› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 15.12.2011

İtalyan restoranı PiPa Nişantaşı'nda açıldı!

Nişantaşı'nın yeni İtalyan restoranı Pipa Süleyman Nazif Sokak'ta açıldı. Concept Masters tarafından kurulan ve mimar Mahmut Anlar’ın tasarladığı Pipa, pizzaları ve makarnalarıyla öne çıkıyor.

Bu sevimli İtalyan restoranının mutfak direktörü Napoli doğumlu, ödüllü şef Enzo Carbone. Carbone, köklerinden aldığı değerleri İstanbul'a taşımaya karar vermiş. Böylece Pipa'da Türkiye’nin ilk gerçek Napolitan odun-fırın pizzaları servis edilmeye başlamış. Biz Pudra. com olarak çok beğendik.

İtalyan restoranı PiPa Nişantaşı'nda açıldı!

Mönüde neler olduğuna bir bakalım: Tabii ki Buffalo mozzarellalar, el yapımı makarnalar, ekmekler ve tabii organik sebzeler. Hepsi bir araya gelince nefis bir İtalyan çıkıyor karşımıza.

Başlangıçlarda ızgara yeşil kuşkonmaz, Scamorza peyniri ve siyah Norcia truf mantarı dikkat çekiyor. Domates soslu pizzalar, el yapımı makarnalar ve yine Türkiye'de ilk defa servis edildiğini söyledikleri ızgara pizzalar mönüde öne çıkanlar. Artık pek çok İtalyan restoranı makarnalar ve pizzalarla anılır oldu. Oysa gerçek İtalyan restoranlarının menülerinde nefis et ve balık çeşitleri de mutlaka olmalı. Pipa'dad çok fazla seçenekle kafa karışıklığı yaratılmamış; her biri özenle seçilmiş et ve balık yemeklerini göz ardı etmeyin.

Pipa'nın dekorasyonu insana kendini New York'ta hissettiriyor. Böyle bir mekanla karşılaşacağınıza dair hiç bir ipucu vermeyen gizemli girişi sizi sakın yanıltmasın. Girişi geçip mekana doğru ilerledikçe insanın içini merak kaplıyor. Ve işte Pipa... Yüksek tavanları, geniş pencereleriyle sanki bir gökdelenin tepesinde gibi hissediyor insan kendini.

Porsiyonlar büyük. Bu yüzden her şeyi aynı anda sipariş etmemenizi tavsiye ederiz. Her gün 12.00-01.00 arası açık olan PiPa'da, mutfak 23.00’te kapanıyor. Otoparkın olması çok büyük bir avantaj.

Yemek öncesi ve sonrası için de rahatlıkla gidebileceğiniz Pipa'yı Pudra.com olarak 2012'nin arkadaşlarla buluşma mekanı ilan ediyoruz.

Tabii eğer yer bulabilirseniz... En az bir hafta öncesinden yer ayırtmanızı tavsiye ederiz.

PiPa
Adres: Süleyman Nazif Sok. No: 7/B Nişantaşı/İstanbul
Tel: 0212 225 74 72


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER