@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 26.05.2010

Çırağan'da Heykel Galerisi

Resim sergileri ve 'Çırağan okumaları' etkinliklerine evsahipliği yapan Çırağan Palace Kempinski'de bir de heykel galerisi açıldı.

Çırağan Palace Kempinski yine bir ilki gerçekleştirerek bir otel bahçesinde ''Heykel Galerisi'' açıyor.


Hepsi kendi alanında birer ilk olan Çırağan okumaları, kültür ve sanat sohbetleri, hafta sonu klasik müzik konserleri, sanat galerisi ve tarih galerisini gerçekleştiren Çırağan Palace Kempinski şimdi de “Çırağan Sarayı Heykel Galerisi” projesini kendisi de başlı başına bir sanat eseri olan Çırağan Sarayının bahçesinde hayata geçiriyor.

Türkiye’nin sadece heykel sergileyecek olan ikinci galerisi olma özelliği taşıyacak bu Galeri ilk sergisinde Arte İstanbul ile işbirliği yapıyor.

Ergin İnan, Hüsamettin Koçan, Tuğrul Selçuk, Yunus Tonkuş, Ercan Yılmaz gibi birbirinden değerli sanatçıların toplam 10 heykelinden oluşan sergi 16 Haziran - 4 Ağustos 2010 tarihleri arasında Çırağan Sarayı Doğu Bahçesi’nde görülebilir.

Heykel Sergisi
16 Haziran - 4 Ağustos 2010
Çırağan Sarayı Doğu BahçesiÇırağan Sanat Galerisi’den Türk-Japon dostluğuna adanmış bir sergi

Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi, 2010 yılının Türkiye’de Türk-Japon dostluğunun 120. yıldönümü oluşu nedeniyle Mayıs’ta 6 Türk, 14 Japon sanatçının eserlerinin yer alacağı özel bir sergiye evsahipliği yapıyor.

10 yıldır Japonya’da Türkiye’yi ve Türk sanatlarını tanıtmak amacıyla kurdukları kültür köprüsüyle gönüllü kültür sanat elçiliğini üstlenen sanatcılar Nimet, Hikmet, Emre, Hatice, Semra Ekrekli’ye destek veren usta ressam Prof. Devrim Erbil’in yanı sıra ünlü Japon sanatçıların eserleri de sergide yer alacak. Toplam 64 eserden oluşan “Resmen Dostluk” isimli serginin en büyük sürprizi Türk Ebru sanatı ve Japon boyama sanatının birleştirilerek yapılan Kimonoların ilk defa sergilenecek olması.

Resmen Dostluk Resim Sergisi
30 Haziran 2010’a kadar açık
Çırağan Sarayı Zemin Katta
Tel: 0212 326 46 46


Solmaz Kamuran “Çırağan Okumaları”nda

Çırağan Palace Kempinski’nin Kalem Ajans işbirliğiyle her ay düzenlediği “Çırağan Okumaları”nın mayıs konuğu yazar Solmaz Kamuran. 17 Haziran 2010 Perşembe günü 19:00’da gerçekleşecek etkinlikte yazar son romanı “Macar”dan bölümler okuyacak.

Solmaz Kamuran dinleyicilere Budapeşte’den İstanbul’a uzanan bir öyküyü, Macar asıllı İbrahim Müteferrika’nın ekseninde anlatıyor. Konuklar etkinliğin sonunda yazarla romanı üzerine sohbet edebilecek ve kitaplarını imzalatabilecek. Bundan önce Ayşe Kulin, Oya Baydar, Selim İleri, Latife Tekin gibi değerli yazarlara ev sahipliği yapan etkinlik tüm edebiyat meraklılarına ücretsiz ama rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Solmaz Kamuran Çırağan'da
17 Haziran 2010 Perşembe
Tel: 0212 245 44 06


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER