› 
 › 
Pudra.com 12.05.2011

Yeni bir karikatür albümü: Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım

Cihan Demirci'nin çizerliğinin 33'üncü yılında yayımladığı ilk karikatür albümü "Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım" bir ayda ikinci basımını yaptı.

33 yıldır Türk mizahına hem karikatürcü hem de mizah yazarı olarak yoğun emekler veren, özgün bir mizahın yaratıcısı Cihan Demirci, 39'uncu kitabı "Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım"da ilk kez bir "karikatür albümü" ile çıkmıştı okurun karşısına. Cihan Demirci'nin 33 yıllık çizgi serüveninden seçtiği 140 karikatürden oluşan kitap okurlardan gördüğü ilgi üzerine bir ay dolmadan ikinci basımını yaptı.

Yeni bir karikatür albümü: Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım

Cihan Demirci, medyanın-mizah dergilerinin desteğini arkasına almadan mizah serüvenine tek başına "bağımsız" bir kalem olarak devam ediyor. Son yıllarda mizah yazarlığı öne çıkmış gibi gözüksede o, ilk gözağrısı karikatürü hiç terk etmedi. İlk karikatürü 1978 yılında yayımlanan, Oğuz Aral'ın öğrencilerinden olan Cihan Demirci, karikatürcülüğünün 33'üncü yılında, 33 yıldan özenle seçilmiş 140 karikatürün yer aldığı "Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım" adlı kitabını, "Ustası olsam da onun hayranlarından biriyim" diyen ustası Oğuz Aral'ın anısına adadı.

Bugüne dek dilimize, argomuza başta "geyik muhabbeti" olmak üzere onlarca sözcük, deyim terim kazandıran, son 15 yılda 800'ü aşkın kültürel-sanatsal etkinliğe katılan, mizah ve karikatür tarihimiz üzerine araştırmaları bulunan, bugüne dek yayımlanan 39 kitabı 310 bini aşan bir satışa ulaşan Cihan Demirci, halen Cumhuriyet gazetesinin "Cumertesi" mizah sayfasında çizer-yazarlığına devam ediyor.

Pia Yayınlarından çıkan 168 sayfalık kitapta Cihan Demirci'nin keskin gözlem gücüne dayalı, ince bir mizah anlayışı ile örülmüş, güncellik kaygısından uzakta duran, hayatın içinden karikatürler yer alıyor.

Say Yayınları kuruluşu olan Pia Yayınlarından çıkan kitabın yüzde 30 indirimli online direkt satış adresi için tıklayın.

Gereksiz Taramalardan Kaçınamadım
Cihan Demirci
Pia Yayınları


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER