› 
 › 
timeoutistanbul.com 10.01.2011

Karaköy Maya Lokantası

Didem Şenol'un yemek kitabı "Kızınız Defneyi Oğlumuz İskorpite'ye" sığdırdığı lezzetli ve yaratıcı tarifleri şimdilerde işin mutfağında tatmak mümkün. Adres; Karaköy Maya

Menü zengin, fiyatlar makul

Karaköy Maya Lokantası
Maya’ya her mevsim yeni tatlar denemek için gidebilirsiniz çünkü Didem Şenol tüm menüyü mevsimlere göre hazırlıyor, hatta menüler günden güne değişiyor. Ege ve Akdeniz mutfağı ağırlıklı öğle ve akşam menüleri de birbirinden oldukça farklı. Öğle menülerinde ağırlıklı olarak mevsim yemekleri servis ediliyor. Akşam menüleri ise tapas kültürüne övgü olarak da nitelendirebileceğimiz daha ufak servisler -mezeler- ile içki yanında iyi gideceği düşünülen lezzetler içeriyor. Bir iki örnek vermek gerekirse, o gün menüde tavuk ciğeri pate, marine levrek ve balık köftesi varsa, içki menüsünde rakı çeşitlerinin yanı sıra Doluca ve Kavaklıdere servis ediliyor. Fiyatlar da oldukça uygun. Tüm siparişleri Didem Şenol kendi elleriyle hazırlıyor. Gelenlerle de yakından ilgili. Hazır onu orada yakalamışken, sorularınız varsa da sormayı ihmal etmeyin.

Konforlu ve huzurlu
Yeri yolcu indirme istasyonunun çaprazında. 44 kişilik ufak ve huzurlu bir mekân. Tüm mobilyalar Halit Berker imzalı. Sadece bir restoran da değil Maya. Aynı zamanda gün içerisinde vakit geçirebileceğiniz bir yer. Kitap-dergi ile mekâna taşınabilir, ya da hali hazırda bulunan kitaplıktan bir-iki kitaba göz gezdirebilirsiniz. Home office çalışanlardansanız öğle yemeğinizi burada yedikten sonra bir süre kafanızı toplamak için sokak tarafına oturun deriz. Hemen girişteki masada bulacağınız kek, grissini gibi atıştırmalıkların yanında bir de çay-kahve alıp bir-iki işinizi de buradan halletmek fikri de kulağa hiç fena gelmiyor. Arka tarafta ya da sırtı sokağa dönük oturanlar genellikle kapısı aralık mutfağı göz hapsine alıyor.

Bir seyirlik de duvarlarda; Orhan Cem Çetin imzalı fotoğraflar asılı. Fotoğraflar aynı zamanda satılık, gözünüze kestirdiğiniz olursa fiyatını sormaktan çekinmeyin. Uğramışken, hâlâ edinmediyseniz Didem Şenol’un yemek kitabını ve kendi üretimleri olan Amos marka erken hasat zeytinyağını de alabilirsiniz. Hatta bir de not düşelim: Kitabın İngilizcesi’ni sadece burada bulabilirsiniz.


Maya
Tel: (0212) 252 68 84
Adres: Kemankeş Sokak 35/A, Karaköy


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER