› 
 › 
02.10.2019

Yeniden Meze Festivali 6 Ekim'de Ortaköy Feriye'de

Zengin Türk mutfağının muhteşem lezzetleri, mezeleri ve gastronomi uzmanlarını bir araya getiren Yeniden Meze Festivali 6 Ekim'de Ortaköy Feriye'de olacak.

İZLE: EGE MUTFAĞINA ÖZGÜ MEZELER👇 
Ünlü meyhane mutfaklarının şeflerinin de katıldığı, çeşitli mezelerin, sokak lezzetlerinin, deneyim atölyelerinin, müzik ve muhabbetin bir arada yaşanacağı yeni nesil meze festivali, Yeniden Meze, Türk mutfağının eşsiz mezelerini tatmak ve kültürüne tanık olmak isteyen herkesi festivale çağırıyor. Muhteşem boğaz manzarasıyla İstanbul’un vazgeçilmezi Ortaköy Feriye’de gerçekleşecek festival, usta şeflerin birbirinden lezzetli mezeleri ile damaklarda unutulmayacak bir tat bırakarak, hafızalara kazınacak. Etkinlik, lezzetleri kadar sunumlarıyla da birer sanat eserine dönüşecek mezelerin yanı sıra, gastronomi uzmanlarını da bir araya getirecek.

yeni nesil meze festivali

Başarılı şeflerin ve konusunda uzman kişilerin katılacağı festivalde; İstanbul Mezeleri, Sokak Mezeleri, Anadolu Mezeleri, Zeytinyağlı Mezeler, Anasonla Uyumlu Hafif Mezeler ve Evde Çilingir Sofrası başlıklı atölyelerde gastronomi uzmanları seçilmiş lezzetleri paylaşmakla kalmayıp katılımcılarla mezelere ve gastronomiye dair koyu bir muhabbete dalacaklar.

Yeniden MezeTürkiye’nin dört bir yanından mezelerin tadılacağı festivalde yerel şefler; Antakya’dan Lale Kuseyrioğlu, Antalya’dan Gönül Fırtına, Urla’dan Dilek Yetkiner ve Tire’den Serkan Çakır kendi bölgelerinin mezelerini misafirlere sunuyor olacak.

Yerel şefler ile beraber Yeniden Meze Festivali’nde yer alacak ünlü şefler Pınar Taşdemir, Deniz Temel, Hazer Amani, Derin Arıbaş, Kaan Sakarya ve Didem Şenol kurulan standlarda birbirinden lezzetli mezeleri ile meze severlerle buluşacak. Şemsa Denizsel ve Mustafa Otar da gerçekleştirecekleri deneyim atölyeleri ile Yeniden Meze misafirleri ile bir araya gelecek.

Dude Table’ın düzenlediği 6 Ekim’de Ortaköy Feriye’de gerçekleştirilecek Yeniden Meze Festivali’nin kapıları 14:00’da açılacak, 23:00’a kadar devam edecek. Sınırsız meze tadımı deneyiminin dahil olduğu etkinliğin biletlerini Biletix’de bulabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER