› 
 › 
Pudra.com 15.05.2009

Hepsi Hikaye'de kurslar hiç bitmiyor!

Bebek’te bulunan Hepsi Hikaye, sohbetleri, tartışmaları ve konukları ile merak, keşif ve etkileşim yeri…

Hepsi Hikaye’de felsefe, sinema, edebiyat, klasik müzik, dinler tarihi, sanat tarihi, tasavvuf, kitap, yazı-yorum gibi konularda atölyeler yapılıyor. Meraklılar isterlerse tek seanslık, isterlerse aylık veya dönemlik olarak bu atölyelere katılabiliyor.

Hepsi Hikaye'de kurslar hiç bitmiyor!

Hepsi Hikaye, ev gibi rahat ortamda, düşünen ve araştıran insanlarıher konunun ustası ile buluşturup, interaktif bir paylaşım ve tartışma ortamı sunuyor.

Hepsi Hikaye’nin kurucusu Zeynep Atılgan Boneval’in hikayesi ilginç: ‘Profesyonel hayata devam ederken bir yandan kendi kendime yarattığım ikinci bir dünya vardı. Son 8 yıldır hikaye toplayıcısı, anlatıcısı ve irdeleyicisi oldum, bu süreçte senedir bir yandan edebiyat, sosyoloji, varoluşçu felsefe, psikoloji konularında biçok kitap okudum ve film izledim, destanlar, fable’lar, mitolojik hikayeler okudum. Farklı düşünürler, yönetmenler, yazarlar, sanatçılar, farklı görüşler ve hayat hikayeleri bana ayrı penceler açtı. Tarihi, sosyolojik ve insani sebep sonuç ilişkilerini daha iyi kavramaya başladım. Zamanın hızına karşı acele etmeden adım adım ilerlediğim ayrı bir dünyam oldu.’ Tüm bu birikim Hepsi Hikaye’nin kuruluşuna vesile olmuş. Zeynep Atılgan Boneval, kendisine yepyeni kapılar aralayan sosyal bilimleri günlük hayatın içinde insanlar ile buluşturmak üzere Hepsi Hikaye’yi kurmuş.

Sinema Atölyesi
Sinema serüveni filmlerle yaşatan bir atölye. Farklı dönemler inceleniyor ve dönemin öne çıkan oyuncu ve yönetmenleri konuşuluyor. Dönemin karakteristik filmlerinden biri izleniyor ve film analizi yapılıyor. Bu atölyenin ustası: Erdoğan Mitrani.

Klasik Müzik Atölyesi
Müzik tarihinde seyahat edilen bir atölye. Klasik müziğin önemli bestecileri ve tanınmış eserleri dinleyerek, Bach’dan Beethoven’e, Chopin’den, Mozart’a önemli bestecilerin yapıtlarına ve yaşam hikayelerine ve müzik dünyasındaki önemlerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Bu atölyenin ustası ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi Rejisörü Recep Ayyılmaz.

Kitap Klubü Atölyesi
Bu atölye, geçmişten günümüze kadın hikayeleri ile edebi bir yolculuğa çıkarıyor. Jane Austen, Charlotte Bronte, Fatma Aliye gibi kadın yaşamını irdeleyen yazarların bir yandan kendi yaşamlarını nasıl yaşadıklarını, diğer yandan yarattıkları Emma, Jane Ayre ve Refet karakterlerini nasıl yaşattılarını inceleniyor. Bu atölyenin yöneticisi edebiyat tutkunu Berna Yazıcıoğlu.

Sanat Tarihi Atölyesi

Sanatın hikayesinin anlatıldığı bir atölye bu. Farklı dönem ve akımlardan ressamların ve sanatçıların hikayeleri ve eserleri inceleniyor. Bakmak ve görmenin esasları konuşuluyor, resmi değerlendirebilmek, bir resmi görür görmez hangi döneme ve akıma ait olduğunu saptayabilmek için ipuçları veriliyor. Bu atölyenin yöneticisi ise sanat tarihi eğitmeni Yalçın Sadak.

Hepsi Hikaye sohbetlerinden:

Yaz Sineması: Festival filmleri ile serin sinema akşamları
1 Temmuz-30 Ağustos arasında Çarşamba akşamları festivalde kaçırdığınız filmleri izleyebilir, ardından yapılacak film sohbetlerine katılabilirsiniz.
Her Çarşamba 19:30-22:30, tek katılım ücreti:40TL

Yaz belgeselleri: Doğa ve insan belgesel gösterileri
30 Haziran – 29 Ağustos arasında her Salı akşamı doğaya ve insana özgü en büyüleyici belgeselleri ve Cirque Du Soleil’in gösterimlerini izlenebilir
Her Salı: 19:30-22:30, tek katılım ücreti:30TL

Ali Kabaş ile Kameranın Arkasında AN'lara Bakış : Fotoğraf Teknikleri Atölyesi

15, 22, 29 Haziran, 6,13 Temmuz tarihlerinde.
Pazartesi günleri 19:00-21:00

Hepsi Hikaye'de Yaz Lezzetleri
Klasik müzik eşliğinde kitap okumak, dingin bir ortamda çalışmak, ev gibi bir ortamda dinlenmek ve günlük özel lezzetler eşliğinde güneşin keyfini çıkartmak isteyenler için Hepsi Hikaye’nin bahçesinde Deli Food yeralıyor.

Deli Food’da dereotlu peynirli kiş, volovanda patlıcan beğendi, çilekli milföy, çikolatalı sufle ve daha birçok farklı ev yapımı lezzetler sunuluyor. Deli Food’un Cordon Bleu tarzı lezzetleriyle ile Hepsi Hikaye’nin tadına doyamayacaksınız.


Hepsi Hikaye
Selçuk Sok. No:7
Bebek – İstanbul
(212) 2632229
www.hepsi-hikaye.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER