› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 20.09.2011

Sanat merkezi (artspace) İstanbul 74 Karaköy'de açıldı

İstanbul'un en yeni sanat merkezi, bir 'artspace' olarak anılmak isteyen İstanbul 74. Karaköy'de açılan İstanbul 74 önümüzdeki günlerde çok konuşulacak.

Şehrin en yeni sanat merkezlerinden biri İstanbul 74. En son temmuz ayında Istanbulcool etkinliğinin ikincisini düzenleyen Demet Müftüoğlu Eşeli ve Alphan Eşeli’nin Karaköy’de geçtiğimiz hafta açtığı mekan önümüzdeki günlerde çok konuşulacak.

Sanat merkezi (artspace) İstanbul 74 Karaköy'de açıldı
Tracey Emin'in Hayward Gallery’deki Love Is What You Want isimli sergisinden

İlk bakışta İstanbul 74’ün nasıl bir yer olduğunu anlayamıyorsunuz. Sanki bilerek gizlenmiş, keşfedilmeyi bekliyor gibi. Bir 'artspace' olarak (kurucuları özellikle bir galeri olarak anılmak istemediklerini söylüyor) açılan mekanın ilk konuğu Kıbrıslı sanatçı Tracey Emin.

İstanbul 74’ün kurucuları Eşeli çifti ile New York’un önemli sanat galerilerinden Lehmann Maupin’in kurucusu David Maupin’in konuğu olarak Türkiye’ye gelen Tracey Emin 12. İstanbul Bienali’nin açılışı nedeniyle yoğun bir sanat gündemi yaşayan İstanbul için tanıdık bir yüz. ‘Dağınık Yatak’ ve ‘Yattığım Herkes’ isimli çalışmalarıyla ünlelen Tracey Emin’in İstanbul 74’te iki eseri sergileniyor. Bir kısa film ve boş bir duvara neon ışıklarla yazılmış ‘Boşver boşver arkadaş ağlamak güzel’ yazdığı eser.

Karaköy’den bahsetmeden geçmeyelim: Önce Tünel, sonra Galata derken şehrin kalbi Karaköy artık. Birbiri ardına açılan yeme-içme ve eğlence mekanlarının ilki Karaköy Lokantası idi. Lezzetli yemekleri, özenli servisi ve dekorasyonuyla son yılların en dikkate değer lokantalarından biri olan Karaköy Lokantası sanki Karaköy’ün kalbi gibi. İstanbul 74 de Karaköy Lokantası’nın üst katında yer alıyor. Hemen üstünde de butik otel Karaköy Rooms bulunuyor. Yani yeni ‘artspace’imiz konum itibariyle de çok popüler.

İstanbul 74
Sarap İskelesi Sok. Süha Fazlı Han No.8 D.3
Karaköy
Tel: (0212) 243 3948
www.istanbul74.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER