediyorum. Okuyun ve yaşamınızdaki farkı görün..." Ebru Şallı Tan


Tek Suçlu Beyniniz
Yasemin Soysal
Pozitif Yayıncılık


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER